Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Náchod, Primátor Rytířský / 21 Imperial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #46
    Ciemnozłote, klarowne z białą pianą, która szybko zniknęła. Nie spodziewałem się jakiegoś wybitnego piwa, jednak nieprzyjemny aromat skutecznie zniechęcił mnie do degustacji. Stęchły, nieprzyjemny, odrzucający zapach uzupełniony o aromat słodowo-alkoholowy. W smaku jeszcze gorzej, stęchlizna, gotowane warzywa, nuta alkoholowa. Całość słodka, niepijalna. Odrzucający mózgotrzep, nie zdołałem wypić do końca.
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • nietzschee
      Senior
      • 07-2016
      • 319

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Ciekawe piwo, opisane na kontrze jako "biały porter". Wypiłem bez skrzywienia, jednak fakt, że mocno czuć w nim smak alkoholu, nie czyni go przyjemnym piwem sesyjnym. Smakuje trochę jak sok bananowy rozcieńczony alkoholem i słodem; niemniej nie zgadzam się z opiniami, że nadaje się tylko do wylania. Na pewno nie jest to piwo dla każdego, ale na pewno znajdą się tacy, którym to posmakuje. A porównanie z polskimi mózgotrzepami spod znaku Sterna Stronga są całkowicie nietrafione.
      W czeskiej tradycji piwa dzielą się wg ekstraktu na 5 kategorii:
      • Stolní pivo – 1,01 do 6,99blg
      • Výčepní pivo – 7 do 10,99blg
      • Ležák – 11 do 12,99blg
      • Speciální pivo – 13 do 17,99blg
      • Porter – od 18blg
      A do tego dodają, czy piwo jest jasne/světlé, półciemne/polotmavé, ciemne/tmavé, więc světlý porter w ich terminologii jest czymś normalnym

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎