Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czernihiwśkyj, Czernihiwśke Biłe Nefiltrowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #61
    Czernihiwskie Biłe to pierwszy witbier jakiego próbowałem.
    Bardzo przypadło mi do gustu, choć np. weizeny to nie moja bajka.
    Spodziewając się, czegoś jeszcze lepszego spróbowałem potem Obołona, ze dwóch francuskich, ze trzech belgijskich a nawet polskiego (Blanche w Browarmii).
    Nie jestem fachowcem. Zapewne były bliższe wzorca stylu, ale mnie osobiście najbardziej smakuje Czernihiwski wit.

    Comment

    • kruger_nr1
      Senior
      • 11-2005
      • 801

      #62
      kilka dni temu znalałem jeszcze puszkę pozostałą po wakacjach na Krymie. W porównaniu do większości piw które ostatnio piłem, po prostu niebo w gębie Bardzo lubię ten gatunek i Czernihiwskie dla mnie(subiektywnie) to jedno z najlepszych. W tym roku wyżej oceniałem jednak Biłe z Piwowarii Ziberta - polecam również!
      Last edited by kruger_nr1; 12-11-2011, 19:28.
      Kolekcja puszek piwnych:
      http://puszkikrugera.web-album.org/

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #63
        Przepyszny witbier, zakochałem się w jego zapachu i intensywnym smaku chyba nawet odrobinkę lepszy od Obołonia białego, wracam do tego piwka często i za każdym razem z ogromną chęcią. Polecam z czystym sumieniem
        Last edited by Mario_Lopez; 21-10-2012, 12:02.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • chechaouen
          Senior
          • 01-2011
          • 1180

          #64
          Całkiem dobry witbier, jak na ten gatunek przyjemnie wyrazisty w smaku. Jest sporo kolendry i cytrusów. Drobnym minusem jest nieco za mało intensywny zapach. Ale ogólnie wrażenia pozytywne. W Outlecie Piwnym w Ząbkach teraz w promocji za 2,50 zł. W tej cenie chyba trzeba się zaopatrzyć

          Comment

          • kosher
            Senior
            • 04-2005
            • 2291

            #65
            Dziś kupiłem w OP w Ząbkach. Jest za taką cenę, bo na końcu daty ważności (08.10.). Trochę zaczyna już powoli lekki kwasik dochodzić do głosu.
            To piwo im krótsze po rozlewie tym lepsze.

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
              Dziś kupiłem w OP w Ząbkach. Jest za taką cenę, bo na końcu daty ważności (08.10.).
              Faktycznie. A dziś już było po 2,00 zeta. Nie wiem jak to piwo smakuje normalnie jak ma daleko do daty przyd. do spoż., ale te wyprzedażowe, mimo że za 3 dni będą przeterminowane, są bardzo OK. Zwłaszcza za 2 zeta...

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #67
                Niezły witbier, co ciekawe na Ukrainie dostałem go w zestawie z cytryną i kminkiem. Dobre piwo.
                Attached Files

                Comment

                • TheBobolo
                  Member
                  • 07-2014
                  • 59

                  #68
                  Barwa : złota, średniomętna [2.5]
                  Piana : ładna warstwa, jasnobeżowa, ładny lacing, potem opada do cienkiej warstewki [2.5]
                  Aromat : kolendra, skórka pomarańczowa, morele, szampan, ogólnie niezbyt mocny aromat [3]
                  Smak : ziołowość, mocny chmiel, suszone morele, lekka kolendra, jednak wszystko przytłoczone przez chmiel [2.5]
                  Nasycenie : słabe [3]
                  Opakowanie : ładna etykietka, tak jak reszta z Czernihowa [3.5]

                  Ocena : [2.75]

                  Podsumowanie : Piwo dość orzeźwiające, jednak za dużo chmielu jak na witbiera.
                  Begonia non omlet.

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6077

                    #69
                    Piana - średnia, potem cienka warstewka i lacing.
                    Barwa - żółta, mętna.
                    Gaz - średni.
                    Aromat - kolendra i kiełbasa krakowska.
                    Smak - kolendra, mdła słodycz. Jakbym jadł szynkową lub krakowską.

                    Odczucia niezbyt przyjemne, było to coś mało przyjemnego.
                    Attached Files

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #70
                      BARWA: Zamglona,żółta...spora ilość osadu. [3.75]
                      PIANA: Bardzo wysoka,biała,po czterech minutach opada do cienkiej warstwy,nieznacznie oblepia ścianki,pozostaje do końca. [4]
                      ZAPACH: Kolendry,cytrusów,bananów i drożdży. Mógłby być trochę mocniejszy... [3.25]
                      SMAK: Wyczuwa się kolendrę,lekko drożdże,banany i cytrusy. Kwaskowate,dobrze orzeźwia. [3.75]
                      GAZ: Słaby,nie wystarczyło go do końca. [1.75]
                      OPAKOWANIE: Brązowa butelka z tłoczeniami,estetyczne etykiety (jak na fotce Javoxa,wyżej),podany skład i ekstrakt,kapsel z nadrukiem. [3.75]

                      UWAGI: Data do 25.12.2014,wypiłem 11.12'14. Łagodne piwo,wydaje się nawet,że jest lekko wodniste,przynajmniej miałem chwilami takie odczucia... Lepsze od naszego Żywca i Namysłowa.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎