Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krym, Petrowycz Switłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    Krym, Petrowycz Switłe

    Крим, Петрович Світле

    Na produkcję browaru składają się dwie grupy napojów: piwa oraz napoje bezalkoholowe. Jasne piwo „Petrowicz” (Петрович) to sztandarowy produkt firmy. Piwo to chlubi się złotymi medalami za wysoką jakość zdobywanymi od 1998 r. na dorocznych kijowskich Świętach Piwa. Jego etykietę zdobi portret usatysfakcjonowanego szefa browaru dzierżącego w dłoni pienisty kufel piwa. Piwo to wedle pragnień browaru ma uchodzić za napój elitarny przeznaczony tylko dla wytrawnych znawców. Autor tego artykułu być może aż tak wytrawnym piwoznawcą nie jest ale z całą odpowiedzialnością może polecić czytelnikom ten gatunek piwa. Tajemnica jego ciekawego smaku tkwić może w dodaniu ryżu do słodu oraz wysokiej zawartości ekstraktu chmielowego (15 %), co daje maksymalną zawartość alkoholu do 4,8 %. Paradoksalnie dla wielu piwoszy wtręt ryżowy w słodzie często bywa jednak czynnikiem dyskwalifikującym. Dla amatorów piw ciemnych tutejszy browar przygotował delikatnie karmelowe a jednocześnie dość mocne (4,0 % alk.) i nie pozbawione wyrazistego aromatu chmielu (13 %) o wdzięcznej nazwie „Złoty Gryf” (Золотой Грифон). Te i pozostałe gatunki (etykiety zamieszczamy jako ilustracje do niniejszego tekstu) zdegustować można w firmowej restauracji zlokalizowanej przy ul. Marksa 7 (pomiędzy ulicami Puszkina i Kirowa) na piętrze kamienicy.
    Last edited by delvish; 03-12-2011, 15:09.
  • alstro
    Senior
    • 04-2003
    • 166

    #2
    to jest fragment wiekszego tekstu, ktory wyjdzie wkrotce w szczecinskiej Pivarii

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23794

      #3
      Odp: KRYM - browar w Symferopolu

      alstro napisał(a)
      [...] wysokiej zawartości ekstraktu chmielowego (15 %) [...]
      do czego odnosi się to 15%?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Gollum
        Gość
        • 09-2002
        • 307

        #4
        Piłem piwo symferopolskie paręnaście lat temu. Nie wiem, czy było tak dobre, czy też ja byłem bardzo zmęczony całodziennym włóczeniem się w upale po górach w okolicach Bachczysaraju, bo bardzo mi smakowało.

        Comment

        • alstro
          Senior
          • 04-2003
          • 166

          #5
          tak, Krym to nie tylko wina... piwo tez jest niezle, choc trudno kupic zimne...

          w wakacje bede tam ze dwa razy... organizuje mobilna grupe...

          Comment

          • Gollum
            Gość
            • 09-2002
            • 307

            #6
            Ja się wybiorę za rok, jesli córka się dobrze spisze. Oto dopiero pod koniec drugiej klasy skumała się z koleżanką, jak się okazało, mającą rodzinę (w tym ojca) na Krymie. Jej matka właśnie skończyła studia i wraca na Podole. Obiecała, że nam dostarczy namiary na rodzinę w Mischorze. Córka ma więc za zadanie pisać listy, zaś ja zrobić zdjęcia, które napstrykałem podczas festynu, gdzie obie były. I gdy wszystko pójdzie dobrze, za rok znów popiję symferopolskiego piwa.

            Comment

            • alstro
              Senior
              • 04-2003
              • 166

              #7
              no to powodzenie

              poleca, przewodnik Krym. Polwysem rozmitosci (II wyd. Krakow 2003)

              Comment

              • Gollum
                Gość
                • 09-2002
                • 307

                #8
                Mam trochę przewodników jeszcze z radzieckich czasów, jest trochę stron intenretowych. O tej nie słyszałem, zaraz tam zajrzę.

                Comment

                • albeertos
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2313

                  #9
                  alstro napisał(a)
                  tak, Krym to nie tylko wina... piwo tez jest niezle, choc trudno kupic zimne...
                  Brak zimnego piwa na Krymie to przezłość. Absolutnie wszędzie (nawet stragany na targu) mają lodówki i zimne piwa we wspaniałym asortymencie można wybierać do woli - Obolon, Rogan, Slavutich, Sarmat, Baltika, Jantar, Krym - każdego po kilka rodzajów.
                  (_)>
                  Nigdy się nie poddawaj!!!
                  Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                  Lech jest tam gdzie jego wiara
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • alstro
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 166

                    #10
                    tak bym nie przesadzal z ta powszechnoscia zimnego piwa na Krymie... lodwki na ogol sa wyaczone, lub chodza na niskich obrotach itd ale rzeczywsicie patrzac na to z perpespektywy... a jrezdze na krym od kilku lat daw - trzy razy do roku to sie troszke zmienia.

                    jako historyk wiem, iz nic zbyt szybko do tzw. przeszlosci nie odchodzi!

                    Comment

                    • albeertos
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2313

                      #11
                      No cóż - ja byłem raz i prędko pewnie nie wrócę. Ale wrażenia jakie mam, takie mam - ciepłego piwa nie miałem okazji kupić i wypić. I takie wrażenie mi pozostało
                      (_)>
                      Nigdy się nie poddawaj!!!
                      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                      Lech jest tam gdzie jego wiara
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • pivaria
                        Senior
                        • 03-2001
                        • 1538

                        #12
                        cyt: to jest fragment wiekszego tekstu, ktory wyjdzie wkrotce w szczecinskiej Pivarii

                        Wszyscy wiedzą lepiej ode mnie co się w tej PIVARII ukaże...

                        P.S. "PIVARIA" nie jest szczecińska lecz ogólnopolska, a nawet wszechświatowa.
                        PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                        www.pivaria.pl
                        https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎