Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Grodziczki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dreads
    Basowy
    • 09-2009
    • 520

    #16
    Zakupione w gdańskim Smaku za 7,50 zł

    Kolor: jasny, słomkowy. Nalane bez drożdży jest lekko mgliste, po wlaniu tychże jest już mocno mętne, lecz wciąż nie tak jak weizen. Jest ok.
    Piana: Wysoka, ładna, nie ma problemów ze zbudowaniem jej, ale niestety dosyć szybko opada.
    Zapach: Słaby. Jest lekka wędzonka, trochę owoców, cukierkowych aromatów. Po "zadaniu" drożdży zapach stał się bardziej jednolity, ale też i płaski plus lekko piwniczny.
    Smak: wodnisty, pusty. Przeważają cytrusy i spora kwaskowatość, która kojarzy mi się z kwaskowatością znaną z Berliner Weisse, nie jest jednak tak intensywna. Mam wątpliwości, czy jest zamierzona, aczkolwiek jej odczucie jest spotęgowane sporą cierpkością i znacznym wysyceniem. Ponadto znaleźć można trochę chmielowych smaków, a na końcu wędzonki (za mało), która szczęśliwie pozostaje w ustach na dłużej. To największa zaleta tego piwa. Gdy drożdże znalazły się już w szklance, smak zyskał na jakości. Nastąpiło jego wygładzenie, stało się aksamitne. Piwo nie jest już tak wodniste. Kwasek wciąż jednak trochę dokucza.
    Wysycenie: Spore, szczypie w język.
    Opakowanie: Uwielbiam etykiety z tego browaru, a zwłaszcza "industrialny" wizerunek kota

    Piwo niespecjalnie mi smakowało. Najsłabszy grodzisz, jaki zawitał w moim kuflu do tej pory, nawet biorąc pod uwagę te domowe. Aczkolwiek dobrze, że w ogóle mamy co porównywać. Brawa dla browaru za próbę reaktywacji stylu. Ja jednak żałuję wydania w sumie sporych pieniędzy, zwłaszcza że w Smaku w ostatnich dniach było w czym wybierać. Podsumowując - 3

    Comment

    • brogro
      Senior
      • 08-2005
      • 112

      #17
      Posiadacie jeszcze butelki z etykietą od tego piwa ?? może być PW

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #18
        Sprawdziłem, mam. Tylko nie znam się kompletnie na zbieraniu, odklejaniu, etc. Jeżeli Ci zależy, pisz na PW, ale może ktoś z Twojej okolicy ma jeszcze w zbiorach.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎