Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar domowy "Siódemka", Tabletka&CarlBerg, Piwo imbirowe, warka nr 5

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Browar domowy "Siódemka", Tabletka&CarlBerg, Piwo imbirowe, warka nr 5

    Barwa ciemna, nieprzejrzyste. Pianka spora, szybko opadająca, ale kożuszek utrzymuje się przyzwoicie do końca.
    Przyjemna goryczka spotęgowana przez posmak imbiru – imbir lekko szczypie w język, w zestawieniu z odpowiednim nagazowaniem, które też podszczypuje

    Zalecam picie po schłodzeniu w lodówce – miałam przyjemność spożywać ten trunek prosto z piwniczki Mistrzów, ale po mocniejszym schłodzeniu smakuje o wiele bardziej i ma duże właściwości orzeźwiające.

    Jest to pierwsze piwo imbirowe jakie piłam, które jest naprawdę imbirowe w smaku - pomijając produkcyjniaki koncernów, które są imbirowe tylko z nazwy piłam również imbirowe w Spiżu - było słodkie, ciemne i nie umywało się nawet do Siódemkowego
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    #2
    Piłem je prosto z browarnianej piwniczki - pycha! Pachnie i smakuje imbirem, który dodaje wytrawności temu piwu.

    Piwowarzy zawodowi - uczcie się od Tabletki i CarlBerga jak powinno smakować piwo imbirowe!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

    Comment

    • naczelnik
      Senior
      • 08-2003
      • 1884

      #3
      Naprawde bardzo dobre piwo.Na moje pytanie do prezesa o procentowy udzial poszczegolnych slodow uslyszalem:toz to ekstrakt
      Podsumowujac i oceniajac: dla mnie bomba!

      Pozdrawiam
      Popieram domowe browary!

      Polakom gratulujemy naczelnika

      Zamykam browar.
      Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

      gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        #4
        Asia opisała pszeniczne piwka "Siódemki", to ja pozwolę sobie opisać imbirowe.
        Pite po giełdzie świdnickiej w zacisznym pokoiku Tabletki i CarlBerga
        I cóż ja mam napisać. Pozostaje mi się zgodzić z przedmówcami - wspaniałe, ożywcze, lekko cierpkie cierpkością imbiru - po prostu pyszne.
        No i nieskromnie dodam, że nasze zaledwie 2,5 tygodniowe imbirowe smakuje bardzo podobnie, z czego jestem bardzo kontent
        Last edited by iron; 31-03-2004, 14:15.
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Piwo świetnie wyważone (i wywarzone ). Posmak imbiru zdecydowany, ale nie morduje kubków smakowych jak imbirowe ze Spiża. Poza tym w tle słodowo-miodowa pełność. Świetne piwo, podobne do Ingwera z CK.

          Comment

          • albeertos
            Senior
            • 10-2001
            • 2313

            #6
            Wypite jakiś czas temu, ale dzisiaj odnalazłem notatki z degustacji piwka przez Easy i mnie

            Piana - trwała, gruboziarnista czapa, trzyma się dzielnie, po spontanicznym nalaniu resztki piany w postaci małych pęcherzyków utrzymywały się do 5 minut

            Zapach - średniointensywny, lekka nuta owocowa, dosyć wyraźna, słodkawa, nie czuć alkoholu

            Kolor - bursztynowy, lekko wpadający w brąz, Easy twierdzi że coś jak "ciemny miód" i że jako facet mam wrodzone problemy z określeniem koloru

            Smak - wyczuwalne drożdże i imbir, lekko cierpkie, posmak drożdżowy pozostaje na podniebienu, wg. Easy jest to posmak chelobowy

            Podsumowanie - wspaniałe piwo, na pewno wypiłoby się więcej niż 0,5 litra. Gratulacje dla załogi "7" bardzo udanej warki. Dla mnie to niebo w porównaniu do ziemi, czyli tego co na półce w sklepie. No i wiem jak powinno smakować prawdziwe piwo imbirowe....

            Ocena: pełne 5
            (_)>
            Nigdy się nie poddawaj!!!
            Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
            Lech jest tam gdzie jego wiara
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎