Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hartwall, Lapin Kulta Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Cocobango
    replied
    Lapin Kulta Premium
    0,33l. alk 4,5% ekstr.12% 42 kal./100ml cena 3,80zł

    Piana raczej kiepska, dziurawa, biała, słaba, b. szybko opada nie pozostawiając nawet koronki. Dobrze gazowane. Barwa złocista, niieco za jasna, klarowna. Zapach świeży, chielowy, zero korzeni, nic specjalnego. Smak: wyczuwalny lekki chmiel, nieco kwaśnawe, wręcz subtelna goryczka (nie tak jak u ARTa).

    Leave a comment:


  • Petrax
    replied
    Moje Lapin Kulta zakupione w poznańskim markecie Berti (import z Tesco?)

    Kolor: ładny, słomkowy, ale nie słomowy
    Piana: drobnoziarnista, krążek trzyma się dosyć długo
    CO2: w normie
    Zapach: ostra woń chmielowa jak w przypadku pilsów północnoniemieckich, delikatny aromat słodowy
    Smak: całkiem przyjemne, goryczka delikatna, pozostaje w ustach po przełknięciu, smak harmonijny ale mało intensywny, coś ziołowego biega po języku

    Przyzwoity pils, ale nic wyjątkowego

    Ogólnie: 4.0 (1-5)

    Leave a comment:


  • Pepek
    replied
    Zakup podczas trwającej obecnie akcji pt. Pub Tesco. Bardzo piękny złocisty kolor, wyraźna goryczka w smaku, szkoda tylko, że piana trochę szybko opadła. Jak dla mnie porządne piwo na mocną czwórkę.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    różnica czasu w opisach to ok. 2 lata. w tym czasie receptura piwa ewoluuje. znamy to też z polskich realiów.

    Leave a comment:


  • Czapayew
    replied
    Zgadzam się z przedmówcą - żadnych korzenności. Za to przyjemna, lekka kwaskowość. Naprawde dobre piwo.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    ciekawe, bo ja korzennego posmaku nie czułem, ale piwo znośne. nabyte w Tesco za 3.60 za 0.33l

    Leave a comment:


  • kloss
    replied
    Lapin Kulta Premium to co najmniej dwa rozne piwa ze wzgledu na ustawy antyalkoholowe.W normalnych sklepach mozna kupic to slabsze a mocniejsze w sklepach z alkoholem albo w innych krajach/ja kupilem we Francji/

    Leave a comment:


  • piwo
    replied
    Wczoraj wypiłem i gdybym nie wypił dzień wcześniej A. Le Coq to dałbym pełną 5 a tak daję tylko 4+.

    Niesamowity jest ten korzenny smak.
    Ale bardzo dużej goryczki nie wyczułem.

    Moje dane na butelce były inne niż Art'a
    Butelka 0,33, alkohol 4,5%

    Leave a comment:


  • Gambrinus
    replied
    Moja puszka pochodzila z samolotu Finnair. (0.33 l)
    Kolor ciemnozloty, reszta jak opisuje Art. Moj jedyny problem z tym piwem to fakt ze jest robione z udzialem kukurydzy i cukru, co moj wyczulony smak jednak chyba wyczuwa. Ja dalbym 4+ (2-5).

    Leave a comment:


  • ART
    started a topic Hartwall, Lapin Kulta Premium

    Hartwall, Lapin Kulta Premium

    trochę sobie u mnie postało od czasu gdy otrzymałem je od GulGula prosto z Laponii... tak, z krainy św. Mikołaja i reniferów.

    ---------------------------
    piwo Lapin Kulta Premium,
    Hartwall PLC Lapin Kulta, Tornio, Finlandia.
    extr: 12%, alc. 5,2%
    but. 0,33 bezzwrotna.
    jasne, dolna fermentacja
    import: GulGul
    ---------------------------

    zapach: intensywny, chmielowo-korzenny.
    piana: dobrze się trzyma, tworzy koronę, po kilku minutach pozostaje jednak jako cienka warstwa.
    bąbelki: duże i dużo.
    smak: intensywna goryczka, nic dla mięczaków atakuje natychmiast i pozostaje. mniam. to mój typ. stawiam obok ulubionego Jevera, może nawet wyżej, wśród tych najbardziej chmielonych piw.

    5.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎