Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zimą pijmy dubeltowe koźlaki

Collapse
X

• Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

• Zimy jeszcze nie ma ale w Carforur ( nie wiem czy w całej Polsce ale w Mińsku Mazowieckim tak) pojawił się Ayinger Celebrator za bodajże 8.50 zł, sądzę że warto się zaopatrzyć w to piwo jeśli w Waszych sklepach też jest.

Pozdrawiam Dawid

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika golden_boy Wyświetlenie odpowiedzi
      Zimy jeszcze nie ma ale w Carforur ( nie wiem czy w całej Polsce ale w Mińsku Mazowieckim tak) pojawił się Ayinger Celebrator za bodajże 8.50 zł, sądzę że warto się zaopatrzyć w to piwo jeśli w Waszych sklepach też jest.

Pozdrawiam Dawid
      Ja trafiłem na wyprzedaż tych piwek za 1,99 PLN :-) Z datą do listopada br. ale spokojnie mogą postać, choć woltaż jak na dubeltowca nie jest wysoki.

W związku z tym, że zbliża się 13 grudnia czyli dzień dubletowego koźlaczka ;-) chciałem zapytać czy coś wiadomo jest o jego pojawieniu się jakiś na naszym rynku? Obawiem się, że ten rok może być jeszcze gorszy jeśli chodzi o dostępność tego typu piwa na naszym rynku (import). A nasi producenci nie wiedzieć czemu zazwyczaj sezonowe mocne koźlaki wprowadzają na rynek po zimie...

Comment

• 1,99 - zazdroszczę aż sprawdzę dzisiaj w swoim sklepie

Comment

1,99 - zazdroszczę aż sprawdzę dzisiaj w swoim sklepie
          Raczej nie znajdziesz. U nas (Wrocław) hurtownia rzuciła w kilka miejsc to, czego nie sprzedała w zeszłym roku.

Warszawska Paleta Piwa dystrybuuje inne fajne - Andechs:

https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...k-dunkel/page3

Comment

• Ze dwa lata temu kumpel mi je przywiózł z Niemiec ( kupił je w zwykłym sklepie obok domu). Myślisz że może być w Carfour? W Warszawie ostatnio nie bywam, a na prowincji (Mińsk Mazowiecki) wybór jest raczej skromny.

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

Ja trafiłem na wyprzedaż tych piwek za 1,99 PLN
              Gdzie było po 2 zł?

W piwnicy wyprzedawali po 4.

Co do tematu to jest dostępny Koźlak Jesienny z Milicza.
              Last edited by concerto; 19-11-2020, 18:33.
              "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

Comment

Myślisz że może być w Carfour? W Warszawie ostatnio nie bywam, a na prowincji (Mińsk Mazowiecki) wybór jest raczej skromny.
                Ty pisałeś, że pojawił się w tej sieci. Ju u siebie tam go nie widziałem więc nie wiem. Alternatywą jest ten koźlak:

https://www.browar.biz/forum/piwo/pi...lak-bock/page6

Warzy go też bawarski browar Herrnbräu dla polskiej hurtowni. Jest w sieciach Auchan i Kaufland (może w innych też) za ok 5 PLN za butelkę 0,5 l. Ja chętnie wracam do tego piwa.

Comment

• Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika concerto Wyświetlenie odpowiedzi

Gdzie było po 2 zł?

W piwnicy wyprzedawali po 4.

Co do tematu to jest dostępny Koźlak Jesienny z Milicza.
                  W takim osiedlowym sklepie na Skarbowców. Mieli 10 sztuk, ale już nie mają ;-))

Z samego źródła wiem, że to zeszłoroczna partia , ta sama co sprzedawała ją Piwnica, ale oni dostali ją w normalnej cenia. Ta była niska bo w hurtowni (Sajon) znaleźli partię bodaj z tygodniowym terminem i ją wypchali, chyba akurat tam gdzie robili dostawę.

Koźlak z Milicza akurat nie jest doppelbockiem (holenderski, górna fermentacja), ale tegoroczna edycja znowu udana. Bardzo fajne piwo. Jest m.in. w Piwnicy i Drink Hali we Wrocławiu.

Comment

• Dostępna nowa warka (11.04.2021) Koźlaka Dubeltowego z Cieszyna. Już w nowej szacie graficznej.

Comment

Working...
                    X