Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Föroya Bjór, Gull Export Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    Föroya Bjór, Gull Export Beer

    Koilejne piwo z Wysp Owczych
    Föroya Bjor Gull Export Beer o zawartosci Alk.5,8%
    Kolor jasno slomkowy
    Piana srednia ale nietrwala Dosc mocna goryczka i w smaku ogromna aroma
    Troche slodkawo-kwaskowate
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #2
    Widze ze caly obrazek nie wszedl wiec spröbuje jeszcze raz a ART to poprawi i jeden wyrzuci
    Attached Files
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      O ile się nie mylę Wyspy Owcze należą do Danii,chociaż biorąc pod uwagę odległość od macieży chyba rzeczywiście trzeba je uznać za odrębny temat.Piłem z tego browaru piwo ciemne ale nie zakonotowałem wrażeń.

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Zapach to mocny chmiel – aromatycznie ziołowo-kwiatowy, silnie ostry, gorzki. Słód w tle, delikatnie prażony.
        Piana biała, gęsta, trwała co najmniej należycie. Po każdym większym łyku na szkle pozostają grube kręgi, od góry do samego dołu. No, to mi się podoba. Bardzo nawet.
        Gaz bardzo widowiskowo bezustannie biegnie w górę całymi stadami, ale jest delikatny, nie zaostrza ogólnego wrażenia i dobrze.
        Kolor blado-złoto-żółty. Trochę mało apetyczny.
        Smak taki jak aromat. Przede wszystkim chmiel. Zastanawiałbym się, czy nie ma tu choć trochę chmielu brytyjskiej proweniencji, ale na kontrze wyszczególniony jest wyraźnie i jedynie Hallertau. Widać można jednak nachmielić piwo porządnie i sensownie tylko tradycyjnym kontynentalnym chmielem. Pod chmielem kwasek i słód (tego mogło być trochę bogaciej). W finiszu znowu chmiel, co ciekawe, teraz bez akcentów brytyjskich.
        Naprawdę bardzo solidny lager. Chętnie pijałbym go częściej, ale na to nie ma co liczyć z wiadomych względów. Odpowiedników krajowych nie znam.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎