Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Carlow, O'Hara's / Pinta Lublin to Dublin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    Carlow, O'Hara's / Pinta Lublin to Dublin

    16,0° / 6,5% alk.

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: Drobna, obfita, o beżowym odcieniu. Utrzymuje się cienką warstwą do końca, dobrze osadza na szkle [4,5]
    Zapach: Intensywny aromat kawy, w drugim rzucie czekolada, przez cały czas bardzo przyjemny [5]
    Smak: Pierwsze wrażenie to spora treściwość i gęstość piwa. W charakterze czekoladowe, z odpowiednią goryczką, zupełnie pozbawione kwaskowości. Idealnie pełne, aksamitne i jedwabiste w smaku. Piwo nie zmienia swego charakteru aż do samego końca. Wspaniałe [5]
    Wysycenie: Na średnim poziomie, nie wygazowuje się [5]
    Opakowanie: Fajna nazwa podkreślająca kwestię uwarzenia w Irlandii piwa z polskim chmielem. W pierwszym rzucie dostępne tylko w beczce, dla mnie optymalnie [5]

    Rewelacyjny stout, zgodnie z zapowiedziami to jest Double Oatmeal Robust Stout
    Attached Files
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
  • Smakosz_Grzegorz
    Junior
    • 02-2014
    • 4

    #2
    O'Hara's/PINTA Robust Oatmeal Stout

    16,0° / 6,5% alk.

    Click image for larger version

Name:	Lublin to Dublin (480x640).jpg
Views:	1
Size:	33,4 KB
ID:	2048645

    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
    Piana: Drobna, początkowo bardzo obfita, z czasem powoli opada, ale drobna kołderka utrzymuje się do końca, fantastycznie zdobi szkło [4,5]
    Zapach: Na pierwszym planie kawa, wyłącznie mocna kawa, w tle aromaty ciemnej czekolady [4,5]
    Smak: Bardzo mocno nasycone (może dlatego że piłem jako jedno z pierwszych nalanych), gęste, prześlizguje się przez usta, bardzo treściwy smak kawy, po przełknięciu przechodzący w czekoladę, wyważona, ale mocna goryczka, niezalegająca i przyjemna [4,5]
    Wysycenie: Jak dla mnie za wysokie [4]
    Opakowanie: Opakowanie - logo, bardzo klasycznie, podkreślające kolaborację z Irlandzkim browarem, na duży plus. Zobaczymy jak będzie wyglądało butelkowe. [5]

    Bardzo udany debiut

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      #3
      Ile płaciliście? ?

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        Drobna prośba z mojej strony. Gdyby komuś udało się zdrapać/odkleić/zeskrobać lub w jakiś inny sposób zdobyć etkę naklejoną na keg z tym piwem to byłbym bardzo wdzięczny i chętnie bym ją kupił lub wymienił się za ładne rzemieślnicze etykietki polskie lub irlandzkie. Niezależnie jak brzydka owa etykieta (pewnie) jest. Niestety nie udało mi się jej zdobyc na premierze irlandzkiej gdyż po pierwsze był zbyt duży natłok klientów i urwanie jajec u samych baramanów z którymi nie było możliwości zagadania a po drugie kegi były poza barem podpięte "piwociągami" z innego pomieszczenia więc nawet nie dane było mi je zlustrować.
        Na premierze irlandzkiej kosztowało 2,50 jurka za kubeczek 0,284 l. i 5 jurków za 0,568 (1 pinta)
        Last edited by Cooper; 14-03-2014, 23:10.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • KarlPopper
          Senior
          • 11-2013
          • 133

          #5
          Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
          Piana: Ładny kolor, ale niewielka, po wielokrotnym intensywnym zamieszeniu w kuflu tworzyła się równie niewielka i szybko opadała [3.5]
          Zapach: Gdzieś daleko jest kawa i gorzka czekolada, niestety aromat mało intensywny, być może nie zdążyłem odpowiednio ocieplić piwa [4]
          Smak: W smaku pojawiają się już wszystkie nuty dosyć oszczędnie obecne w aromacie: mocna kawa, gorzka czekolada, palone orzechy. Treściwe, ale wysoce pijalne, nie czuć alkoholu. Mimo, że nie jest to mój ulubiony styl, muszę przyznać, że piwo jest rewelacyjne w smaku [5]
          Wysycenie: Odpowiednie dla stylu [5]
          Opakowanie: Ciekawa nazwa, fajnie zrobiona etykieta, szkoda, że nie ma na niej więcej danych [4.5]

          Wypite w krakowskiej Omercie, 9pln za małe.
          Live Craft. Die Punk.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
            Ile płaciliście? ?
            W Chmielarni stoi po 14/10/7 (w zależności od pojemności) więc troszku taniej niż w Irlandii
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Imperial nie oznaczał najmocniejszy jaki mamy, ale najdoskonalszy z tego stylu-najlepszy.

              Wolę klasyfikację historyczną (udokumentowaną) niż bajania "sędziów" BJCP.

              Martyn, jak już.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • szkott
                Member
                • 06-2005
                • 31

                #8
                Bardzo dobry stout, wytrawność/kwaskowość fajnie skontrowana palonością, duża pijalność. To byłoby świetne piwo na co dzień.

                Comment

                • PociungWidmo
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 109

                  #9
                  Zaimponowało mi to piwo, gęste, czekoladowe, aksamitne i pijalne, póki co piwo roku. Ukłony dla Pinty za inicjatywę i czekam na więcej.

                  Comment

                  • sibarh
                    PremiumUżytkownik
                    • 01-2005
                    • 10384

                    #10
                    Dywagacje o blg poleciała tutaj http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=107358
                    2800 nowe piwa opisałem na forum
                    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Tak wygląda eta naklejana na kegi w Irlandii. Nie mam pojęcia jak wygląda ta w Polsce więc gdyby ktoś miał to proszę o info. Zbieram irlandzkie etki i ta mimo że okropnie obleśna jest dla mnie pamiątką po nietypowym irlandzko-polskim piwie. Za brzydka by wrzucać do Galerii więc podpinam jako ciekawostkę tutaj.
                      Mimo że piwa dziś już nie było w sprzedaży (ani nawet jego kranu) to etkę zerwałem z pełnej beczki, prawdopodobnie trzymanej na jutro na Patryka
                      Czekam teraz na wersję butelkową.
                      Attached Files
                      Last edited by Cooper; 17-03-2014, 00:10.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #12
                        Ciekawe czy organizator plebiscytu Piwo Roku 2014 dostosuje regulamin do zmian zachodzących na rynku i umożliwi głosowanie na to piwo, wszak to jeden z faworytów.

                        A jeśli tak, to czy umożliwi także głosowanie na np. Okocim Pszeniczne, Heban i inne.

                        Będzie niezła zagwozdka.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ciekawe czy organizator plebiscytu Piwo Roku 2014 dostosuje regulamin do zmian zachodzących na rynku i umożliwi głosowanie na to piwo, wszak to jeden z faworytów.

                          A jeśli tak, to czy umożliwi także głosowanie na np. Okocim Pszeniczne, Heban i inne.

                          Będzie niezła zagwozdka.
                          To istotna kwestia, zauważona już przez chłopaków z PINTY. Na obecną chwilę to piwo to murowany kandydat na podium w swej kategorii, a według obecnych zasad nie będzie uwzględniony. Drogi widzę dwie - albo uwzględnienie piw zagranicznych powstałych we współpracy z polskimi piwowarami albo stworzenie odrębnej kategorii (coś w stylu open) grupującej takie polsko-zagraniczne kooperacje. Nadmienię, że w tym roku będzie jeszcze jedno piwo Pinty uwarzone poza Polską.

                          Tworząc warunek współpracy piwowarów eliminujemy konieczność uwzględniania piw zamawianych przez polskie browary za granicą.
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • Tomi45
                            Senior
                            • 07-2011
                            • 165

                            #14
                            Rewelacyjny stout. "Szynk na winklu" Gliwice. Namówiłem (choć lepszym określeniem byłoby "postawiłem przed faktem dokonanym") na tego stouta kumpla który jest namiętnym konsumentem eurolagerów - był w szoku że tak może smakować piwo. Jednak podszedł mu średnio - stwierdził że w tym piwie "wszystkiego jest 2 x za dużo".

                            Comment

                            • kony
                              breweriarz
                              • 08-2005
                              • 1701

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tak wygląda eta naklejana na kegi w Irlandii. Nie mam pojęcia jak wygląda ta w Polsce...
                              W Setce na kegu widziałem naklejoną taką etę jaka jest na zdjęciu w pierwszym poście Docenta.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎