Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lübz, Lübzer Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    Lübz, Lübzer Pils

    Produkt browaru Mecklenburger, ma 4,9% alc, ekstraktu brak.

    Bardzo dobre niemieckie piwo. Typowy pilsik, jednak chrakteryzujacy się przyjemną goryczkę, ładną barwą i delikatnym, ale nie kwaśnym smakiem, po prostu proporcje między goryczką a kwasowaścią są idealne. Jedynie piana nieciekawa, słabo się trzyma i szybko opada.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD
  • Center
    Senior
    • 03-2003
    • 133

    #2
    Potwierdzam! Nic dodać nic ująć.
    No może jedynie należałoby dodać, że jego cena jest naprawdę przystępna

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Aktualna fotka:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • scoroop
        Member
        • 08-2006
        • 54

        #4
        właśnie piję.... ogólne wrażenia pozytywne . taki sobie pozytywny pilsik
        kolor- słomkowy, ale nie do przesady. daję 4,5
        smak - lekko słodkawy z wyczuwalną goryczką. zbyt delikatny jak dla mnie, to piwo dla kobiet , ale w upały niezasąpione też dla twardzieli - 4
        zapach - słodowy, ale bez wyraźniejszego wyrazu - 4
        piana i gazy - za małe wysycenie, a piana opada po chwili. najgorsza część tego piwka. niestety bardzo typowe dla pilsów. - 3
        opakowanie - estetyczne, zachęcające, ale też bez specjalnej rewelacji. na plus reklama telewizyjna, która oddaje charakter tego piwka - endlich ruhe, endlich luebzer , czyli w końcu spokój, w końcu luebzer . a w tle goście siedzący na rybach pijący piwko w ładnej okolicy. bardzo dobra reklama jak dla mnie. dlatego 4,5.

        ogólna ocena - pozytywny pilsik jak napisałem na początku, gdybym nie miał lecha pilsa mógłbym go pić kiedy złapałaby mnie ochota na pilsa
        wiele jest dobrych piw na tym świecie... czy starczy życia by ich wszystkich spróbować???

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Zakupione we frankfurckim realu za 0,60 euro.
          Kolor - złocisty, niezbyt ciemny, ale ładny.
          Piana - słaba, zredukowała sie do zera, największy mankament tego piwa.
          Nasycenie CO2 - bardzo duże. Czuć na języku i widać w szklance, pomimo, że dokładnie umyta.
          Smak - wspaniałe piwo na upały. Nie czuć w nim za bardzo treściwości, ale jednak nie można powiedzieć, że jest wodniste. Jest tu solidna kwaskowość, która wspaniale orzeźwia, nie majaca jednak nic wspólnego z zepsuciem. Bardzo wyraźna i przyjemna goryczka chmielowa, która pozostaje długo po przełknieciu. Niższa niz spotykana w Polsce zawartość alkoholu również przemawia za upałami.
          Opakowanie - jedyne co zwraca uwagę, to nietypowy jak na Niemcy kształt butelki. Z jednej strony nadaje to oryginalności temu piwu, z drugiej zaś mam sentyment do sytuacji gdy wszystkie butelki w danym kraju są tego samego typu (jak w Niemczech czy Czechach - zresztą w obu tych krajach można zaobserwować odwrót od NRW). Ta jednolitość butelek utwierdza mnie w przekonaniu, że rzeczywiscie są to opakowania zwrotne i gdy będę chciał je oddać, to nie bedę miał z tym najmniejszego problemu.

          Podsumowując, jest to bardzo dobry pils - szczególnie dla tych, którzy lubią czuć ból na języku spowodowany przez CO2 i gorycz chmielu. Ci, którzy preferują nuty słodowe nie mają tu czego szukać.
          Zdecydowanie polecam.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • porek388
            Senior
            • 11-2008
            • 213

            #6
            Kolor - jasnozłoty
            Piana - drobnopęcherzykowa, szybko znika.
            Wysycenie: wysokie.
            Zapach: mocny chmiel.
            Smak: wyraźna goryczka chmielowa, w tle lekko wyczuwalny smak słodu. Niezbyt treściwe, ale nie jest to wadą w tym piwie.
            Opakowanie: butelka z długa szyjką, etykieta OK, kapsel browaru.


            Dobry pils - ocena 4,6

            Cena 0,60 EUR w getrenku w Goerlitz.
            Last edited by porek388; 11-09-2009, 07:23.

            Comment

            • moretti
              Junior
              • 03-2010
              • 7

              #7
              Chmielowy Pils

              Barwa słomkowa/ piana duża, znika po trochu / mocno chmielowe / cena w Netto - Discount w Locknitz 0,57euro [kaucja 0,08euro]
              Ciekawe piwo made in Meklemburgia-Pomorze Przednie
              ocena w skali 1:3 [2]
              Chcę zamieszkać na Veltins-Arena

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Taki właśnie, jak już wcześniej Koledzy pisali, standardowy niemiecki pilsik. Warzy go Mecklenburgische Brauerei Lübz GmbH (od jakiegoś czasu w "stajni" Carlsberga).
                Piwo ma pilsowy (jasnozłoty świetlisty) kolor, pilsową (biała, drobna, wysoka, opadając brudzi szkło) pianę, pilsowy (głównie chmielowy) zapach i smak (przeważa dość sympatyczna goryczka).
                Nagazowanie również pilsowe, czyli wysokie. Estetyczne, dość proste i czytelne (mimo czcionki ), wzornictwo, dedykowany kapsel.

                Kurczę, wszystko tak standardowe, przyzwoite i poprawne, że aż mnie wkurza .

                Comment

                • zgroza
                  Senior
                  • 03-2008
                  • 3597

                  #9
                  Na pewno najlepszy jasny lager ze stajni Carlsberga, jaki zdarzyło mi się pić. Nie jest to poziom portera z Bałtiki, ale zawsze. Jednak północne Niemcy jeszcze wiedzą, co dobre.
                  Piana: ok, trwała
                  Gaz: w normie
                  Kolor: żołty
                  Zapach: typowy, chmielowo-gorzki
                  Smak: "herb", ziołowo-gorzki, brak jakiejkolwiek słodyczy.
                  Klasyczne, dobre.
                  Lotna ekspozytura browaru

                  Też Was kocham.

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    A co ja będę tu wiele pisał, wszystko o tym piwie już tu jest. Na lato idealne, dzisiaj też - na odświeżenie
                    0,75 E w GetrankeLand we Frankfurcie.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #11
                      Fajny, lekki orzeźwiający pils.
                      Zakupiony w Forst w Lidlu w 0,5l PETcie
                      Cena coś około 30 centów.
                      Last edited by wrednyhawran; 10-05-2012, 10:15.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • szczawik
                        Senior
                        • 09-2011
                        • 103

                        #12
                        Dobry pils.

                        Ładne opakowanie i kolor, jedyne co słabe to krótka piana. Świetny zapach - idealnia wyważona proporcja między słodem (ziarno!) a chmielem. W smaku podobnie - czuć lekki słód, potem goryczkę, nie za mocną, w sam raz. Piwo nie jest zbyt wytrawne, co mi często przeszkadza w pilsach niemieckich. Nie jest też zbyt treściwe, co mi czasami przeskadza w pilsach czeskich xD. Bardzo dobry przykład niemieckiego pilsa, tak myślę.

                        Kupiono w berlińskim Aldi za ok. 50 centów + 25 centów za plastykową butelkę (0,5l).

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6075

                          #13
                          Lekki pilsik, lekko goryczkowy, trochę chmielowości w aromacie, piana słabawa.

                          Ogólnie miałem wrażenie za małej pojemności bo to 0,33. Za szybko się wypiło

                          Aktualna grafika:
                          Attached Files

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12118

                            #14
                            Nowy wizerunek:
                            Attached Files

                            Comment

                            • AaLeX
                              Senior
                              • 07-2011
                              • 569

                              #15
                              Niestety, piwo to znacznie obniżyło loty i moje wrażenia są znacznie odmienne od powyższych. Kolor złoto, piana słaba (to jedyne, co się potwierdza), zapach metaliczno-chmielowy i na tym koniec. Piwo bez smaku, zero jakiejkolwiek goryczki. Przy pilsie to niedopuszczalne. Piwo z wysokiej półki cenowej a niemieckie piwa marketowe biją go na głowę. Etykieta ładna. Ocena 1/6.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎