Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blue Room Brewery, Śmierdząca woda

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • biermann
    Senior
    • 09-2001
    • 2552

    Blue Room Brewery, Śmierdząca woda

    Po jakże udanej bytności w Żywcu trafiło w moje ręce wiele piw domowych. Na pierwszy ogień i w gardło poszła kultowa już prawie "Śmierdząca woda". Parametry podam za warzelanym , gdyż etykieta opiewała na coś całkiem innego, 9 Blg alk ok 2-3 %.
    Z uwagi na nazwę i bezpieczeństwo domowników na wszelki wypadek piwo otworzyłem na dworze. Telewizyjne reklamy śmierdzieli robią swoje .
    I tu pierwsze pozytywne zaskoczenie - nie śmierdzi. Kolor taki ciemny brąz wpadający w wiśnie. Piana dość obfita (nieczęsto taką osiągam w swoich piwach ) jednak za długo to się nie utrzymała. Smak dziwny trochę. Przypominający mi napój z podpiwku którym raczyła mnie lata świetlne temu moja babcia. Przypuszczam , że to z powodu lekkości. Smak ten dosyć wyrazisty nie zostający jednak zbyt długo w ustach.
    Podsumowując piwo udane i oryginalne, przy tej barwie spodziewałbym się całkiem innych doznań smakowych (nie koniecznie lepszych )
    Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to obca etykieta
    Last edited by biermann; 22-06-2004, 15:09.
    "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
    Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
    Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
    Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
    Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Biermann, czy to piwo to 'wariacja na temat Grodzisza'? Dostalem flaszeczke od Pjenknika w marcu pod taka opisowa nazwa i bez etykietki, miala jeszcze dojrzec wiec wypije ja w najblizszych dniach. Z Twojego opisu mogloby sie zgadzac ze to to samo...
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • biermann
      Senior
      • 09-2001
      • 2552

      #3
      W składzie jest i słód wędzony, i pszeniczny, więc mozna przyjąć, że to "grodziszowa" wariacja. Choć zdecydowanie ciemna ta odmiana
      "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
      Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
      Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
      Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
      Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        W koncu spozylem zawartosc wspomnianej bezimiennej flaszki, opis wrzucam tutaj bo wszystko wskazuje ze to byla wlasnie 'Smierdzaca Woda'.
        Kolor jasnobrazowy, metne. Nagazowanie potezne, piana za to w moim egzemplarzu byla najslabsza strona tego piwa - najpierw sredniobabelkowa, szybko opadla do zera.
        Drozdzowy zapach pszeniczniaka, wyraznie podwedzany, troche wyczuwalne chmiel i slod.
        W smaku leciutkie ale nie wodniste. Pszeniczna kwaskowatosc z wyraznym mocnym wedzonym posmakiem. Dzieki temu podwedzeniu piwo smakuje calkiem konkretnie mimo niskiego ballinga.
        Bardzo fajne piwko, chetnie bym powtorzyl. Dzieki dla Kamyczka i Pjenknika
        Nie wiem jak smakowal Grodzisz wiec nie mam jak porownac...
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎