Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primator Premium Dark / Tmavy Ležak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Kupione w Rodzince-Bis za 6,00 zł.

    Kolor: Bardzo ciemny, ładny brąz.
    Piana: Bardzo ładna, wysoka i brązowawa.
    Zapach: Dość silny, wyraźnie palony, trochę karmelowy i orzechowy.
    Smak: Wyraźnie palony, z sympatyczną goryczką i ciekawym kawowym posmakiem, a także z taką leciutką stoutowatą kwaskowatością. Raczej wytrawny, ale i tak niesie w sobie sporo treści.
    Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha z października 2008. Ciemna wariacja na temat obecnego nachodskiego wzornictwa, kapsel uniwersalny browaru.
    Uwagi: Sympatyczny ciemniaczek. Nie wybitny, ale na pewno przyzwoity.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Kupione w Rodzince-Bis za 6,00 zł.
      istne ceny prorodzinne. Nieźle Was kroją w Warszawie...

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
        istne ceny prorodzinne. Nieźle Was kroją w Warszawie...
        To akurat jedyny Primator, którego nie mogłem trafić w Łodzi w Zofmarze za normalniejszą cenę (czyli ok. 3,50), więc padło na Rodzinkę.

        Comment

        • forra6
          Senior
          • 11-2008
          • 413

          #19
          Bardzo smaczny i treściwy ciemniak, znacznie lepszy w mojej opinii od Polotmavego Primatora. Kupiony w czeskim Albercie za niecałe 11 Kc. Do powtórki
          Don't trust nobody, It will cost you much too much
          Beware of the dagger, It caress you at first touch
          O, all small creatures, It is the twilight if the gods

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #20
            Primator Premium Dark

            Kolor: Pod światło ciemnorubinowy.
            Piana: Beżowa, wysoka, ale szybko się dziurawi i opada do niepełnej powłoki. Po kilku minutach zostają strzępki.
            Zapach: Słabo wyczuwalny, lekko karmelowy z palonymi akcentami w tle.
            Smak: Delikatnie słodki, lekko karmelowy początek, po nim lekko palona goryczka, która zostawia w posmaku kawowe akcenty. Niezbyt treściwe, ale przynajmniej nie jest słodkie. Średnie, piłem lepsze czeskie tmave.
            Wysycenie: Średniowysokie.
            Opakowanie: Jak na fotce sibarha.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Rzeszowiak
              Piwny Radykał
              • 04-2009
              • 1596

              #21
              Kolejne bardzo dobre piwo z Nachodu.

              W smaku mocno zaznaczona goryczka, do tego karmel i coś jakby orzechy. Bardzo przyjemny zapach, do tego trwała i piękna piana.

              Moja ocena: +4

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #22
                W ciągu ostatniego miesiąca miałem okazję spróbować tego piwa z beczki, jak i z butelki...

                Jeśli chodzi o opcję nr 1, to dla mnie bomba, po prostu idealny ciemniak, nic do zarzucenia. Z podobnym optymizmem podszedłem wczoraj do wersji butelkowanej i tu mały zawód - piwo słabo nagazowane, a co najgorsze - dziwnie płytkie w smaku. Mimo wszystko polecam i mam nadzieję, że ta butelka to tylko jednorazowy wybryk.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • prf885
                  Junior
                  • 05-2012
                  • 9

                  #23
                  Gdzie w Łodzi dostanę to piwko? Niestety w Zofmarze są praktycznie wszystkie Primatory oprócz tego

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wasyll Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...Z podobnym optymizmem podszedłem wczoraj do wersji butelkowanej i tu mały zawód - piwo słabo nagazowane, a co najgorsze - dziwnie płytkie w smaku. Mimo wszystko polecam i mam nadzieję, że ta butelka to tylko jednorazowy wybryk.
                    Wczoraj wypiłem butelkowe i mam podobne odczucia. Piwo bardzo przeciętne. czyli nic się nie zmienia
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • CyboRKg
                      Senior
                      • 04-2010
                      • 593

                      #25
                      Kolor brunatny, z miedzianymi przeblyskami. Piana znika natychmiast, bez sladu. Zapach palonego slodu, wytrawny. W smaku czuc palony slod i winny kwasek suszonych owocow; goryczki niewiele. Wysycenie srednie, troche zbyt duze jak na ciemniaka - dlatego sprawia wrazenie wodnistego. Od czasu do czasu mozna wypic; cena przystepna i nie mamy zbyt wielu lekkich piw ciemnych na polskim rynku.
                      "Jedno pivo ne vadi!"
                      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        #26
                        barwa: ciemny rubin
                        piana: średniowysoka, średniej wielkości pęcherzyki
                        zapach: czarna porzeczka, karmel, lekka kawa
                        smak: delikatny ale smaczny, fajny początek w gorzkim klimacie, trochę porzeczek, karmelu, goryczka delikatna z kawową nutką. Warte powtórzenia
                        LP

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #27
                          Piwo takie sobie.
                          Piana średniowysoka, nietrwała.
                          Zapach niezbyt intensywny, karmelowy, w tle przebija się niezbyt przyjemny kwaskowy aromat.
                          Smak karmelowy, lekko słodkawy, goryczka niewielka, kawowy posmak. Piwo lekkie, nieco wodniste.
                          Wysycenie średnie.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #28
                            Obecnie 4,5% alk. Zatem ekstrakt (nie podają) nie więcej niż 11%

                            Łagodnie palone, trochę goryczkowe, nuty kakao z leciuteńką słodyczą.
                            Generalnie jednak dość płytkie i mało treściwe. Przeciętniak. Pijalny.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #29
                              Obecny wygląd:
                              Attached Files

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                #30
                                Piwo przywiezione z Náchodu. Butelka 0,5l. Moc 4,5%, ekstrakt? Kolor, ciemny brąz. Pod światło ciemny rubin. Piwo klarowne. Piana lekko beżowa, średniej wielkości, drobna. Dość trwała. Opada do grubego kożucha i długo się trzyma. Zapach nikły. Ciemne słody, chleb, minimalna palona nuta. Smak delikatny. Ciemne słody z niewielką palonością. Niewielka słodycz. Wyraźna chmielowopalona goryczka. Posmak krótki/średni. Wysycenie raczej niskie, delikatne. Opakowanie (jak na foto dareked) dopracowane, ale graficznie nie za ciekawe. Fajna za to butelka. Kapsel dedykowany. Brak ekstraktu. Proste, zwykłe, lekkie ciemne piwo. Przyjemnie się pije, fajna lekko palona goryczka. Nie jest słodkie, więc nie nuży, ale przez to niektórym może się wydawać lekko wodniste. Oceniam na 4 (1 – 6).
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎