Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Wyoming, Benkowe Full Light Lager 13,5°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    Browary Wyoming, Benkowe Full Light Lager 13,5°

    To było moje pierwsze spotkanie z piwem domowym. Wcześniej (instynktownie) wiedziałem, że domowe piwo oczywiście musi być dobre. Ale tu rzeczywistość okazała się przewyższać moje oczekiwania: piwo było wprost bardzo dobre; znacznie lepsze niż mogłoby się wydawać.

    Poczułem pewien żal - że tak późno to spotkanie nastąpiło. I że straciłem wiele czasu, zanim idea warzenia własnego piwa przerodziła się w fakt.

    Wracając do samego trunku:
    Piękny, głęboki bursztynowy kolor (zmętniony trochę wskutek niefachowego nalania, w butelce piwo wyglądało idealnie klarowne).
    Piana wysoka, gęsta, drobniutkie pęcherzyki, trwała nad podziw. Opadała bardzo powoli - piwo się skończyło, a piana jeszcze nie. Jednym słowem - imponująca.
    Gaz początkowo bardzo duży - piwo próbowało eksplodować z butelki, następnie ustabilizował się na właściwym poziomie i wytrwał do końca.
    Przyjemny, chmielowo-słodowy zapach, łagodny, daleko w tle lekki cień woni drożdżowej - nieprzeszkadzający w nim, wręcz przeciwnie - dodający atrakcyjności.
    W smaku, jak już wcześniej zauważyłem - pyszne. Wyśmienita goryczka, przyjemny posmak słodowy, w tle różne delikatne smaczki, nadające temu piwu pełny smak, przyjemnie łaskoczący podniebienie.
    Etykieta cechuje się prostotą, ale jest przejrzysta, czytelna i komunikatywna.

    Generalnie piwo na wielkie 5 - przynajmniej w porównaniu z piwami "sklepowymi" (innego porównania nie mam, póki co). Jest to coś rewelacyjnie odmiennego.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Właściwie nic dodać nic ująć. Mogę co najwyżej napisać, że mam nadzieję, ze nasza produkcja będzie choć zbliżona do "Benkowego". Piwo spełniło swoją rolę, to znaczy utwierdziło mnie w przekonaniu, że obraliśmy jedynie słuszny kierunek .

    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎