Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Royal Unibrew, Faxe 1901

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • kishar
    replied
    fax1901

    pilem to piwko wczoraj zakupilem go w Lublinie w Glorii za 3.20,nabylem go po prostu gi jeszce nie pilem. Piwo jest poprawne ale nie rerwalacyjne da sie wypic. Potwierdzam co napisano wczesniej. Ocena to 3.79

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Nie "go", a "je".
    FCJP

    Leave a comment:


  • bahtol
    replied
    Piłem kiedyś to piwko. Nawet zdarzyło mi się spożycie większej ilości. Smak ciekawy i tylko tyle. Zaskoczyła mnie cena - piwo importowane z Danii w cenie 1.80 zł???? Trochę dziwne. Tu należy nadmienić, że termin ważności był długi a piwo nadal da się kupić w tym sklepie. Traktuję go jak kolejny wynalazek, którego należało spróbować, ale nie ma w nim nic szczególnie wspaniałego i wartościowego.

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Gratulując wiedzy, ciesze się, że miałem rację.

    Leave a comment:


  • becik
    replied
    grzech napisał(a)
    Miałem takie same problemy. Wymyśliłwm, że gamintojas to znaczy brewed and canned. Patrz inne wielojęzyczne napisy na puszkach, czy etykietach.
    gamintojas po litewsku to dosłownie: WYPRODUKOWANO (i nie jest to też żadna nazwa własna browaru)

    Leave a comment:


  • Viktor
    replied
    Faxe 1901

    Odświeżam temat. Puszka 0,5 l , 2,89 zł - cena trochę za wysoka jak na to co jest w środku. Napis na puszce mylący -Danish Classic Beer - piwo to ma specyficzny smak ( dodatek kukurydzy )- można spróbować. Ładny ciemnobursztynowy kolor, piana lekko beżowa, znika po ok. 3 min.
    Adres : www.faxebrew.com

    Leave a comment:


  • slavoy
    replied
    Dziś po raz pierwszy skusiłem się na tego Faxa. No i cóż - niby nie jest złe, ale znam dziesiątki lepszych polskich piw. Ta kombinacja słodyczy z goryczą jest jakoś źle skomponowana. Da się wypić, ale do częstgo spożywania nie polecam.
    Moja ocena: Trójeczka.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    taaaak, po nalaniu do szkła k0lor jaśniejszy od wspomnianego w pierwszym poście Alta. ja bym mu nadał 'przeciętny' kolor bursztynu, ale całkiem ciekawy..

    w smaku myślę że ciekawszy od flagowego modelu, wymagający więcej od smakującego.
    nie wpada w słodycz, ale jednak zbyt mało konkretny.
    piana krótko gości, bąbelki dłużej.
    goryczy praktycznie żadnej, albo inaczej: jest ultrakrótka...

    w zasadzie lepsze piwo od faxowskiego premium,
    daję ocenę 3,7.

    żeby tylko więcej charakteru w nim było.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    tak, ten argument do mnie przemawia, taki

    zapis jednak wprowadza w błąd.

    jak to stara mądrość głosiła:
    "ucz się języków tumanie..."

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Miałem takie same problemy. Wymyśliłwm, że gamintojas to znaczy brewed and canned. Patrz inne wielojęzyczne napisy na puszkach, czy etykietach.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    mam też to piwko i podzielę się pewnie jutro moimi odczuciami, bo dzisiaj idę na piranie.

    btw. na puszce stoi jak byk
    "brewed and canned in Denmark"
    a z boku:
    "warzone i napełnione w browarze Gamintojas"
    oj, na tych puszkach to zamęt sieją koleżanki i koledzy z Faxe Bryggeri

    Leave a comment:


  • maryhh
    replied
    właśnie wczoraj zakupiłem a to głównie z ciekawości:
    pianka, że tak powiem krótka
    zapach słodki - dla mnie przyjemny
    smak delikatny, czysty z lekka goryczką
    kolor to pewnie od kukurydzy (jak miód)
    mi osobiście smakowało i na pewno jeszcze po nie sięgne

    Leave a comment:


  • Cezar
    replied
    Piłem to piwo trzy tygodnie temu (pierwszy i ostatni raz) i potwierdzam, że to nic szczególnego. Ale być może Litwinom smakuje.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    z miedzią to różnie bywa.

    Leave a comment:


  • grzech
    started a topic Royal Unibrew, Faxe 1901

    Royal Unibrew, Faxe 1901

    Nabyte w W-wie, na Grójeckiej. Alkoholu 5,0%. Na puszce importer - AB Vilniaus Taurus, Aluderiu g.1/2 LT-2600 Vilnius. Napisy po polsku i litewsku. W składzie obok normalnych rzeczy - kukurydza i syrop skrobiowy. Piana w porządku, kolor miedziany (i na pewno jaśniejszy od alta)smak trochę dziwny: lekko słodkawy, z wyraźną goryczką i czymś jeszcze, być może spowodowanym składem. Ogólnie może być, przeciętne piwo z kategorii wynalazków.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎