Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hartwall, Lapin Kulta Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Javox
    replied
    Też je kupiłem w Carrefour bo fińskich piw mało się widzi i smakuje...

    Piana - sporo.
    Gaz - średni.
    Barwa - złoto.
    Lacing - trochę zostało.
    Aromat - zbożowość i lekka nuta chmielu metalicznego.
    Smak - słodkawe, dość płasko lagerkowe, owocowość lagerowa, lekka goryczka.

    No nie spodziewałem się wiele ale tego piwa nie można za bardzo pochwalić.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Mam wrażenie, że od ostatniego wpisu i dyskusji piwo się nieco zmieniło. Jest bardziej słodowe (też może nieco ciemniejsze) - tony lekko prażone, ziarniste. Wyższa treściwość i nie można powiedzieć, że jest puste czy wodniste. Na tym tle goryczka wydała mi się natomiast łagodniejsza, pozostawia dłuższy posmak. Całkiem przyzwoite. Pojawiło się w naszym Carrefourze.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Aktualnie:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika AaLeX Wyświetlenie odpowiedzi
    Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

    Wyszukałem ok. 2 euro za 0,3l. a w Niemczech pół euro jak kupisz 24 małe puszki

    Aromat - słody jak w koncernowych piwach - słodkawy, cukierkowy słód, chmiel znikomy
    Piana - zdecydowanie wysoka, dość trwała, zostaje na szkle
    Barwa - ciemne złoto
    Wysycenie - wysokie, podszczypuje
    Smak - na początku lekka goryczka, słodowe tony są, ale niezbyt wyraźne i dość nijakie, finisz z długą i całkiem wyraźną goryczką
    Treściwość - umiarkowana

    Mogę zgodzić się z AaLeXem, że trochę pustawe, ale goryczka nie jest minimalna, bez przesady. A piwo w swoich koncernowych normach całkiem ok. Wystarczy sięgnąć po dostępnego również w naszym Aldi Faxa Gold:



    i Lapin Kulta staje się wręcz kultowa

    Pamiętam, że w pierwszej połowie lat. 90-tych pojawiło się to piwo na chwilę w sieciach "Super SAM". To był supersamowy sztos

    Leave a comment:


  • AaLeX
    replied
    Kupione w Aldi za 4zl 0,315l. Powiem tak, piany troche bylo, barwa zlota, minimalna goryczka, slodu brak, takie puste troche. Jednak pierwszy raz pilem piwo z Finlandii. Ciekawe ile to tam kosztuje aktualnie ale 4zl za takie cos to stanowczo za duzo.

    Leave a comment:


  • gramak
    replied
    Lata mijają, a to piwo jak było nędzne, tak jest nędzne. Słaba, bąblowata piana, w smaku jakaś kwaskowato-słodka wodnistość. Piwo typowo koncernowe ( a niby jakie ma być, skoro browar należy do Heinekena???), absolutnie nie warte pieniędzy, które za niego zapłaciłem (4,5 pln) . Jedyna pociecha, że było przecenione o połowę. Ale w związku z tym wyjściowa cena tego byle czego to 9 pln za 0,33. Miazga. Flaszka nadal wygląda jak na fotce sibarha

    Leave a comment:


  • sibarh
    replied
    Aktualne foto:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • pw13
    replied
    Ja mam egzemplarz przywieziony z Finlandii przez znajomego. Mam nadzieje ze opisuje w dobrym temacie, poniewaz na mojej butelce (0,33) jest napisane Lapin Kulta A, Premium Beer i etykieta wyglada inaczej niz w dotychczas zamieszczanych. A co do samego piwa - od razu po otwarciu butelki poczulem cos sztucznego, nie wiem jak to opisac ale mysle, ze forumowicze wiedza, o czym mowie. Piwo jeszcze gdy jest zimne da sie pic, bez rewelacji. Juz bardziej mi smakowalo Karhu A, ktore tez mialem okazje skosztowac. Jednak gdy Lapin Kulta sie ogrzala nieco w temperaturze pokojowej stala sie naprawde niedobrym piwem, bardzo czuc ten "sztuczny" element, o ktorym wspominalem. Ze skladu moge tylko wywynioskowac, ze sa tam aż cztery E z numerkiem, reszta jest tylko i wylacznie po finsku wiec nie wiem z czego jeszcze sklada sie to piwo. Nikomu bym tego piwa nie polecil, chyba, ze kolekcjonerom butelek/kapsli.

    Leave a comment:


  • zgroza
    replied
    U mnie na etykiecie figiruje tylko skrobia jęczmienna, słód, chmiel i przeciwutleniacze.
    Zawsze miałem sentyment do tego piwa, więc nie będę oceniał.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • grzech
    replied
    Dostałem w prezencie od kumpla z pracy. Butelka 0,33l.

    Kolor to głębokie złoto. Piana nie za wyskoa, dziurawa i nietrwała. Gazu za mało. Zapach wyraźny - chmielowy. Smak to całkiem sympatyczna równowaga chmielu oraz akcentów słodowych. W zasadzie niezły pils, ale z racji na małą ilość gazu trzeba pić go szybko.

    Leave a comment:


  • dnl
    replied
    chce zwrócic uwage ze Lapin Kulta jak i inne finskie piwa robione przez nich na eksport są lekko mówiąc szczokowate ) wiem bo bywam w Finlandii regularnie (co rok) i wiem ze to co oni tam pijają jest troche lepsze (od robionych na eksport), choc przy naszych, czy choćby estońskich piwach fińskie wysiadają. Przykładem jest ich eksportowy hit: Koff Extra Strong z browaru Sinebrychoff, przywiozłem (kupiłem w wolnocłowym na promie do Sztokholmu) karton (24 x 0,33 w puszce) w sierpniu i do teraz u kumpla stoi bo nie ma chętnych do ruszenia tego. Jednak nasz Leszek Mocny jest nie do przebicia. Chociaz w sumie.. to kwestia gustu, jednym moze smakowac innym nie, moze to kwestia tego, że juz sie tego przez 11 lat napiłem dosyc i mi zbrzydło. Komu smakuje, temu życzę miłego picia!!

    Leave a comment:


  • Aldach
    replied
    Kupione w Geancie w Zabrzu. Bardzo mocna goryczka i lekka kwaskowatość, ale taka bardziej owocowa, przyjemna. Piana bardzo szybko opadła bez śladu. Mocny chmielowy zapach. W sumie bardzo dobre piwo ale cena trochę zaporowa 5.25 pln za 0.33

    Leave a comment:


  • Sven
    replied
    Jasne, przeciętnie gazowane! Piana niezbyt obfita, smak delikatny, chmielowy dobry! Piwko to zasługuje dla mnie na mocne 4!

    Leave a comment:


  • adam16
    replied
    Musze się zgodzic ze Slavoyem. Przecietne piwo. Przyjemna goryczka.

    Leave a comment:


  • slavoy
    replied
    Piana marna - gruba i szybko osiada.
    Gaz - wielkie bąble, ale nie za wiele.
    W smaku dosyć stonowane, z dosadną, ale nie wgryzającą się goryczką.
    Dobre, ale absolutnie nic szczególnego.
    Attached Files

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎