Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Obołoń, Premium

    Obołoń Premium
    producent: ZAT „Obołoń”, Kiїv, Bogatirska 3, tel. +44 412-86-55, www.obolon.kiev.ua
    ekstr. 12%, alk. 5,2%, 46 kcal/100 g.
    butelka 0,5 l., firmowa z wytłokiem, soczyście zielona

    zapach: nieznaczny, mam wrażenie - słodowy
    barwa: złocista, bardzo ładna
    piana: średnio obfita, drobna, biała, opada powoli, pozostawia po opadnięciu słabo zaznaczone pierścienie.
    gaz: sporo, delikatnie bąbelkuje i osadza się na ściankach, wrażenie - musujące.
    smakierwszy łyk - bardzo delikatne piwo. drugi - smak bardzo łagodny, na języku bardzo przyjemny, cierpko - kwaskowaty posmak. Kilka dużych łyków - dobrze wchodzi, bardzo przyjemne piwo.

    wrażenia: bardzo dobre, zharmonizowane piwo, Jest w nim coś, co przywodzi na myśl "Książęce", chociaż, przynajmniej jako butelkowe, ma w sobie więcej charakteru. Godne polecenia.
    ocena: 5
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    #2
    Obolon Premium

    Pojawiła się właśnie nowa dostawa

    Butelka 0.5l typu vichy ("czeska"), zielona z nazwą browaru $1.50

    Do precyzyjnego opisu Krzysia dodam tylko, że piwowarzy z browaru Obolon nie oszczędzają na chmielu. Bardzo dobre piwo.
    Pamiętam je z czasów, gdy było jedynym ukraińskim piwem, które dało sie wypić we Lwowie (1996).
    Ogólnie: 4.5 (2-5)

    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Obołoń, Premium

      alk 5.2%, ekstr 12%, barwa jasnego bursztynu, mało gazu, piana na początku obfita, drobna, później opada, zapach słabo wyczuwalny, w smaku przyjemne, lekko wyczuwalna goryczka, dobrze "wchodzi", ogólnie przyjemne piwko, moja ocena 4
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Standarte
        Gość
        • 08-2003
        • 467

        #4
        Obołoń

        Próbowałem kiedyś piwa Obołoń, lecz chyba inną odmianę bo alkoholu miało ok. 6 - 7 %. Smak tego piwa przyjemnie mnie zaskoczył a rzecz działa się w restauracji ukraińskiej przy ul. Kanoniczej w Krakowie. Polecam!

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          W smaku klasyczne-złego słowa nie mogę powiedzieć.Umiarkowanie chmielowo-goryczkowe.Po prostu typowe.

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #6
            Pojawiło się w Polsce/Piwa Świata/.Pierwsze wrażenie trochę kwaskowate ale po chwili to wrażenie znika i zostaje całkiem sympatyczny lager.

            Comment

            • piwo
              Senior
              • 08-2001
              • 810

              #7
              Faktycznie - całkiem sympatyczne piwo ale więcej niż 4 nie dam.

              Comment

              • alstro
                Senior
                • 04-2003
                • 166

                #8
                4 to chyba dobra ocena, najlepsze z jasnych lagerów Obolonia jest Soborne (niebieska etykieta)

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #9
                  Ja dam wiecej, bo nawet 4+!
                  Bardzo smaczny, pełny w smaku pils. Wyważona na odpowiednim poziomie goryczka łaskocze miło podniebienie, podczas gdy słodowe nutki wypelniają resztę otworu gębowego
                  Za obecną niewygóroaną cenę, czyli ok. 3,60, co daje nie wiele więcej niż za popłuczynowatego Żywca, czy inną krajową "topową" cholerę, będę wielokrotnie do niego powracał, choć nie w większych ilościach.

                  Polecam!
                  Attached Files
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • grzech
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 4592

                    #10
                    Dopadłem ono na Polnej. Jak można wyczytać na kontrze, zrobione z dodatkiem cukru i ryżu. Miało to przełożenie na smak - nieco cierpkawy. Jednak muszę przyznać, że to dobre piwo z umiarkowaną goryczką, dość delikatnym zapachem, początkowo nieokreślonym, z czasem uwidaczniał się chmielowy aromat.

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Nie spodziewałem się, że na Ukrainie potrafią produkować tak przyzwoitego pilsnerka. Kolor bursztynowy, smak konkretny goryczkowy. Godne polecenia.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • Viktor
                        Senior
                        • 04-2002
                        • 617

                        #12
                        Obolon Premium

                        Jasnozłoty kolor, dobre gazowanie, piana biała, drobnoziarnista utrzymuje się ok. 3 min., przyjemny zapach chmielowo-owocowy, smak typowego pilsa. To już jest poziom europejski (4 + ). Zakupione na Polnej za ok. 4 zł. Całość dopełnia etykieta i kapsel w dobrym stylu. Kupiłem dla zaliczenia a tu dodatkowo miłe zaskoczenie.
                        Adres : www.obolon.ua

                        Comment

                        • piokl13
                          Senior
                          • 06-2003
                          • 946

                          #13
                          Delikatne, ciekawy smaczek. Zaskoczyło mnie pozytywnie.
                          Kupiłem na Polnej w W-wie z datą ważności 01.03.2004. Jeszcze kilka butelek zostało. Może ktoś spróbuje wywalczyć upust.

                          Comment

                          • Pepek
                            Senior
                            • 04-2003
                            • 1499

                            #14
                            Przywiózł mi to piwko kumpel wysłany do Lwowa służbowo na delegację.
                            Kolorek jasnozłoty, średniopęcherzykowa piana z początku wysoka, lecz po dłuższej chwili opada do kożuszka. Nasycenie nieco za mocne - średnie bąbelki gazu za mocno "buzują". Zapach chmielowy trochę bez wyrazu. Smak niezły - lekka, miła goryczka z nutami chmielowymi. Interesująca zielona butelka z oryginalnym wzorem etykiety z charakterystycznym "noskiem".
                            Całkiem poprawne to ukraińskie piwo. Czwóreczka z małym minusem.

                            Comment

                            • Sven
                              Senior
                              • 09-2003
                              • 1211

                              #15
                              Delikatne, bardzo jasne! Piana szybko znikła! Dobre na upały! Ale żadna rewelacja!
                              Celia, cerevisia et conventus.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎