Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

"Mikrobrowar SPD i S-ka" - Biała Podlaska - Piwo czerwone wiśniowe (warka nr 8)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    "Mikrobrowar SPD i S-ka" - Biała Podlaska - Piwo czerwone wiśniowe (warka nr 8)

    Piwo wg oznacznia na etykiecie 11 Blg i 4,5% alkoholu. Naprawdę czerwone, ale oczywiście mętne (niefiltrowane) - więc nie jest to czerwień "jarzeniowa".
    Obfita piana, która szybko zmniejsza się do kożucha grubości prawie 1 centymetra - i ten pozostaje już do końca. To chyba za sprawą sporej ilości drobniutkiego gazu.
    W zapachu nie wyczułem aromatu wiśni - jeśli jest, to zbyt słaby dla mojego nosa.
    W smaku jakoś tak podświadomie oczekiwałem słodyczy syropu wiśniowego (której nie lubię - wolę smak naturalnych wiśni ). Mile się jednak zawiodłem, bo piwo nie jest ani odrobinę słodkie! Jest za to bardzo orzeźwiające dzięki tej wiśniowej kwaskowatości, a także dobremu nagazowaniu. Czuć też goryczkę - duży plus.

    Ogólnie baaardzo miła odmiana dla typowych pilsów! Brawo May!
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Leży to piwko u mnie w lodówce od zimowej giełdy w Warszawie.... pora wypić, bo jeszcze się zepsuje!

    Delikatne, lekko czerwonawe z różowawą pianką, w smaku kwaskowe - dzięki wisienkom, które w zasadzie tylko tyle właśnie czuć - jak dla mnie mogłoby być więcej wisienkowe, ale też nie wiadomo, jaki byłby skutek, jakby May wrzucił więcej - mogłoby się okazać np. zbyt kwaśne, a aromatu wiśni dalej by nie było. Ciekawy eksperyment, miło się łyka
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • slado
      Gość
      • 07-2003
      • 1072

      #3
      Natchniony pozytywami w opiniach i zawalony w tym roku truskawkami nastawiłem dziś "Strawberry Ale Blend"
      Od zawsze korciły mnie owocowe dodatki i zbączenia piwne.
      To tylko taka letnia wariacja. Zobaczymy co wyjdzie.

      Comment

      • may
        Senior
        • 01-2002
        • 1508

        #4
        slado napisał(a)
        Natchniony pozytywami w opiniach i zawalony w tym roku truskawkami nastawiłem dziś "Strawberry Ale Blend"
        Od zawsze korciły mnie owocowe dodatki i zbączenia piwne.
        To tylko taka letnia wariacja. Zobaczymy co wyjdzie.
        Właśnie lato sprzyja owocowym wariacjom. Po trochę również i jesień - piwa jabłkowe, smakowite i mocne .

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎