Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Černá Hora, Granát

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #16
    Brakująca fotka:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #17
      Ładny kolorek mocnej herbaty, ale z pewnością nie czarny - pod światło brązowy.
      Zapach przyjemny z wyraźną nutą paloności, delikatnie karmelowy.
      Smak nieco mnie rozczarował, bo spodziewałem się wrażeń zainicjowanych zapachem - jakiś taki bez wyrazu, jakby syropowaty, pomimo, że piwo słodkie nie jest.
      Piana bez rewelacji - od początku dość grube pęcherzyki, dość szybko znika.
      Ogólnie piwo całkiem niezłe, jednak spodziewałem się czegoś bardziej wyrafinowanego.

      Comment

      • Tapir
        Senior
        • 10-2009
        • 730

        #18
        Kolor - brązowy, pod światło rubinowy refleks.
        Piana - beżowa, gęsta, wysoka o przeciętnej trwałości.
        Zapach - średnio intensywny, palony z nutami kawowymi, lekki karmel.
        Smak - dość lekkie, sporo nut palonych i kawowych, które zdominowały smak, do tego delikatna goryczka, leciuteńka kwasowość i brak słodyczy.
        Wysycenie - średnie.
        Opakowanie - jak na zdjęciu.

        Kupione we wrocławskim Browarku.
        Smaczny, lekki i wytrawny ciemniak.
        Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Kolor rubinowy zmierzający do czerni. Piana początkowo ładna, drobna, jednak szybko opada nie pozostawiając po sobie większych śladów. W zapach przede wszystkim dominuje palone ziarno i nutki kawowe. W smaku piwo jest dość lekkie z dominacja palonego słodu. Goryczka bardzo delikatna.

          Piwa z Czernej Hory trzymają wysoki poziom i przede wszystkim każde można ze smakiem wypić. Tak samo jest z ciemnym, które jest smacznym piwem choć nie rzucającym na kolana. W końcowej ocenie zasługuje na 4.
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Pery77
            Senior
            • 03-2011
            • 142

            #20
            Przyzwoite piwko. Piłem je ostatnio już dość dawno bo blisko dwa lata temu ale pamiętam że bardzo mi podchodziło. Szkoda że jest dość trudno dostępne u nas. Ale jeśli jest to zawsze jest godne uwagi jak i inne z tego browaru. Polecam tym którzy jeszcze nie pili.

            Comment

            • maciekszostko
              Junior
              • 04-2011
              • 1

              #21
              Jeżeli ktoś z Polski B czyli północno-wschodniej ma ochotę napić się piwek z Cernej Hory prosto z kija to jest taka możliwość w Białymstoku Pozdrawiam wszystkich miłośników "niepasteryzacji i niefiltracji".

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #22
                Pite w wersji beczkowej 17 września w Czeskiej Baszcie. Kosztowało 9 zł.

                Kolor: Niemal czarny, pod światło piękna czereśniowa, głęboka czerwień.
                Zapach: Raczej słaby. Troszkę owoców, kwasku i karmelu, ale zdecydowanie za mało tego.
                Smak: Fajna palona goryczka, utrzymująca się długo. Sympatyczna nuta kawy zbożowej. Poza tym niewiele, piwo nie jest zbyt treściwe. Dobre, ale daje za mało wrażeń.

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #23
                  Černá Hora, Granát

                  Kolor: Ciemny brąz, pod światło ciemnorubinowy.
                  Piana: Beżowa, drobna i całkiem wysoka. Po kilku minutach opada do cienkiej warstwy. Później gruby pierścień.
                  Zapach: Intensywny, lekko słodki, karmelowy. W tle delikatna paloność i chmiel.
                  Smak: Raczej wytrawny charakter. Od początku dominuje silna paloność, w finiszu długo zostaje palony posmak. W tle lekka kwaskowość. Smaczne, choć mogłoby być nieco bardziej treściwe.
                  Wysycenie: Średnie, choć delikatnie podszczypuje.
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #24
                    Przez ponad rok omijałem piwa z ČH szerokim łukiem. Sparzyłem się i na butelce i na lanym.
                    Ale Granát beczkowy zasmakował mi ogromnie i powróciły dawne, pozytywne skojarzenia z tym browarem.
                    Lekko palone, kawowe i karmelowe nuty. Delikatna goryczka, średnia treściwość. Mimo -9°C na dworze, piwo "wchodziło" doskonale!

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #25
                      Tydzień temu piłem w pubie i nic nie pamiętam
                      Na szczęście resztkami trzeźwości i roztropności kupiłem te piwo na wynos i dziś piję.
                      Kolor brązowy, mało klarowny. Przypomina pszenicznego koźlaka.
                      Aromat to kawa zbożowa, ja tu w przeciwieństwie do innych wyczuwam chmiel. Jest też paloność.
                      Piana słaba, szybko opada i nie ma żadnych firanek.
                      Smak bardzo dobry ( a wcześniej piłem niebieski Chimay i Rowing Jack). Żadnej słodyczy. Wyczuwalna paloność słodów, no i ciągle kawa zbożowa. Chmiel też jest.
                      Rzadko piję czeskie piwa, ale te mi naprawdę posmakowało. Muszę też sprawdzić inne produkty z Czarnej Góry.
                      Piwo wypite przy dwóch płytach. Najnowszej Riverside oraz The Who- Quadrophenia.

                      Comment

                      • von_scheisse
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 488

                        #26
                        Barwa: Brązowa, przejrzyste
                        Piana: Całkiem obfita, na początku gruboziarnista, po dolaniu drobna, cieniutki kożuszek zostaje do końca
                        Aromat: Słodowo-kawowy
                        Smak: Słodowy, karmelowo-palony (w stylu kawy. Goryczka palona, średnia. Piwo treściwe.

                        Bardzo dobre piwo. Piwo z datą przydatności do spożycia do 16.10.2013 r.
                        Last edited by von_scheisse; 06-10-2013, 18:36.
                        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12171

                          #27
                          Nowy wizerunek:
                          Attached Files

                          Comment

                          • grodek
                            Senior
                            • 06-2015
                            • 527

                            #28
                            KOLOR: ciemnobrązowy, pod światło rubinowe, piwo klarowne.
                            PIANA: bardzo obfita, średnio i drobnopęcherzykowa, beżowa. Gęsta, trwała i pozostająca na szkle.
                            ZAPACH: delikatnie kawowy, karmelowy z lekkim aromatem diacetylu.
                            SMAK: rozwodniona kawa, trochę przypalonego karmelu i skórki ciemnego chleba. Finisz z lekko zaznaczoną goryczką i maślanym posmakiem. Całość lekka, pijalna, lecz nie pozbawiona smaku.
                            WYSYCENIE: średnio wysokie.
                            OGÓLNIE: smaczne, pijalne ciemne piwo. Termin do 11.07.18. Kupione w czeskim hipermarkecie. Etykieta bez zmian, taka jak powyżej.
                            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #29
                              Obecne parametry:

                              Ekstr. 11,5%
                              Alk. 4,5%
                              IBU 24




                              Aromat - słodowy, podpalany karmel, nieco kawy zbożowej
                              Piana - wysoka, średnia trwałość, dłuższy zwarty kożuszek
                              Barwa - bardzo ciemny brąz, blisko czerni, pod światło bardzo ciemny rubin
                              Wysycenie - umiarkowane, musujące
                              Smak - słodowy, palone ziarno, spieczony karmel, lekki chmiel, leciutka goryczka
                              Treściwość - pełne

                              Gładkie, smaczne.

                              Comment

                              • darekd
                                PremiumUżytkownik
                                • 02-2003
                                • 12171

                                #30
                                Click image for larger version

Name:	P1110545.JPG
Views:	26
Size:	23,1 KB
ID:	2328832

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎