Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pardubicky, Pardubický Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #76
    Baron, nie chowaj piwa po cupboardach tylko do cellara albo jak masz jakiś fridge to wrzuć aż się wycooluje i nie będzie mocny gushing.

    A tak w ogóle jaki miałeś lacing na monitorze kolego?

    Przetrzymywanie piwa w cieple i zapewne jeszcze po terminie kończy się często wystrzeleniem, to stara prawda znana jeszcze przed odkryciem u nas gushingu...

    Comment

    • Oskaliber
      Senior
      • 05-2010
      • 727

      #77
      Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czarne. Pod światło rubinowe refleksy.
      Piana: Ciemnobeżowa, dosyć obfita, dosyć gęsta, niezbyt trwała. Opada do dziurawej, cienkiej warstewki minimalnie oblepiając szkło.
      Zapach: Bogaty i bardzo przyjemny. Suszone śliwki, czereśnie, orzechy, karmel, czekolada.
      Smak: Treściwe, lekko oleiste i ogólnie dosyć gładkie. Lekka słodycz, czekolada, karmel i wyraźny, ale niezwykle dobrze wkomponowany alkohol. Na samym końcu lekkie nuty owocowe (w przeciwieństwie do zapachu, gdzie grały pierwsze skrzypce) i lekka kwaskowatość. Całość wieńczy średnia, dobrze kontrująca całość, alkoholowo-czekoladowa goryczka.
      Wysycenie: Średnio niskie.
      Ogółem: Bardzo dobre.
      BeerFreak.pl

      Comment

      • titan
        Senior
        • 08-2014
        • 122

        #78
        Kolor: Brazowy, prawie czarny z refleksami pod swiatło
        Piana: Ciemna, dość bujna, ale szybko obada do koronki
        Zapach: Intensywny, ladny, śliwki w karmelu, czereśnie, czekolada
        Smak: Czekoladowo karmelowe, llekko kwaskowe, średnia goryczka
        Wysycenie: Średnie.
        Polecam

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #79
          Warka do 13.12.13. Czyli piję piwo przeterminowane o ponad rok.

          Zapach mocno kawowy, palony, a także suszona śliwka i lukrecja.

          Smak kawowej pralinki, w której zatopiono trochę wiśni albo suszonej śliwki posypanej kakao. Goryczka nawet wyczuwalna, alkohol za to nie. Bardzo smaczne, całość psuje jedynie dająca się wyraźnie we znaki pustka zamiast pełni, taka wodnistość - ja wiem, że 19% ekstraktu to nie 22, ale jednak w ślepym teście bym zgadywał, że piwo ma tego ekstraktu znacznie mniej.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #80
            Pół roku od pierwszej degustacji, wypiłem drugie porter z tej samej warki z datą przydatności do połowy lutego.
            Kolor i piana niezmienna. Aromat podobny – karmelowo i lekko alkoholowy z dodatkiem palonych słodów i kawy. Smak bardzie wytrawny, słodowo-karmelowy skontrowany lekkim kwaskiem i kawowym posmakiem. Piwo jest nieco wodniste. Goryczka minimalna. Wysycenie w przeciwieństwie do pierwszej degustacji nie przeszkadzało mi.
            Leżakowanie poł roku raptem dobrze piwu zrobiło.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              #81
              01-03-2014, 19:05 wtedy napisałem to:
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Kolor: ciemnorubinowy, nie jest czarno czarny
              Piana: Beżowa, średnie i małe pęcherze. Szybko opada do niewielkiego kożuszka. Oblepia szkło w postaci łezek, ale nie jest tego za wiele.. Później pierścień i wysepki.
              Zapach: Ciemne słody, nie jest jakiś przebogaty

              Smak: Początkowo czekolada deserowa, karmel, następnie lukrecja i praliny z alkoholem.
              Goryczka palona, jest, ale nie wybija się po za całość. Zbalansowane i smaczne piwo. W tle majaczą się śliwki w gorzkiej czekoladzie. Po przełknięciu w ustach pozostaje lukrecja i orzechy?

              Wysycenie: Średnie, jest ok
              Opakowanie: butelka 0,33l Warka 17.02.2015
              Cena 3,99zł
              Data odległa, a już teraz wydaje się ułożone. Alkohol jest dobrze schowany, pije się za szybko.

              Uwagi: Zacząłem pić od pierwszych liter w tym poście, a na jego końcu piwo już mi się kończy.

              Trzeba dokupić.
              No i jestem po półtorej roku. Zaczynam akcję "WYKOP PORTERA Z PIWNICY"

              Zatem.
              Kolor i piana bez zmian
              Aromat: jakby się wzbogacił. Czuć wyraźnie cukierki kukułki i porządną nutę śliwkowego kwasu chlebowego (tego do picia z vanpura) Lekka kawa
              Smak: mocno wyczuwalne ciemne słody przypominające ciemne chleby czy wspomniany wyżej kwas razowy. Jest i karmel, śliwka, lekka wiśnia. Czarna parzona kawa delikatnie posłodzona. Goryczka taka kakaowo-kawowo-orzechowa. No coś się tutaj dzieje. Nie ma fajerwerków, ale piwo jest dość pełne z mocnym przełamaniem kawy.
              Alkohol ledwie wyczuwalny, w postaci alkoholowych pralin

              Wysycenie: nadal średnie, po zabełtaniu ładnie wzbudza pianę
              Opakowanie: tak jak ostatnio czyli "butelka 0,33l Warka 17.02.2015
              Cena 3,99zł, kupione swego czasu w TESCO"


              WNIOSEK: trzeba było kupić więcej, a nie wypijać wszystkiego co się miało jeszcze w terminie :]
              Ogólnie jakiegoś szału nie ma, ale jak na 19BLG i fakt, że to "nie nasze" to jest co najmniej bardzo dobrze. Jak poprzednio piłem je bardzo szybko, to teraz piwo aż się samo prosiło i wolniejsze spożywanie oraz mlaskanie.
              Muszę sprawdzić zapiski czy nie mam gdzieś jeszcze jakiejś sztuki to zakopię ją na kolejny rok
              Last edited by dlugas; 27-09-2015, 09:33.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #82
                Dość świeżą warkę 21/09/16 radzę omijać.

                Aromat kawy zbożowej i skwaśniałego słodu. Wypisz wymaluj ciemna wersja polskiego, regionalnego stronga sprzed kilu lat (Zodiak w tym wiódł prym, choć Łódzkie też były w temacie).
                Smak mocno pochmielonej wody z płukania garnka po zbożowej Kujawiance.

                Byłem w szoku a szczypanie się niczego nie zmieniło. 5 zł wyrzuconych w błoto.

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KajusAnt Wyświetlenie odpowiedzi
                  Kupiłem dzisiaj w zestawie (5szt 0,33l + szklaneczka na oko 0,25l) i muszę przyznać, że bardzo dobry.
                  mijają 3 lata, a ja kupuję identyczny zestaw kosztował mnie 5,74€ w słowackim Tesco - cena mocno obniżona, ostatni kartonik na półce, jedno z niewielu lokalnych piw nadające się do uczczenia Dnia Portera Bałtyckiego, więc długo się nie namyślałem

                  warka 05.07.17:
                  w aromacie toffi, suszone śliwki i czekolada; piana gęsta, brązowa, trzyma się długo i zostawia koronkowy lacing; wysycenie średnie do wysokiego - dwa piwa chciały wyjść z butelki; w smaku raczej słodkie, karmelowe, poza tym gorzka czekolada i suszone owoce, rozgrzewa w przełyku, końcówka dość wodnista i wytrawna; na opakowaniu podpis piwowara, czym aspiruje do kraftowości, ale w składzie wymieniono cukier i ekstrakt chmielowy
                  ogólnie dobre, ale do Argusa mu daleko (pod względem cena/jakość)

                  Comment

                  • nietzschee
                    Senior
                    • 07-2016
                    • 319

                    #84
                    Termin do lipca 2017
                    Wygląd: barwa brunatno-rubinowa, spora piana, ładna i trwała, trzeba trochę odczekać, ładny lacing, rozlewa się sporymi płatami po szkle.
                    Zapach: delikatny, palony, lekko melanoidynowy, karmel, śliwka z jakąś wiśnią, rodzynka, mokry karton.
                    Smak: naprawdę daje wiśnią i to taką z landryny, jest trochę śliwki, świeżej, jakaś borówka, w ogóle jest mocno owocowe, kawa zbożowa, goryczka kawowa, nie jest zbyt pełne, ma mieć niby 19 plato ekstraktu, ale to chyba z cukru, na plus kremowość, być może diacetylowa, bo jest lekko mleczne, daje trochę cappuccino/zbożówką z mlekiem, dosyć kwaskowe, dużo spieczonej skórki chleba i już lekka lukrecja. Nie jest to jakiś wybitny porter, może ciut lepszy o Lwówka, który też był wiśniowy (podobnie jak Złoty Pociąg, który jest zapewne tym samym piwem). Niskie wysycenie, akuratne, alkohol dobrze ukryty.
                    Attached Files

                    Comment

                    • agarth1979
                      Senior
                      • 06-2013
                      • 119

                      #85
                      Warka: 5.01.2019 Aromat: Palona kawa, trochę gorzkiej czekolady, czuć chmiel! Piana beżowa, wysoka!!! Piwo czarne. Wysycenie spore, szczypie w język ale z czasem się odgazowuje to zadowalającego poziomu. W smaku paloność jest, jak kukułki, lekko kawowe. Brak wyczuwalnego alkoholu. Mój pierwszy porter zakupiony w Czechach. 14,9 kc. Cena dobra.

                      Comment

                      • darekd
                        PremiumUżytkownik
                        • 02-2003
                        • 12171

                        #86
                        Nowa butelka, zawartość smaczna:
                        Attached Files

                        Comment

                        • grodek
                          Senior
                          • 06-2015
                          • 527

                          #87
                          Warka z terminem do 03.03.20, czyli z szatą graficzna etykiety taką, jak przedstawiona na zdjęciu przez darekd.
                          Piwo parę miesięcy po terminie, fajnie ułożone. Smaczny, przyzwoity porter. Notatek niestety nie zrobiłem, a degustowany kilka dni wcześniej.
                          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #88
                            Nadal smaczne: Click image for larger version

Name:	P1100529.JPG
Views:	86
Size:	23,4 KB
ID:	2324970

                            Comment

                            • legart
                              Senior
                              • 06-2012
                              • 913

                              #89
                              Faktycznie nadal przyjemne, kawowe, alkoholu nie czuć.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎