Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwiwśka, Lwiwśke 1715 Premium Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Lwiwśka, Lwiwśke 1715 Premium Lager

    Dawno piwo mi tak nie smakowało. 4,0%alk i 11,5%wag. Węglowody 4,6g/100g piwa i 43kkal/100g,butelka 0,5l,
    Smak dla mnie extra, słodkawe,lekkie, gaz i pianka jak trzeba.
    Nie piłem ostatnio piwa o takim smaku polskiej produkcji.
    dla mnie na 5!
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    1715 Премиум Лагер (1715 Premium Lager), parametry j.w.

    Bardzo przyjemne piwko, delikatne w smaku, dobrze wyważone, nie wodniste, wyraźna goryczka. Istotnie szkoda, że u nas ze świecą szukać takich produktów. Godne polecenia jak i inne piwa browaru we Lwowie.
    Ogólnie: 4.0 (1-5)
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • KrauseM12
      Junior
      • 05-2003
      • 1

      #3
      1715 Прем&# 1080;ум Л&#

      Nie wiedziałem, iż za wschodnią granicą aż tak szlachetny trunek można spotkać.Niesamowity bukiet smakowo-zapachowy, faktycznie tak jak W.Cz Skandal, w życiu w Polsce nie spotkałem sie z piwem o takim smaku.
      Ciekawa jest też barwa, delikatna, słomkowa, nie taka jak w przypadku naszych, krajowych piw.
      Gorąco polecam!
      Daję 5 pkt na 5

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #4
        Peany trochę przesadzone ale fakt,że piwo dobre.Ogólnie lwowskie piwa uważam za jedne z lepszych ukraińskich piw/z tych,które piłem/.

        Comment

        • alstro
          Senior
          • 04-2003
          • 166

          #5
          Piwo z kotwiczką.
          [logo browaru]Wszystkim tym, którzy kochają piwo polecam piwo lwowskie. Kotwiczka to symbol znany każdemu piwoszowi z dawnego Lwowa. Piwo ważono bowiem i w tym mieście .... Już w 1407 r. istniał tutaj cech piwowarów. Jednak początki lwowskiego browaru w pełnie tego słowa znaczeniu wiążą się z zakonem jezuitów, którzy w r. 1715 zakończyli budowę zakładu piwowarskiego. Zakon jezuicki wkrótce został rozwiązany a ich browar przejęło w 1896 r. Lwowskie Towarzystwo Akcyjne Browarów. Dokonało ono połączenia kilku istniejących w mieście warzelni, które produkowały ok. 15 % piwa na całą monarchię austro-węgierską! Nowoczesny browar rozwinął się przy ulicy Kleparskiej 18 (obecnie Klepariwskiej) w północnej części ówczesnego miasta, gdzie rozwijała się druga dzielnica żydowska. Powstaje nowa słodownia oraz linia produkcyjna z najnowocześniejszą w Austrii rozlewni korkującej 5 tysięcy butelek na godzinę!
          W II RP browar rozwija się nadal, mimo wielkiej trudności miasta z wodą. Oto co o przedwojennym browarze lwowskim zapamiętał i barwnie napisał Jerzy Janicki: „W moich zbiorach zachowały się oryginalne serwetki głoszące, że prawdziwy smakosz pija tylko piwo lwowskie. To piwo, a zwłaszcza Marcowe, szło z powodzeniem w zawody z Okocimiem i Żywcem, a rozlewane później w gelajzy i halby wprawiało w pyszny humor bywalców Atlasa i George’a a w jeszcze pyszniejszy właścicieli tego Towarzystwa Akcyjnego Browarów Lwowskich, które jeszcze w 1896 roku założył wiedeńczyk Klein, któremu to piwo pozwoliło uzbierać tyle forsy, że mógł sobie nabyć u cesarza tytuł barona.” Dzisiaj tylko fotografie są jedynym świadectwem po „czasach, w których nawet polskie piwo bywało dobre. Powiadał o nim słynny łacinnik z II gimnazjum, dr Auerbach, że cum bibo piwo, stat mihi kolano krzywo.” To właśnie we Lwowie przed wojną piwo bez pianki nazywano równym piwem.
          Obecnie możemy dodać do sentymentalnego wspomnienia starego Lwowiaka, że browary lwowskie znajdujące się przy ulicy Klepariwskiej produkują, po modernizacji świetne piwo. Polecam zwłaszcza najlepsze na Ukrainie ciemne lwowskie (Lvivskie temne), ale także specjalne „Złoty Lew”. W 1999 r. lwowski browar wykupiony został przez skandynawską grupę Baltic Bewerages Holding.
          Nie jest łatwo zwiedzić wnętrze lwowskiego browaru, a warto bo zachowało się tutaj sporo ze starej zabudowy przemysłowej. Niektóre budynki nie były modernizowane od 1906 r.

          to fragment z dwu przewodnikow mego autorstwa:
          "Lwów. Maisto Wschodu i Zachodu" oraz "Piwnym szlakiem po Europie Środka"

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            kolejna prośba: miejscem odpowiednim dla obszerniejszych wiadomości historycznych o browarch to dział HISTORIA. tutaj proszę tylko konkretnie o danym piwie. dziękuję.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              zapach fajny po otwarciu charakterystyczny dla pilsow
              piana calkiem niezla resztki pozostaja do konca
              jasny kolor
              wysmienity smak bardzo dobrze sharmonizowany
              u nas takie piwo ciezko uswiadczyc
              na koncu jakis owocowy posmak
              ocena 5

              Comment

              • piwo
                Senior
                • 08-2001
                • 810

                #8
                Lwiwska Piwowarnia, Premium Lager 1715 Lwowskie

                Kupione w Polsce butelka 0,5.
                Spolszczona etykieta (Lwowskie)

                Alkohol 4,5,
                Ekstrakt 11,5
                Kolor - średnio żółte.
                Wysycenie - średnie.
                Smak - jak na 11,5 to piwo jest wyjątkowo pełne w smaku. Zazdrościć, że tak lekkie piwo posiada pełnię smaku. Dobra goryczka, orzeźwiające. Mimo, że pite jesienią bardzo mi smakowało.
                Daję 5.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwo
                  Kupione w Polsce butelka 0,5.
                  Spolszczona etykieta (Lwowskie)
                  Niezależnie od spolszczonej etykiety, to piwo było już opisywane na forum. Post został przeniesiony w odpowiednie miejsce.

                  Comment

                  • piwo
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 810

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                    Niezależnie od spolszczonej etykiety, to piwo było już opisywane na forum. Post został przeniesiony w odpowiednie miejsce.
                    Szukałem po 1715 i nie znalazła wyszukiwarka....

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwo
                      Szukałem po 1715 i nie znalazła wyszukiwarka....
                      może dlatego że temat znajduje się na pierwszej pozycji wyników wyszukiwania dla 1715
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Yoolia
                        Junior
                        • 01-2006
                        • 1

                        #12
                        Gdzie można w Polsce kupić lwowskie piwo 1715??

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          #13
                          Ja już pisałem gdzie w wawie można kupić to piwo, w dziale "Piwo-gdzie". Widziałem jeszcze gdzieś to piwo, nie wiem czy nie w Gambynusie w Blue City, też wawie, ale dokładnie nie pamiętam. W TOP Markecie na rogu Al. Krakowskiej i 1 Sierpnia w każdym razie jest to piwo za przystępną cenę, nie wyróżniającą się od innych np krajowych piw.

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            Dostępne teraz w Polsce piwo 1715 to marna namiastka tego które piłem jeszcze rok temu na Ukrainie. Da się wypić ale nie powala. Mam nadzieje że to "wypadek przy pracy" w Lwowskim browarze i nie obniżyli swoich wysokich lotów.

                            Comment

                            • Latarnik
                              Premium Lamplighter
                              • 06-2004
                              • 4994

                              #15
                              Za Atlantyk tez juz dotarlo, calkiem smaczne i lekkie piwo:
                              Attached Files
                              5400 kapsli z wypitych piw
                              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎