Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Binding, Schöfferhofer Dunkles Hefeweizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Binding, Schöfferhofer Dunkles Hefeweizen

    Schöfferhofer Dunkles Hefeweizen
    Schöfferhofer Weizenbier GmbH, Frankfurt am Main
    Prickelnde Momente mit Schöfferhofer Weizen und fruchtig-herben Bier-Mix-Getränken – auch alkoholfrei.

    alk. 5,0 % vol.
    but. 0,5 l (NRW)
    cena 0,61 EUR

    Zapach owocowy, słabo wyczuwalny wędzony akcent w tle
    Kolor ciemnej herbaty, nieprzejrzyste
    Piana obfita, drobnoziarnista, stopniowo dziurawi się i opada, ale do końca pozostaje około centymetrowy kożuszek
    Gazu niezbyt dużo – czyli dobrze.
    Smak: owocowe nuty + pszeniczniakowa kwaskowatość + dyskretne wędzone posmaczki daleko w tle. Bardzo dobre.
    Attached Files
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Nie przepadam za ciemnymi pszeniczniakami ale ten był jak jasny Piękna czarna barwa, opalizująca pod światło, gęsta zwarta piana, przyjemny zapach i doskonały cytrusowo-bananowy orzeźwiający i "musujący" smak. Jeden z najlepszych pszeniczniaków jakie piłem.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #3
      Rzeczywiście, jak na ciemny - jest przyjemnym pszeniczniakiem, jednak jasny pity prosto z kija w Berlinie - był znacznie lepszy .

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #4
        Dla mnie jest to piwko o barwie raczej brązowawej(herbacianej),o smaku lekko kwaskowatym,lekko bananowym ,bardziej wytrawnym.Ja wyczuwam że jest to bardziej piwo ciemne wytrawne,aniżeli pszeniczne.Piana słabiutka. Zapach-zagadka.Coś słodkawego,coś palonego,coś owocowego.W sumie bardzo wyraziste piwko,całkiem dobre.Cena 0.69 euro.


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #5
          Piana jak w jasnym
          Dużo smaczniejsze niż jasne. Świetne są te wędzone nutki (przysięgam - nie papugowałem!). Gaz szybciutko zanika, nie ma tego przyjemnego tańca bąbelków na języku.
          Daję 4.
          Jedno z lepszych, jak nie najlepsze ciemne pszeniczne w mojej karierze. W mojej ocenie nie wypadają one zwykle zbyt dobrze.
          Attached Files
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • iommi
            Senior
            • 07-2003
            • 1522

            #6
            Przywiezione z Niemiec przez znajomego. Dobre, ale bez rewelacji. W zapachu zdecydowanie pszeniczno-(coś jakby)bananowe, ale też zapach szybko się traci. Podobnie z pianą.
            Smak dosyć delikatny jak na ciemne-pszeniczne - lekko owocowy. Wędzonych posmaków nie stwierdziłem, ale za to klarowność wspaniale nieklarowna. Sympatycznie się piło...
            *****************************

            Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

            *****************************

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              #7
              Kupione w markecie! Piana obfita i do końca pływała po wierzchu. Gazu niewiele, barwa jak najbardziej odpowiednia. Zapach delikatny, bananowo-kwaskowo-karmelowy, smak to coś wspaniałego, sycący słodkawy, z orzeźwiającymi elementami charakterystycznymi dla pszeniczek. Warte polecenia!
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • fat_fire
                Member
                • 09-2004
                • 80

                #8
                piękna ciemna barwa , gesta gruba piana , dośc mocno wyczuwalny chmiel , lekko kwaskowate , zapach i smak lekko owocowy , nie potrafię go zidentyyfikować , nagazowane idealnie , bardzo bardzo dobry pszeniczniak , 4,59zł/0,5 l butelkę

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Też kupione w Auchanie, za 4,99 zł.

                  Kolor, no, dość jasny, jak na ciemne, raczej taki herbaciany. Mętność prawidłowa. Piana kremowo-jasnobeżowa, jej wysokość i zwartość raczej niezbyt dobra, jak na pszeniczniaka. Gaz prawie niewidoczny i słaboodczuwalny. Zapach owocowo-bananowy, leciutko karmelowy. W smaku subtelna kwaskowość, owocowe akcenty, bardzo przyjemne. Butelka NRW, etykieta czarna, ładna, kapsel własny, też czarny.

                  Podpasowało mi znacznie bardziej, niż wersja jasna - całkiem niezła pszenica.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #10
                    Świetny ciemny pszeniczniak, aż byłem zaskoczony po wersji jasnej która jest do wypicia w alto ale i do zapomnienia. A tutaj czuć wyraźnie i słód i owoce i to wszystko w idealnej harmonii. Nie tylko orzeźwia ale dostarcza wrażeń smakowych. Lekko kwaskowate co świetnie zaspokaja pragnienie i dodaje jeszcze ciekawego posmaku.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #11
                      Nabyte w Białymstoku na Kilińskiego. Butelka 0,5 l.

                      Piana wysoka, trwała, kremowo-beżowa. Kolor brunatno-wiśniowy. Gaz spory jak to w piwie pszenicznym. Zapach typowy dla piw tego typu - wytrawny, nieco owocowo-kwaskowy. Smak podobnie wyważony. Takie polotmave pszeniczne. Ogólnie dobre.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        jak dla mnie piwo zostawiło bardzo pozytywne wrażenie. piana naprawdę ładna, no i w smaku karmelowe, z kwaskowymi nutkami. bukiet wyborny, owocowy. kupione już dawno poniżej 5 zł. na taki luksus mogę sobie czasem pozwolić

                        Comment

                        • huanghua
                          Senior
                          • 10-2005
                          • 1910

                          #13
                          Zakupione w BOMI (CH Matarnia); cena 6,39zł

                          Nie jestem specjalistą w tego typu ocenie, ale przyznam że ten ciemniaczek-pszeniczniak jest całkiem niezły.
                          Nutek wędzonych nie wyczuwam, ale rześkość, przyjemne szczypanie w jęzorek i miły posmak zachęca do ponownego zakupu.
                          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                          Comment

                          • cielak
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 2890

                            #14
                            Zakupione w "Almie" na Pilotów. Cena 5,09zł (chyba, bo żona nie pamięta )

                            Bardzo ładny kolor, piękna duża ciemna piana. Zapach owocowo-lekko drożdżowy. Smak drożdżowo-karmelowo-lekko kwaskowy, długo czuć kwaskowość. Gazu w sam raz, mało widać ,ale czuć szczypanie w język.
                            Bardzo dobre piwko.
                            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                            Comment

                            • kentaki
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 452

                              #15
                              Zapach miły, bananowo słodowy. Piana super, trwała, sztywna, na koniec pozostaje dywanik. Kolor taki herbaciany. Smak delikatny prawie bez chmielu, z lekkimi akcentami palonego słodu ale prawie bez typowych dla pszeniczniaków smaczków. Nagazowanie duże, może nawet zbyt, aż szczypie w język . Opakowanie: typowa butelka NRW, ładna stylowa etykieta, kontra z info i firmowy kapsel. Taki sobie, ale wcale nie głupi, wart zakosztowania pszeniczniak. Zakupione w Leclercu za ok. 6 zeta, pewnie się jeszcze kiedyś skuszę .

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎