Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Broumov, Podorlický Rampuš

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Grochu
    Member
    • 11-2002
    • 33

    Broumov, Podorlický Rampuš

    Alk. 4,0%
    Ekstrakt 10%
    Butelka 0,5 l.
    Nowe piwo z przygranicznego browaru w Broumovie. Na etykiecie widnieje tym razem zamiast opata chyba jakiś lokalny, "broumovski" duch gór i myślę że to do niego nawiązuje nazwa.
    Kolor jasny, słomkowy. Nasycenie spore. Piana duża, zwarta utrzymuje się całkiem długo. Zapach dość ostry, słodowy, jednak przebija w nim dziwny i trudny do zidentyfikowania akcent.
    Smak początkowo w porządku - umiarkowana, potem nieco kwaskowata goryczka, jednak cały efekt psuje nieprzyjemny metaliczny posmak.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Całkiem smaczna dziesiątka. Można powiedzieć, że jak na browar w Broumovie, to rewelacyjna . Nie wyczułem metalicznego posmaku wcale. Za to smak pełny jak w dwunastce, goryczka mocna, ale nie wykrzywiająca i duża moc ożeźwiająca.
    Piana nie jest bombowa, ale mieści się w normie; opada w połowie kufla. Najmniej ciekawy zapach - bardziej wodny, niż piwny.
    Ogólnie OK. Do zakupu zachęca cena - coś koło 7-8 KCz
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Alkohol 4 % , eks. 10 %, butelka 0,5 litra
      Kolor - złocisty, klarowny
      Gaz - w normie
      Piana - drobnobąblowa ,średniowysoka , stała 5 minut, kożuszek pozostał do końca
      Zapach - chmielowo-słodowy + nutki słodkie
      Smak - chmielowo-słodowy, z lekką goryczką ,delikatnie słodkie, nie wyczułem "metalu"
      Moja ocena 3 z małym plusem, na upały.
      Butelka identyczna jak na wcześniej załączonej fotce.
      Last edited by sibarh; 11-10-2005, 16:08.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎