Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Elroy, browar domowy, Koźlak 15,5 Blg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    Elroy, browar domowy, Koźlak 15,5 Blg

    Nagazowanie przeciętne, pienistość również, kolor typowy dla tego gatunku. Ogólnie bardzo sympatyczne piwo, choć piwowar poszedł drogą wytyczoną przez Ambera i chyba postanowił typowy dla Bocka głęboko-słodkawy smak "złagodzić" przez intensywne chmielenie. Zważywszy, że Koźlaczek Ambera ma licznych zwolenników, można produkt Elroya serdecznie polecić jego amatorom.

    P.S. Jeśli 1.07. 2004r. oznacza datę butelkowania, wskazane byłoby odczekanie z konsumpcją jeszcze pare miesięcy.
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    no ja również nie wykazałem się cierpliwością i spożyłem piwko ledwie po 4 mieś. leżakowania...
    coż zapisałem sobie gdzieś uwagi po degustacji, ale gdzieś mi je bałagan zjadł... i z tego co pamiętam, piana była istotnie słaba, ale smak znacznie lepszy - nie preferuję piw zbyt słodkich, a jedynie gęste łagodnie obleczone goryczką na podniebieniu. ten koźlak taki był! doświadczenie w spożywaniu koźlaków mam nikłe, więc moja ocena i tak jest mało warta, ale jak będę sam robił koźlaka, wiem na czym się wzorować.

    Comment

    • dkrasnodebski
      cymbał
      • 05-2003
      • 2316

      #3
      Ja wykazałem się cierpliwością i spożyłem je dopiero wczoraj
      Piwo koloru ciemnego bursztynu lekko wpadające w rubin. Nagazowanie w sam raz. Piana w tym piwie to prawdziwy majstersztyk; gęsta, sztywna i utrzymała się do ostatniego łyka. Zapachu niestety nie mogę opisać bom troche zakatarzony. W smaku najbardziej wybijał się chmiel, który przyćmił nuty słodowe a było ich w tym piwie wiele bo syte i ciężkawe to piwo było.
      Ogólnie bardzo smaczne piwo w sam raz co by się napić i pójść sytym i zadowolonym spać, co też uczyniłem
      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

      www.radoslawstolar.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎