Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy zostają zamknięte : (

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • slawekkazek
    replied
    Mnie już zostało tylko jedno czeskie piwko w petce. Za to będę mógł sobie wieczorami poczytać piękne opisy tych piw na naszym forum - i tak przez najbliższe kilka tygodni.

    Leave a comment:


  • heckler
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Najlepsze piwo jest przeca z plastikowego PETa
    I tak o sto procent wolę czeskie piwo z plastiku, niż polskie ze szklanej butelki .

    Leave a comment:


  • Maggyk
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Najlepsze piwo jest przeca z plastikowego PETa
    Po prostu przelewaj piwo do kufla, jak inni

    Leave a comment:


  • LESNICZYy
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
    Cóż, wstyd się przyznać, ale jednak trochę spanikowałem i w sobotę odwiedziłem piwotekę w Bohuminie .

    https://www.browar.biz/galeria.php?id=27506
    Najlepsze piwo jest przeca z plastikowego PETa

    Leave a comment:


  • kruger_nr1
    replied
    a tymczasem w Ostrawie.... restauracja rozdaje piwo za dobrowolny datek !

    Leave a comment:


  • heckler
    replied
    Cóż, wstyd się przyznać, ale jednak trochę spanikowałem i w sobotę odwiedziłem piwotekę w Bohuminie .

    Leave a comment:


  • fidoangel
    replied
    Panowie, nie po to wchodzę na Bbiz aby takiego języka doświadczać. Taki poziom dyskusji tutaj nigdy nie miał miejsca bytu.
    Nawet jak się nie zgadzamy z kolegą z lasu


    Jak komuś się podobają brunetki to nie ma siły, blondynki mu nie naraisz. Taki przywilej młodości.

    Ja jestem w tym wieku że, potrafię znaleźć wdzięk i piękno w blondynce z Czech oraz ciemnej jak noc czarnulce, wypacykowanej na maxa nowoczesnymi chmielami (P)ipie czy kwaśnej Kwaśniewskiej. Czyli można to pogodzić



    A co do meritum, to faktycznie zamknęli, co prawda z naszej strony ale nie ważne z której strony drzwi kłódka wisi, zamknięte i już.

    Leave a comment:


  • Rzeszowiak
    replied
    Oooooo. ...jak się nie jest pijanym to rzeczywiście dla niewymagających klientów.

    Leave a comment:


  • LESNICZYy
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raciborz Wyświetlenie odpowiedzi
    co za dupek, no i po co zwiedzasz piwa skoro tam nie ma piwa ?
    Inteligencją nie grzeszysz ale to Twój problem . Od kiedy turystyka to jazda od gospody do gospody . W Czeskim piwie też są wyjątki ale ogólnie to proste piwo dla niewymagającego klijenta. Jak byś nie widział tam się chodzi na piwo codziennie po pracy i oczywiście w łikendy . Wypija się dwie desitki po których człowiek nie jest pijany i tak codziennie .

    Leave a comment:


  • Prusak
    replied
    NIe ma co dyskutować na takim poziomie. Kolega Leśniczy wyraźnie utożsamił słowo "piwo" wyłącznie z nowinkarskim kraftem. Jak ktoś o różnorodności czeskich dolniaków pisze w ten sposób, to znaczy, że nie ma o tym zielonego pojęcia.

    Leave a comment:


  • Raciborz
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Chłopie gdzie ty żyjesz ?!? Lager to już dawno du.. nie urywa . Jak chcesz się tanio napić to Czechy to dobry wybór . Akurat często zwiedzam Czechy więc wiem co piszę . Jak jesteś fanem taniego i prostego piwa to już Twój problem . Na zdravi
    co za dupek, no i po co zwiedzasz piwa skoro tam nie ma piwa ?

    Leave a comment:


  • Raciborz
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Mogę wymienić dużo piw do 12 zł np. MISTY . Nawet prosta Grodziska APA bije te Czeskie siki .Czesi są dobrzy w tanich lagerach za 2 zł , kraft tam prawie nie istnieje .
    Sam jesteś " sik ", dla mnie kraft w prostej postaci to siki. Chociaż są tez wyjątki, a 75 % to przereklamowane gówno które nie ma nic wspólnego z piwem. Co to za sztuka łopatą dodać jednego czy drugiego chmielu z USA, Australii itd. Pokaz mi dobrego Pilsa ( kraftowego ) w Polsce ?, tu też są wyjątki ale sporadyczne. A zapomniałem dla ciebie Pils to nie piwo. Zgadzam się że Czesi są ciency w kraftach, ale na szczęście 75 % z nich robi tylko klasykę ( czytaj piwo ). Awe..

    Leave a comment:


  • heckler
    replied


    Dalsze obostrzenia.

    Leave a comment:


  • heckler
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli ty mistrzu pijesz za.ebiste piwo . Jesteś guru piwnym ?!? "Znafcą" czeskich lagerów ?!? Zluzuj porty bo ci żić pęknie .
    Tak, takowe piję, / Nigdy za takiego się nie uważałem. / A cóż ja mógłbym o tym wiedzieć. Nawet nie mam kiedy na Czechy skoczyć / ???
    Tyle ode mnie, a resztę i to w bardzo łopatologiczny sposób w poprzednim poście wyłożył Ci kolega darekd. Twoje Darku

    Leave a comment:


  • darekd
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika LESNICZYy Wyświetlenie odpowiedzi
    Czyli ty mistrzu pijesz za.ebiste piwo . Jesteś guru piwnym ?!? "Znafcą" czeskich lagerów ?!? Zluzuj porty bo ci żić pęknie .

    Jeśli oceniasz rynek czeski z perspektywy asortymentu marketów, to może wygląda to słabo. Gdybyś jednak choć czytał, co pisze o czeskich browarach Heckler czy Dadek, którzy odwiedzają je bardzo często i znał trochę bardziej czeski rynek to byś wiedział, że jest on podobnie rozwinięty jak inne rynki znanych piwnych państw (Belgia, Irlandia o Niemczech nie wspominając).

    I nie wiem dlaczego mają nie warzyć piw dolnej fermentacji, skoro to ich tradycja? Belgowie warzą głównie swoje style - duble, triple etc., Irlandczycy czerwone ejle i stouty, Niemcy pszenice i dolną klasykę, ale tam też jest sporo innych piw. Tam jednak sporo sprzedaje się wciąż dokoła komina. U nas browary cały czas z nożem na gardle walczą o klienta wysyłając piwa na drugi koniec kraju lub opracowują kolejne wynalazki z dodatkiem przecierów owocowych...

    Nie wszystkie czeskie ejle są ciekawe, ale jest co najmniej kilka browarów, które warzyły niektóre gatunki dużo wcześniej niż nasze. Grodziskie piwo jako styl był warzony w Czechach już dziesięć lat temu:





    O ile pamiętam Artezan uwarzył swoje grodziskie w 2013, Pinta jeszcze później a Grodzisk ruszył w 2015... To tylko przykład. A ten kraj jest ponad trzy razy mniejszy niż nasz. Wystarczy poczytać wątki, a przecież nie opisaliśmy pewnie większości interesujących piw z tego kraju.

    Miałem okazję mieszkać w Czechach, warzyć tam piwo i poznać trochę tamten. Daj Boże takiego wyboru piwa na kranach, piwotek, browarów, lokali. Warszawa (o innych miastach nie wspominając ze swoją ofertą) to dziura przy ofercie Pragi, Brna czy Pilzna. Jedynie w naszych marketach jest dużo lepszy wybór niż u nich.

    Może nie jesteśmy piwnymi guru, ale widzę że z ciebie taki sam specjalista od czeskiego piwa jak od śląskich słów. Rzyć a nie żić

    i jeśli, ktoś powinien luzować porty, to sugerowałbym tego odbiorcę:



    to chyba o Ciebie idzie?

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎