Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hartwall, Lapin Kulta Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #16
    Dostałem w prezencie od kumpla z pracy. Butelka 0,33l.

    Kolor to głębokie złoto. Piana nie za wyskoa, dziurawa i nietrwała. Gazu za mało. Zapach wyraźny - chmielowy. Smak to całkiem sympatyczna równowaga chmielu oraz akcentów słodowych. W zasadzie niezły pils, ale z racji na małą ilość gazu trzeba pić go szybko.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #17
      U mnie na etykiecie figiruje tylko skrobia jęczmienna, słód, chmiel i przeciwutleniacze.
      Zawsze miałem sentyment do tego piwa, więc nie będę oceniał.
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • pw13
        Member
        • 07-2008
        • 41

        #18
        Ja mam egzemplarz przywieziony z Finlandii przez znajomego. Mam nadzieje ze opisuje w dobrym temacie, poniewaz na mojej butelce (0,33) jest napisane Lapin Kulta A, Premium Beer i etykieta wyglada inaczej niz w dotychczas zamieszczanych. A co do samego piwa - od razu po otwarciu butelki poczulem cos sztucznego, nie wiem jak to opisac ale mysle, ze forumowicze wiedza, o czym mowie. Piwo jeszcze gdy jest zimne da sie pic, bez rewelacji. Juz bardziej mi smakowalo Karhu A, ktore tez mialem okazje skosztowac. Jednak gdy Lapin Kulta sie ogrzala nieco w temperaturze pokojowej stala sie naprawde niedobrym piwem, bardzo czuc ten "sztuczny" element, o ktorym wspominalem. Ze skladu moge tylko wywynioskowac, ze sa tam aż cztery E z numerkiem, reszta jest tylko i wylacznie po finsku wiec nie wiem z czego jeszcze sklada sie to piwo. Nikomu bym tego piwa nie polecil, chyba, ze kolekcjonerom butelek/kapsli.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #19
          Aktualne foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • gramak
            Senior
            • 08-2012
            • 267

            #20
            Lata mijają, a to piwo jak było nędzne, tak jest nędzne. Słaba, bąblowata piana, w smaku jakaś kwaskowato-słodka wodnistość. Piwo typowo koncernowe ( a niby jakie ma być, skoro browar należy do Heinekena???), absolutnie nie warte pieniędzy, które za niego zapłaciłem (4,5 pln) . Jedyna pociecha, że było przecenione o połowę. Ale w związku z tym wyjściowa cena tego byle czego to 9 pln za 0,33. Miazga. Flaszka nadal wygląda jak na fotce sibarha
            http://www.ohbeautifulbeer.com/

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 569

              #21
              Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12118

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
                Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

                Wyszukałem ok. 2 euro za 0,3l. a w Niemczech pół euro jak kupisz 24 małe puszki

                Aromat - słody jak w koncernowych piwach - słodkawy, cukierkowy słód, chmiel znikomy
                Piana - zdecydowanie wysoka, dość trwała, zostaje na szkle
                Barwa - ciemne złoto
                Wysycenie - wysokie, podszczypuje
                Smak - na początku lekka goryczka, słodowe tony są, ale niezbyt wyraźne i dość nijakie, finisz z długą i całkiem wyraźną goryczką
                Treściwość - umiarkowana

                Mogę zgodzić się z AaLeXem, że trochę pustawe, ale goryczka nie jest minimalna, bez przesady. A piwo w swoich koncernowych normach całkiem ok. Wystarczy sięgnąć po dostępnego również w naszym Aldi Faxa Gold:



                i Lapin Kulta staje się wręcz kultowa

                Pamiętam, że w pierwszej połowie lat. 90-tych pojawiło się to piwo na chwilę w sieciach "Super SAM". To był supersamowy sztos

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #23
                  Aktualnie:
                  Attached Files

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #24
                    Mam wrażenie, że od ostatniego wpisu i dyskusji piwo się nieco zmieniło. Jest bardziej słodowe (też może nieco ciemniejsze) - tony lekko prażone, ziarniste. Wyższa treściwość i nie można powiedzieć, że jest puste czy wodniste. Na tym tle goryczka wydała mi się natomiast łagodniejsza, pozostawia dłuższy posmak. Całkiem przyzwoite. Pojawiło się w naszym Carrefourze.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6077

                      #25
                      Też je kupiłem w Carrefour bo fińskich piw mało się widzi i smakuje...

                      Piana - sporo.
                      Gaz - średni.
                      Barwa - złoto.
                      Lacing - trochę zostało.
                      Aromat - zbożowość i lekka nuta chmielu metalicznego.
                      Smak - słodkawe, dość płasko lagerkowe, owocowość lagerowa, lekka goryczka.

                      No nie spodziewałem się wiele ale tego piwa nie można za bardzo pochwalić.
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎