Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlatý Bažant 12%

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Hurbanovo, Zlatý Bažant 12%

    Wprawdzie to piwo pojawia sie w wątku porównujacym polską i słowacką wersję, ale chyba zasługuje na swój wątek tutaj.
    Importowane przez Stawskiego. Cena $1,40
    Butelka: 0.5l taka jak na Słowacji.
    Piana: ładna i trwala
    Kolor: złocisty
    Smak: OK, ale bez zachwytu, sporo goryczki. Może piłem je za zimne, a moze nie było zbyt świeże (production code 05 05 05 - 5/5/1905? )
    Ogólnie 4, ale jeszcze do niego wróce
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    #2
    Ja w swoim czasie (jakieś dwadzieścia lat temu) spotkałem się także z wersją niemiecką (chyba nazywało się to Golden Fasan).

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Złoty Bażant, Premium

      Kupione na Słowacji , ale już z Grupy Heinekena.
      5,1 % alkoholu, ale bez zaznaczonego poziomu ekstraktu
      ( w rodzimej wersji słowackiej miało 5% i 4,4 % alk. przy ekstrakcie 12 st). Piwo ma dalej złocisty kolor, przyjemny owocowy zapach , gazowanie równomierne, piana po wypiciu pozostawia koronkę brabancką. Ogólna ocena 4.
      Adres :www.heineken.sk

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        W wersji lanej w gliwickim Starym Browarze, było całkiem dobre, choć lekko słodkawe (może ta słodycz wystąpiła przez to, że wcześniej piłem naszego kochanego Żywczyka).
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • dropun
          Member
          • 05-2002
          • 60

          #5
          Właśnie wróciłem teraz z degustacji tego piwa z lokalu o nazwie SARP i było bardzo dobre ,oczywiście beczkowego i jest o wiele lepsze od butelkowego.

          Comment

          • szostak
            Gość
            • 02-2002
            • 1176

            #6
            Musiałem trafić na bardzo kiepską partię. To co piłem, było dziwnie słodkie. I z obawy, że znów mi sie to trafi, złotych bażantów odtąd nie pijam.

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Jako że znowu byłem w Gliwicach, w Starym Browarze, wychyliłem tam ponownie Bażanta. Tym razem bez "mieszania" z Żywcem, dużo bardziej mi smakował. Mimo, że słodycz nadal dawała się odczuć.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #8
                Zlaty Bażant *Premim*Export*Beer

                Piwo przywiezione od teścia ze Słowacji.

                Produkowane przez Haineken Slovensko a.s.
                Zawiera min. 5,0% alk., a o ekstraktcie nic nie pisze.

                W zapachu mało wyczuwalna gorycz-może to sprawa ciepła na dworze.
                Piana na początku obfita, drobno-ziarnista, posostająca na ściankach szklaneczki. Później już mniej obfita.
                Kolor klarowny, jasno-żółty, przechodzący trochę w bardzo jasny bursztyn.
                Jeśli chodzi o gaz to dobrze jest gazowane, jednak mało oznak pracy w szklance.
                Co do smaku to wyczuwalna jest gorycz, wyczuwalny kwiat szyszek czyli chmielu.
                Opakowanie standartowe, czyli fajny ptaszek.
                Jeśli mogę ocenić liczbę ekstraktu to stawiam na 12%, a w przybliżeniu to ok.11-12%.

                Moim zdaniem jest to jedno z najlepszych piw Słowacji.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • Avinetiv
                  Member
                  • 07-2004
                  • 38

                  #9
                  Kapitalne piwo! jedno z lepszych jakie piłem, choć ostatnio zrobiło się aż za bardzo "Heinekenowate". Jedno chapnąłem sobie na ławeczce w parku przed pałacem prezydenckim w Bratysławie

                  Comment

                  • bulkowski
                    Member
                    • 03-2005
                    • 76

                    #10
                    Gdy piłem po raz pierwszy , byłem wnibowzięty. Jednak dopiero mój 2 kontakt z tym sympatycznym ptaszkiem uświadomił mi , że piwo to nie jest niczym specjalnym. Dla mnie 3+ , mocna gorycz
                    „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #11
                      Piwo pojawiło się w jedynym janowskim markecie (Albert) po 3,19 za butelkę 0,5. Niestety, mój kontakt z nim nie okazał się niczym nadzywczajnym. Tak jak piana nawet mnie mile zaskoczyła, to zapach i smak raczej nie zrobiły wrażenia. Przywodzi na myśl nasze koncerniaki z Groniem na czele. Może chmielowość w zapachu jest intensywniejsza, ale reszta to już bezpłciowy produkt masowy. Ode mnie naciągane 3. Widać ingerencja Heinekena zrobiła swoje. Co ciekawe, Bażant przywieziony latem ze Słowacji wydawał się smaczniejszy. Czyżby na polski rynek trafiała wersja dopasowana do gustu przeciętnego polskiego kosumenta piwa?

                      Comment

                      • lukex
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 262

                        #12
                        kozacki bromek

                        wczoraj udało mi sie kupic zb 12 na polski import ma juz 5,7 ALE KOZACZY TAK SAMO jak 4 lata temu kiedy je pilem na słowacji , wspaniały smak , czysty chmiel w bużi , jakby chociaz 1 polskie piwo tak smakowało to bym je non stop kupował , co prawda lech próbowal z premiumem i jakoś nie wyszło - zb najlepszy lager beer

                        Comment

                        • sibarh
                          PremiumUżytkownik
                          • 01-2005
                          • 10384

                          #13
                          Aktualnie piwo ma 4,6 % alkoholu a wygląda od dawna tak samo :
                          Attached Files
                          2800 nowe piwa opisałem na forum
                          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                          Comment

                          • enduro_bytom
                            Junior
                            • 05-2006
                            • 5

                            #14
                            Zakupiłem dzisiaj.
                            Polska etykieta - piszą, że rozlewane i produkowane w tym browarze, no.. Hurbanovo.
                            Ale nie widzę tam Golden Pheasant - to jest to?
                            12% wag., 5,7% alk.

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Piwo nie importowane, zakupione na Słowacji i w moim przypadku ma ono 5% alk.

                              Kolor: Złoty, pasujący do piwa o tej zawartości ekstraktu. [4,5]
                              Piana: Biała, średnioziarnista, utrzymuje się stosunkowo długo nie pozostawia śladów na kuflu [4]
                              Zapach: Nawet intensywny, zharmonizowany, chmielowy z lekko wyczuwalnym słodem [4,5]
                              Smak: Chmielowy ze średnio goryczką, lekkie chlebowe nutki. [4,5]
                              CO2: Delikatne, jak dla mnie zdecydowanie za słabe [3]
                              Opakowanie: Klasyk [5]

                              Ocena: [4,25]
                              Last edited by YouPeter; 20-07-2006, 00:50.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎