Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanská Desítka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #31
    Piwo nie ma kontry.
    Etykieta i kapsel bez zmian, ale kontry nie ma!

    Piana: Potężna, biała, wysoka. Pęcherzyki są jednak bardzo grube.
    Kolor: Złoty, za klarowny. Nie podoba mi się.W końcu jednak to tylko dziesiątka i jest to do akceptacji.
    Smak: Tu jest świetnie! Zdecydowanie goryczka, chlebowa i lekko ziołowa. Jak na te lekkie parametry, to jestem pod wrażeniem.
    Zapach Wyraźnie chmielowy ( Żatecki?

    Jest to absolutnie świetne, lekkie piwo.
    Wszystkim polecam.
    Moje piwo jest z datą do 10.07.14 i za każdym łykiem wchodzi mi jak grecka ambrozja przed snem.

    Comment

    • duvel88
      Senior
      • 12-2012
      • 134

      #32
      Bardzo dobra desitka i powalająca cena - przy dzisiejszym kursie korony jedna butelka kosztowała 1,185 PLN (Globus, Ostrava)

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #33
        Kolor złoty, klarowny.
        Piana wysoka, niezbyt trwała.
        Zapach przyjemny, średnio intensywny, chmielowo-słodowy.
        Smak: chmielowy, dość mocna przyjemna goryczka i lekka chlebowość. Piwo jest lekkie i dość treściwe, a co najważniejsze bardzo smaczne.

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #34
          Biała, drobnopęcherzykowa, niezbyt wysoka piana, która dość szybko zredukowała się do śladowej ilości. Kolor jasnozłoty, klarowne.
          W aromacie początkowo metaliczność, później ziołowość, lekki słód i diacetyl. Nie powala smakiem, mało słodowości (w porównaniu z innymi desitkami), sporo żelaza i ziołowa goryczka. Średnie, przyjemnie podszczypujące wysycenie. Podoba mi się etykieta, a w szczególności kapsel.
          Nie podeszła mi zbytnio ta dziesiątka. Nie jest to złe piwo, jednak o wiele bardziej smakowała mi pita dwa dni wcześniej Holba.
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #35
            Niewiele się zmieniło. W porównaniu do tego piwa sprzed kilku lat więcej diacetylu, goryczka słodowo-ziołowa. Zgadzam się też z uwagą o pojawiającej się lekkiej metaliczności. Piwo nie ma tak "czystego" profilu jak kiedyś. Zbliża się poziomem do produktów niektórych średnich browarów w Polsce, ale wciąż daje się wypić.
            Warka do 04.02.2019.

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 573

              #36
              Ciekawe, które to średnie browary w Polsce, robią te zbliżone piwa, do tego, z taką goryczką i przede wszystkim ceną. Jest to naprawdę bardzo solidna 10tka. Świetna piana, chmielowy zapach i fajna, ziołowa goryczka. Żadnego metalu nie wyczułem. Czesi kolejny raz udowadniają, że idzie zrobić słabe, ale dobre piwo. Z dziesiątek u mnie, to stoi najwyżej.

              Comment

              • SupeR_PiwosZ
                Senior
                • 05-2008
                • 309

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                Ciekawe, które to średnie browary w Polsce, robią te zbliżone piwa, do tego, z taką goryczką i przede wszystkim ceną. Jest to naprawdę bardzo solidna 10tka. Świetna piana, chmielowy zapach i fajna, ziołowa goryczka. Żadnego metalu nie wyczułem. Czesi kolejny raz udowadniają, że idzie zrobić słabe, ale dobre piwo. Z dziesiątek u mnie, to stoi najwyżej.
                Jakoś tydzień temu robiłem zapas tej desitki u czechów bo mam rzut beretem do granicy. Również żadnej metaliczności nie wyczułem. Super wybitna degustacyjnie nie jest ale pijalność ma na przyzwoitym poziomie.

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 573

                  #38
                  Szczerze? To lepszej 10tki jeszcze nie piłem. Co prawda rzadko je kupuje, dla mnie idealne są 11stki, ale trochę ich wypiłem i ta jest najlepsza. A z którego miasta tak blisko do Czech?

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #39
                    Ekstrakt 10.2*, alko 4,0%, IBU 31

                    Piana - na dłużej pełna warstewka.
                    Lacing - trochę było.
                    Gaz - średni.
                    Barwa - jasne złoto.
                    Aromat - przyjemna słodowość.
                    Smak - słodkawa słodowość, zbożowość, lekka goryczka.

                    Piwo dobre, na upały idealne
                    Attached Files

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎