Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sociedad Central de Cervejas, Sagres

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Javox
    replied
    Dziś było bardziej ryżowo...

    Piana i lacing słabo... ale grafika inna
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Javox
    replied
    Grafika bez zmian, kapsel czerwony z blado złotymi napisami. Alko 5%. Brązowa butelka 330 ml.

    Piana - więcej przy nalewaniu na dłużej warstewka i trochę na szkle.
    Barwa - blade złoto.
    Gaz - średni.
    Aromat - słód z kukurydzą i lekką ziołowością.
    Smak - coś jest, jakiś słód, mini goryczka, lekki aldehyd.

    Ciut inny sposób na koncernowego lagerka.

    Teraz chłodno więc gładko nie wszedł ale w upał pewnie poratuje
    Last edited by Javox; 13-01-2016, 13:26.

    Leave a comment:


  • azazel82
    replied
    Click image for larger version

Name:	IMG_5179aaasm.jpg
Views:	1
Size:	52,0 KB
ID:	2047685

    Jeszcze inna etykieta. Coś dobrego o tym piwie? Hmm... Nie smakowało źle. Po prostu nie smakowało w ogóle. Może 7 lat temu pomyślałbym, że ok - łagodne, miłe. Teraz typowy eurolager. Bleh.

    Więcej o koncernowej Portugalii na blogu. Zapraszam.

    Leave a comment:


  • Pancernik
    replied
    Piwo przywiezione w mikropuszce (0,25) przez kolegę A., który (jak widać od razu) poszedł po bandzie w celu ograniczenia wagi bagażu .
    Piwo jest bladozłote, ale kraj pochodzenia i parametry chyba to tłumaczą. Piana słaba, grubobąblasta, nietrwała.
    Pachnie początkowo bardzo ładnie, chmielowo. Potem wychodzi lekko rozpłaszczony słód i chyba jakieś owoce... W smaku już nic specjalnego - tępawa goryczka i lekko mdlący słód.
    Wysoko nagazowane. Jak wspomniałem, mikropuszka w tonacji czerwono-białej, co ciekawe, "zawleczka" zaklejona była (w zasadzie całe "czoło") folią.
    Typowy śródziemnomorski (atlantycki?) napój izotoniczny, z pewnością smakuje na plaży albo na schodkach przed klasztorem Hieronimitów w Belem czy w zaułkach Alfamy . O tej porze roku do burolistopadowej degustacji raczej nie pasuje...

    Leave a comment:


  • wpadzio
    replied
    Piwo słabowite. Smak pośledni. Słaba goryczka. Wykorzystany dodatkowo przy produkcji ryż. Śmiało może konkurować smakiem z naszymi jasnymi koncerniakami.
    Prezent od znajomego wracającego z Lizbony. Objętość 0,2 litra. Przyjemna buteleczka. W sumie ciekawostka przyrodnicza. Portugalia wszak (i dobrze) słynie z innych napitków.

    Leave a comment:


  • lisiewski
    replied
    Całkiem smaczny cienkusz, lepszy od hiszpańskich odpowiedników, czy swojego sąsiada Super Bock'a. Kupiłem piwo z ciekawości w Auchan (cena: nieco ponad 3 zł / but. 330 ml). Planując wyjazd do Lizbony, proponuj wziąć ten trunek pod uwagę (idealny do bieżącego spożycia).

    Piwo w nowej szacie (nowy, bardziej "portugalski"kapsel).
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Zindange
    replied
    Będąc ostatnio w Portugalii piłam zarówno Sagresa jak i Super Bocka. Wg mnie Sagres to najlepsze piwo jakie piłam. Może wpływ miało na to, że gorąco było starszliwie a piwo zimne...ale zdanie podtrzymuję.

    Leave a comment:


  • Sven
    replied
    Bardzo jasne, bez piany prawie.
    Leciutki zapach chmielu, w smaku wodniste, bez posmaku. Absolutnie nie moj typ.

    Leave a comment:


  • Arni
    replied
    może mi ktoś powiedzieć czy za pośrednictwem internetu można nabyć czy to Sagres lub Super Bock? Ewentualnie może gdzieś w Opolu zdobędę portugalskie piwo?
    pozdrawiam

    Leave a comment:


  • sibarh
    replied
    Piwo:
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Seta
    replied
    Ja się kompletnie nie zgadzam z przedmówcami.
    Piwko całkiem smakowite.
    Nalałem pianę "na koronkę" i utrzymuje się długo, jest gęsta. Fajnie brudzi szkoło. Piana na 5!
    Nasysenie doskonale widoczne. Duże ilości drobnych bąbelków zasuwają w górę szklanki.
    Butelka 0,33 ładna, prosta etykieta.
    Minus za słomiany kolor.
    Tyle wrażeń wizualnych. Piję...
    Wyrażnie czuć gorczkę zarówno w smaku jak i w zapachu. Smak nie powala co prawda, ale jest poprawny. Spore (ale zmniejszające się wraz z piciem) nasycenie zabija chowający się za goryczką przyjemny posmaczek. W zapachu niestety jakieś błoto w tle...
    Generalnie fajne, orzeźwiające piwko. Dostałem od kumpla, który wrócił z wakacji.

    Leave a comment:


  • yendras
    replied
    Piłem wersję beczkową. Za 0,3 l trzeba zapłacić 0,90 EUR. Piany praktycznie brak, ale to chyba kwestia schłodzenia, bo nagazowanie bez zarzutu. Złoty kolor, słodowy zapach, w smaku delikatna goryczka i dyskretny ziołowy aromat (kiedyś coś takiego wyczuwałem w beczkowych okocimiach). Lekkie i orzeźwiające, całkiem dobre.
    Attached Files

    Leave a comment:


  • Petrax
    replied
    Regent napisał(a)
    Nie zgadzam się z tą opinią, że to piwo bez wyrazu, ma swój charakterystyczny smak, nawet dość intesywny. Nie jest to oczywiście rewelacja jednak przy piwach hiszpańskich czy też np. włoskich posiada pozytywne walory.
    A mi z kolei bardziej smakowały inne piwa południowoeuropejskie. Sagres nie jest typowym "cienkim" piwem śródziemnomorskim, ma ponad 5% alkoholu i nie jest to leciutkie piwo do gaszenia pragnienia. A po takim piwie spodziewam się nieco więcej walorów smakowych. Być może pite z beczki bezpośrednio w kraju pochodzenia jest lepsze.

    Leave a comment:


  • Regent
    replied
    Petrax napisał(a)
    Kolor: ładny, bursztynowy, klarowność 100%
    Piana: dobra, trzyma długo
    Gaz: w sam raz
    Zapach: praktycznie brak
    Smak: mocno wypłukane ze smaku, lekko słodkawe, delikatna goryczka, wszystko bez wyrazu

    Ogólnie: 2,5 (1-5)
    Nie zgadzam się z tą opinią, że to piwo bez wyrazu, ma swój charakterystyczny smak, nawet dość intesywny. Nie jest to oczywiście rewelacja jednak przy piwach hiszpańskich czy też np. włoskich posiada pozytywne walory.

    Leave a comment:


  • Petrax
    replied
    Kolor: ładny, bursztynowy, klarowność 100%
    Piana: dobra, trzyma długo
    Gaz: w sam raz
    Zapach: praktycznie brak
    Smak: mocno wypłukane ze smaku, lekko słodkawe, delikatna goryczka, wszystko bez wyrazu

    Ogólnie: 2,5 (1-5)

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎