Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krásné Březno, Zlatopramen Amber

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Komar_Pafnucy
    Senior
    • 08-2005
    • 1114

    #16
    Po tym ekstrakcie nie spodziewałem się wiele ale piwko całkiem dobre mimo swej lekkości. W Marcpolu obniżyli cenę na 2,59 (przynajmniej w tym na Elsnera w Warszawie). Data ważności do 30.03.06.

    Pozdrawiam,

    Multitap Crawl
    Multitap Crawl na Facebook

    "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
    Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #17
      Piękna piana na początku jasnobrązowa i średnio zwarta, ale opada dość szybko. Oblepia kufel. Do końca pozostawia obrączkę.
      Kolor dość ciemnego bursztynu.
      Ciekawy zapach - delikatnie przydymiany
      W smaku wyczuwalna słodycz, ale niekoniecznie tylko od słodu, delikatna goryczka.
      Wysycenie średniosłabe.
      Etykieta z kobietą, ale ubraną
      MM961
      4:-)

      Comment

      • marek_b
        Junior
        • 02-2007
        • 4

        #18
        witam piwoszy. Pierwszy raz pije Zlatopramen od sylwestraw Pradze w bodajze 2000. Kupione w Elei na Czerniakowie (dosc dobry wybor piw; w bomi tez jest kolo silverskrinu, w Saduba best Mall ma Bazanta). Tak jak uwielbiam czeskie piwa tak Zlotopramen bardzo. Troche menelska goryczka, mocna chyba. Z poianka jest dokladnie tak jak pisza przedmowcy, dla mnie najwazniejsze jest to ze piwo ma bardzo bogaty smak, mozna sie w nim doszukac wiele zrownowazen i dziwnych posmakow chmielu np bardzo ozezwiajacego. W cieczy zbieraja sie dosc spore ilosci bombelkow i caly czas podfruwaja do gory. Tuz po nalaniu do szklanki osiadaja na niej, potem jest ich coraz mniej. Pilem wczoraj Grolscha i musialem wylac do zlewu, bo byl okropny.

        Comment

        • wedge7
          Senior
          • 01-2007
          • 217

          #19
          Bardzo ciekawe piwo. Kolor ciemny bursztyn. Piana u mnie w kuflu wytrzymała bardzo długo. Pozostawia także mnóstwo wzorów na ściankach. Ciekawy karmelowy zapach. W smaku również przyjemne, wyraźna goryczka + posmaki słodowe ładnie się komponują. Wysycenie spoko aczkolwiek gazu mogłoby być więcej. Jednym słowem należy to piwko spróbować

          Comment

          • kentaki
            Senior
            • 10-2002
            • 452

            #20
            Fajne piwko, z lekką goryczką i słodowo karmelowym smaku. Piękny herbaciany kolor i super pianka. Daje się wyczuć jakby koniakowo czekoladowe nutki. Dobrze nagazowane, nie szczypie w język. Opakowanie na poziomie. Generalnie piwko smakuje bardzo, choć mogłoby być bardziej chmielone. Dostępne w Kauflandach za 2 zety z groszami. Dam mocną 4 i do powtórki w łykend .

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #21
              Barwa bursztynowa, zapach chmielowo-slodowo-chlebowy,
              w smaku wyczuwalna leciutka goryczka z akcentm chlebowym.
              Etykieta z piękną czeszką Piwo oceniam bardzo pozytywnie takie 4, zwlaszcza że cena nie za wysoka 1,5 zł w Belchatowskim Kauflandzie.
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • ziomal-111
                Senior
                • 09-2006
                • 288

                #22
                Wczoraj kupiłem to piwo w TESCO za 2.99 Bardzo sympatyczne, kolor bursztynowy oczywiscie Pianka lekka ytrzymuje sie do konca.
                Browar gawron to witaminy!!

                Comment

                • Piwosz306
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 214

                  #23
                  zlatoprameny sa po 2,69 w Leclerc'u na zoliborzu w Wawie

                  Comment

                  • piowen
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 207

                    #24
                    Kolor - piękny, baaardzo ciemny bursztyn ( czy takowe istnieją?), albo bardzo mocna herbata - 5
                    Piana - średniopęcherzykowa, znikła tak szybko, że nie zdążyłem się jej przyjrzeć, właściwie jej nie było - 2
                    Zapach - określiłbym jako chmielowo-chlebowy z palonymi nutkami, bardzo intrygujący - 4
                    Smak - idealnie zrównoważony, słodowo-goryczkowy, wszystko przypalane karmelkiem, w ustach zostaje posmak gorzkiej czekolady, bardzo przyjemne doznania - 4,5
                    Wysycenie - dobre, w sam raz, brak bąbelków, podobnie jak piany, może za bardzo schłodzone było? - 4
                    Opakowanie - pikna kobitka z kuflami ma nam się kojarzyć z regionalnym browarkiem, do tego taka sama krawatka, mnie się podoba - 4,5
                    Uwagi - zakupiłem to piwo, bo mnie zaintrygowała nazwa "bursztynowe". Widać, że nasi południowi sąsiedzi wiedzą, jak nas podejść niepostrzeżenie .
                    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                    Comment

                    • pierotez
                      Member
                      • 08-2008
                      • 46

                      #25
                      Delikatne, zrównoważone w smaku piwko z czech, troszku goryczkowe (karmel), takie pół jasne - pół ciemne
                      dobre

                      Comment

                      • pierotez
                        Member
                        • 08-2008
                        • 46

                        #26
                        sorki jeszcze raz / powyżej coś nie wyszło (chyba to ten zlatopramen)

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #27
                          Fotka:
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • rad998
                            Member
                            • 12-2008
                            • 52

                            #28
                            a więc :
                            Kolor : piekny ciemny bursztyn z refleksami dojrzałej czeresni 4,5
                            Nasycenie : Optymalne 4
                            Piana : marna, juz nie chodzi mi o to czy jest obfita po nalaniu czy nie - ona po prostu szybko znika chocby nie wiem jaka byla po nalaniu. Utrzymuje sie jednak krążek do samego konca 3,5
                            Zapach : Podawane dobrze schlodzone nie wytwarza za wiele zapaszkow - karmel i troche slodu. Podawane w temp 10-12C uwydatnia sporo milych zapaszkow. Karmel sie uwydatnia, slod tez, a pojawia sie masa roznych niezidentyfikowanych przeze mnie refleksow owocowych - suszone sliwki ? mrozone truskaki ? bomba ! 5
                            Smak : Piwo wg mnie troszke za bardzo za slodkie. Moglby byc bardziej chmielone. Moze to dlatego ze ja lubie mocniej chmielone piwa? Lekko kwaskowate, pozostawia specyficzny posmak w ustach. 3,5-4 - nie moge sie zdecydowac
                            Opakowanie : Nie ma co sie rozpisywac. butelka jest ? jest, przednia etykieta jest ? jest, tylko jest ? jest, krawacik jest ? jest
                            Ogolnie piwo jest godne polecenia !

                            Comment

                            • Bedrzich
                              Junior
                              • 09-2009
                              • 4

                              #29
                              Akurat jedno z łatwiej dostępnych piw czeskich w Polsce, regularnie można je kupić w BOMI w Gdańsku. Jedno z moich ulubionych. Moja ocena - 6.

                              Comment

                              • Christof
                                Senior
                                • 04-2009
                                • 128

                                #30
                                Jest to pierwsze pite przeze mnie polotmave. I cieszę się, że zaczynam poznawanie tego rodzaju, od tak smacznego przedstawiciela.
                                Pierwszy łyk, to tak jakby mieszanka Koźlaka Ambera, Irlandzkiego Mocnego Krajana i Eire Czarnkowa, ale to wszystko znacznie łagodniejsze. Na pierwszym planie karmel i delikatna paloność. Goryczkę czuć dopiero w posmaku. Jeśli data na etykiecie oznacza termin przydatności do spożycia (3.07.09), a tak wynika z opisu producenta i importera, to leżakowanie nic, a nic nie popsuło smaku. Dziwne tylko, że trzymali to piwo w sklepie przez 5 miesięcy po upływie terminu spożycia. Ja się akurat cieszę, bo miałem okazję napić się dobrego piwa, ale co by na to powiedziała jakaś kontrola?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎