Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fischer, Tradition

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Petitpierre
    replied
    Zobaczyłem Tradition, uznałem za nazwę chmielu i tak poleciało

    Strissepalt, Aramis, Barbe Rouge, może te idą do tego 3-chmielowego?

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Piłem je w zeszłym roku. Mimo tej marketingowej otoczki (alzackość, pilsowatość) piwo jest po prostu słodsze, płaskie i nudne w odbiorze.
    Poza tym, że z pilsem mu nie po drodze ze smakiem, to jest to jak na ten styl za mocne (BJCP).

    Nie używają przy warzeniu tych piw sześciu chmieli. Coś źle doczytałeś.
    Tradition, Doreleï, Noël & 3 Houblons Alsaciens to są ich piwa, nie chmiele.

    Doreleï to ich "pils ambree"

    Taki heinekenowski marketing.

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied


    a dodatkowo piszą, że to pils, i to chmielony aż 6 chmielami!
    Last edited by Petitpierre; 18-04-2020, 07:33.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Fermentacja dolna.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    To jak to jest dolniak, to smakuje jak górniak. Tata też wczoraj pił, i potwierdził, że zupełnie inne niż jakiekolwiek.

    A kwestia w książce? Michael Jackson się pomylił czy wydawca/tłumacz?
    Attached Files

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
    Butelka patentowa, chłopczyk na krawatce, minimalny etykietaż, 650ml, 6% deklarowanych to jest w końcu które? W ksiązce Jackson'a jest zdjecie jeszcze starej flaszki (bez etykietażu w poprzek) i nadal jest "bursztynowe ale" i że to właśnie Fischer Tradition. W starym Fischerze mam jakieś piwko zabutelkowane, nowe butelki mają etykietaż w poprzek, poza "Tradition", gdzie nigdzie nie widnieje, że to lager taki czy ciemny czy jaki, w Polsce innych Fischer'ów nie widziałem.
    Wszystkie aktualne dane /beer rate i adwokaty mówią, że to lager/. Skoro warzą również inne piwo jako amber ale, tym bardziej to potwierdza, że jest to piwo dolnej fermentacji, pozdrawiam

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Butelka patentowa, chłopczyk na krawatce, minimalny etykietaż, 650ml, 6% deklarowanych to jest w końcu które? W ksiązce Jackson'a jest zdjecie jeszcze starej flaszki (bez etykietażu w poprzek) i nadal jest "bursztynowe ale" i że to właśnie Fischer Tradition. W starym Fischerze mam jakieś piwko zabutelkowane, nowe butelki mają etykietaż w poprzek, poza "Tradition", gdzie nigdzie nie widnieje, że to lager taki czy ciemny czy jaki, w Polsce innych Fischer'ów nie widziałem.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
    Michael Jackson pisze, że to amber ale, ja to stwierdzam organoleptycznie. Na samym piwie jest, że to piwo specjalne. Jest to bardzo ułagodzony amber ale, ale jest.
    Bo oni produkuję amber ale, ale nie jest to piwo. Tamto nazywa się Fischer Réserve Ambrée



    Podobne, ale inne piwa




    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Michael Jackson pisze, że to amber ale, ja to stwierdzam organoleptycznie. Na samym piwie jest, że to piwo specjalne. Jest to bardzo ułagodzony amber ale, ale jest.

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi

    Uwaga: wbrew kłamliwej propagandzie, ani to ciemny lager, ani niewiadomo co, to jest rasowe, lekko chmielone amber ale.
    Zatem proszę o źródło tej informacji...

    Leave a comment:


  • Petitpierre
    replied
    Piłem to 300 lat temu, więc nie pamiętam, piana troszkę opadła, oczywiście nie jest to jakiś wydumany Dark Lager jak twierdzą idioci z beeradvocate, jest to piwo ze wszech miar bursztynowe, i klarowne.

    Aromat lekko pikantny, słodowy, nuta dolna ściółka, słoma, przyjemne estry, z naciskiem na gruszkę, troszkę ciasta.

    W smaku piwo jest gładkie, naturalnie ledwo gorzkie, finisz ściągający. Pełne i bogate

    Uwaga: wbrew kłamliwej propagandzie, ani to ciemny lager, ani niewiadomo co, to jest rasowe, lekko chmielone amber ale. Warto!

    Leave a comment:


  • Warchlando
    replied
    Kolor - jasnozłoty, klarowny
    Piana - biała, średnia, grubopęcherzykowa, bardzo szybko opadająca pozostawiając obręcz wokół szkła i niewielkie wysepki, oblepia szkło
    Zapach - chmielowo-słodowy, z wyczuwalną kwaskowatością oraz lekkimi warzywkami
    Smak - Słodowo-chmielowy ze średnią goryczką, ściągającą, czuć lekko ścierą oraz warzywkami i lekko alkoholem, jednakże nie jest to bardzo nachalne
    Wysycenie - średnie ale odpowiednie
    Opakowanie - taka jak u przedmówców, ładna, ale o etykiecie nawet nie ma co się wypowiadać, bo jej praktycznie brak
    Uwagi - piwo może nie jest tragiczne ale jest słabe, jednakże da się wypić. Trochę zalatuje koncernówką. O cenie się nie wypowiadam, ponieważ dostałem to jako prezent, aczkolwiek myślę, że w dużym stopniu cenę winduje sama butelka, bo piwo raczej się zbytnio do tego nie powinno przyczyniać
    Warka - do 04.2014

    Leave a comment:


  • WojciechT
    replied
    Wczoraj piłem Fischer Tradition.

    W ogóle mi to piwo nie smakowało. Przypominało wodnisty jabłkowy (!) radler z posmakiem alkoholowym. Faktem jest, że jakieś pół roku stało na półce, zanim po nie sięgnąłem - jednak nie było zepsute; było po prostu niedobre. Jedyny plus to butelka, która mi się przyda; ale w tej cenie mógłbym jednak oczekiwać również lepszej zawartości.

    Leave a comment:


  • Pendragon
    replied
    W 2009 roku Heniek zamknął browar. Tuż za miedzą ma swój inny browar, więc nawet miasto produkcji się nie zmieniło. Przynajmniej częściowo, bo wiadomo jak to koncern potrafi przenosić produkcje marki raz tu raz tam.

    Leave a comment:


  • gul
    replied
    Piwo odświętne
    nie tylko z racji ceny
    te smaczki... szampan, skórka chleba, suszone owoce i Bóg wie co jeszcze jak ktoś zna i ceni dobry kwas chlebowy to wie o czym...

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎