Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beyond Iron Gate Brewery - Niedźwiedź Brunatny (warka VIII)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    Beyond Iron Gate Brewery - Niedźwiedź Brunatny (warka VIII)

    Parametry:
    Blg - 14%, alk - 4,5%.
    Po przelaniu zawartości do szkła od razu oczy urzeka wspaniała, czarna jak ciemna noc barwa, która jednak przepuszcza burgundowe refleksy pod światło. Kremowa drobnopęcherzykowa piana niestety od początku jest nikła, ale towarzyszy do końca picia jako kożuszek oblepiający szkło. Nasycenie przyjemne, choć jak dla mnie mogłoby być o ton mocniejsze. Zapach klasyczny dla tego rodzaju piwa - dominuje moc słodu karmelowego i palonego jęczmienia. Smak ciekawy, bardzo dobry tworzony przez idealny dobór użytych słodów - dający uczucie wytrawności połączonej z lekką karmelowo-miodowa nutą imitującej orzechowy posmak. Jednym słowem - pycha! Otrzymałem je rozlane w klasycznym bączku z ładnym kolorowym wzorem etykiety z tytułowym misiem.
    Zacny stout na 5 z dużym minusem. Ten minus to znów za pianę i troszkę za mało wyraziste nasycenie.

    Wielkie dzięki właścicielom BIGBy za możliwość degustacji tegoż piwka oraz Góralka Skalnego
  • zythum
    Kot Makawity
    • 08-2001
    • 8305

    #2
    Znakomite piwo. Moje wrażenia podobne do Pepkowych.
    To inaczej miało być, przyjaciele,
    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

    Rządzący światem samowładnie
    Królowie banków, fabryk, hut
    Tym mocni są, że każdy kradnie
    Bogactwa, które stwarza lud.

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Bardzo fajne piwo.
      Piękna ciemna barwa. Zapach wyraźny, przypalany. Nasycenie gazem idealne. Tylko piana maleńka, ale nic to.
      W smaku czuje posmak kawy.
      Gratulacje dla piwowarów, którzy stworzyli to piwo.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • CarlBerg
        Senior
        • 09-2003
        • 968

        #4
        A niech się schowają te paskudne stouty z Krainy Puddingów i "fajf kloka". "Niedzwiedź Brunatny" zjada je na śniadanko ! Piwo otrzymaliśmy podczas zakrapianej wyrobami Pepka wizyty BIGB-ów we Wrocławiu. Miodzio - w dodatku gryczany. Wytrzymałem trochę dłużej niż poprzednicy, co z pewnością wpłynęło pozytywnie na "Niedźwiedzia". Blisko 5-miesięczne leżakowanie pozwoliło niedżwiadkowi wyrosnąć na Niedżwiedzia. Piana obfita, utrzymująca się do końca spożycia. Aromat przypominający zawartość alkoholizowanych czekoladek - znakomity ! W smaku da się wyczuć niebanalną słodycz, przechodzącą w goryczkę dobrze palonej kawy. Delikatne, wyborne piwo - cieszę się, że miałem okazję je spróbować. Już nie mogę się doczekać obiecanego przez Małążonkę palonego jęczmienia ;-)

        Jeden z najlepszych stoutów, jakie miałem okazję pić.
        Attached Files
        Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
        Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

        Comment

        • Małażonka
          Senior
          • 03-2003
          • 4602

          #5
          Dzięki bardzo za miłe słowa, ale jeśli chodzi o jęczmień...

          CarlBerg napisał(a)
          (...) Już nie mogę się doczekać obiecanego przez Małążonkę palonego jęczmienia ;-)(...)
          ...to oczywiście mogę Ci go uprzednio przypalić, ale mam wrażenie, że świeżo palony ma lepszy aromat i z tego powodu proponowałabym Ci, byś go sam upalił tuż przed warzeniem , ale decyzja należy do Ciebie. U mnie piekarnik gotowy czeka

          Comment

          • CarlBerg
            Senior
            • 09-2003
            • 968

            #6
            Niestety piekarnik jest jednym z nielicznych ostatnich browarnych urządzeń, którego nie posiadamy.
            Posiada go natomiast w fabrycznym wyposażeniu teściowa . Proszę zatem na PW o przepis przypalania (i warzenia tego stouta)
            Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
            Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

            Comment

            • Małażonka
              Senior
              • 03-2003
              • 4602

              #7
              Prosisz i masz

              Comment

              • Czes
                PremiumUżytkownik
                • 06-2001
                • 752

                #8
                Strukturalnie, że tak powiem, piwo na profesjonalnym poziomie!
                Tym razem jednak, jak dla mnie, gryka nazbyt intensywna.
                O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎