Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hartwall, Lapin Kulta Premium

Collapse
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• darekd
    replied
    Aktualnie:
    Attached Files

Leave a comment:

• darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
    Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

Wyszukałem ok. 2 euro za 0,3l. a w Niemczech pół euro jak kupisz 24 małe puszki

Aromat - słody jak w koncernowych piwach - słodkawy, cukierkowy słód, chmiel znikomy
    Piana - zdecydowanie wysoka, dość trwała, zostaje na szkle
    Barwa - ciemne złoto
    Wysycenie - wysokie, podszczypuje
    Smak - na początku lekka goryczka, słodowe tony są, ale niezbyt wyraźne i dość nijakie, finisz z długą i całkiem wyraźną goryczką
    Treściwość - umiarkowana

Mogę zgodzić się z AaLeXem, że trochę pustawe, ale goryczka nie jest minimalna, bez przesady. A piwo w swoich koncernowych normach całkiem ok. Wystarczy sięgnąć po dostępnego również w naszym Aldi Faxa Gold:

https://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=132086

i Lapin Kulta staje się wręcz kultowa

Pamiętam, że w pierwszej połowie lat. 90-tych pojawiło się to piwo na chwilę w sieciach "Super SAM". To był supersamowy sztos

Leave a comment:

• AaLeX
    replied
    Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

Leave a comment:

• gramak
    replied
    Lata mijają, a to piwo jak było nędzne, tak jest nędzne. Słaba, bąblowata piana, w smaku jakaś kwaskowato-słodka wodnistość. Piwo typowo koncernowe ( a niby jakie ma być, skoro browar należy do Heinekena???), absolutnie nie warte pieniędzy, które za niego zapłaciłem (4,5 pln) . Jedyna pociecha, że było przecenione o połowę. Ale w związku z tym wyjściowa cena tego byle czego to 9 pln za 0,33. Miazga. Flaszka nadal wygląda jak na fotce sibarha

Leave a comment:

• sibarh
    replied
    Aktualne foto:
    Attached Files

Leave a comment:

• pw13
    replied
    Ja mam egzemplarz przywieziony z Finlandii przez znajomego. Mam nadzieje ze opisuje w dobrym temacie, poniewaz na mojej butelce (0,33) jest napisane Lapin Kulta A, Premium Beer i etykieta wyglada inaczej niz w dotychczas zamieszczanych. A co do samego piwa - od razu po otwarciu butelki poczulem cos sztucznego, nie wiem jak to opisac ale mysle, ze forumowicze wiedza, o czym mowie. Piwo jeszcze gdy jest zimne da sie pic, bez rewelacji. Juz bardziej mi smakowalo Karhu A, ktore tez mialem okazje skosztowac. Jednak gdy Lapin Kulta sie ogrzala nieco w temperaturze pokojowej stala sie naprawde niedobrym piwem, bardzo czuc ten "sztuczny" element, o ktorym wspominalem. Ze skladu moge tylko wywynioskowac, ze sa tam aż cztery E z numerkiem, reszta jest tylko i wylacznie po finsku wiec nie wiem z czego jeszcze sklada sie to piwo. Nikomu bym tego piwa nie polecil, chyba, ze kolekcjonerom butelek/kapsli.

Leave a comment:

• zgroza
    replied
    U mnie na etykiecie figiruje tylko skrobia jęczmienna, słód, chmiel i przeciwutleniacze.
    Zawsze miałem sentyment do tego piwa, więc nie będę oceniał.
    Attached Files

Leave a comment:

• grzech
    replied
    Dostałem w prezencie od kumpla z pracy. Butelka 0,33l.

Kolor to głębokie złoto. Piana nie za wyskoa, dziurawa i nietrwała. Gazu za mało. Zapach wyraźny - chmielowy. Smak to całkiem sympatyczna równowaga chmielu oraz akcentów słodowych. W zasadzie niezły pils, ale z racji na małą ilość gazu trzeba pić go szybko.

Leave a comment:

• dnl
    replied
    chce zwrócic uwage ze Lapin Kulta jak i inne finskie piwa robione przez nich na eksport są lekko mówiąc szczokowate ) wiem bo bywam w Finlandii regularnie (co rok) i wiem ze to co oni tam pijają jest troche lepsze (od robionych na eksport), choc przy naszych, czy choćby estońskich piwach fińskie wysiadają. Przykładem jest ich eksportowy hit: Koff Extra Strong z browaru Sinebrychoff, przywiozłem (kupiłem w wolnocłowym na promie do Sztokholmu) karton (24 x 0,33 w puszce) w sierpniu i do teraz u kumpla stoi bo nie ma chętnych do ruszenia tego. Jednak nasz Leszek Mocny jest nie do przebicia. Chociaz w sumie.. to kwestia gustu, jednym moze smakowac innym nie, moze to kwestia tego, że juz sie tego przez 11 lat napiłem dosyc i mi zbrzydło. Komu smakuje, temu życzę miłego picia!!

Leave a comment:

• Aldach
    replied
    Kupione w Geancie w Zabrzu. Bardzo mocna goryczka i lekka kwaskowatość, ale taka bardziej owocowa, przyjemna. Piana bardzo szybko opadła bez śladu. Mocny chmielowy zapach. W sumie bardzo dobre piwo ale cena trochę zaporowa 5.25 pln za 0.33

Leave a comment:

• Sven
    replied
    Jasne, przeciętnie gazowane! Piana niezbyt obfita, smak delikatny, chmielowy dobry! Piwko to zasługuje dla mnie na mocne 4!

Leave a comment:

• adam16
    replied
    Musze się zgodzic ze Slavoyem. Przecietne piwo. Przyjemna goryczka.

Leave a comment:

• slavoy
    replied
    Piana marna - gruba i szybko osiada.
    Gaz - wielkie bąble, ale nie za wiele.
    W smaku dosyć stonowane, z dosadną, ale nie wgryzającą się goryczką.
    Dobre, ale absolutnie nic szczególnego.
    Attached Files

Leave a comment:

• Cocobango
    replied
    Lapin Kulta Premium
    0,33l. alk 4,5% ekstr.12% 42 kal./100ml cena 3,80zł

Piana raczej kiepska, dziurawa, biała, słaba, b. szybko opada nie pozostawiając nawet koronki. Dobrze gazowane. Barwa złocista, niieco za jasna, klarowna. Zapach świeży, chielowy, zero korzeni, nic specjalnego. Smak: wyczuwalny lekki chmiel, nieco kwaśnawe, wręcz subtelna goryczka (nie tak jak u ARTa).

Leave a comment:

• Petrax
    replied
    Moje Lapin Kulta zakupione w poznańskim markecie Berti (import z Tesco?)

Kolor: ładny, słomkowy, ale nie słomowy
    Piana: drobnoziarnista, krążek trzyma się dosyć długo
    CO2: w normie
    Zapach: ostra woń chmielowa jak w przypadku pilsów północnoniemieckich, delikatny aromat słodowy
    Smak: całkiem przyjemne, goryczka delikatna, pozostaje w ustach po przełknięciu, smak harmonijny ale mało intensywny, coś ziołowego biega po języku

Przyzwoity pils, ale nic wyjątkowego

Ogólnie: 4.0 (1-5)

Leave a comment:

Working...
X