Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prywatny browar w Radomiu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopernik
    Senior
    • 11-2002
    • 204

    Prywatny browar w Radomiu

    W Życiu Warszawy opisano prywatny browar z Radomia bazujący na sprzęcie i technologii browaru J. Saski. Niestety piwa nie można nabyć ( właściciel nie ma koncesji), ale podobno jak się pogada można dostać flaszkę. Całość mieści się w sklepie monopolowym na ul. Limanowskiego w Radomiu. Wielkość artykułu nie pozwala na zamieszczenie go na forum, zainteresowanym mogę przesłać skanik.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    wspomniano już o tym w "Prasówce wydarzeń styczniowych"
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • kopernik
      Senior
      • 11-2002
      • 204

      #3
      becik napisał(a)
      wspomniano już o tym w "Prasówce wydarzeń styczniowych"
      sorry, jakoś mi to przeleciało.

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        O tym browarze było z miesiąc temu w telewizorni , ale pokazywali że browar mieści się w garażu u kolesia. Reszta tzn. kontynuacja browaru Sakiego - zgadza się. Może ktoś ma kontakt do tego gościa . Potrzebuję gdyż zacząłem zbierać etykiety z takich (przy)domowych browarków.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Gollum
          Gość
          • 09-2002
          • 307

          #5
          Odp: Prywatny browar w Radomiu

          kopernik napisał(a)
          W Życiu Warszawy opisano prywatny browar z Radomia bazujący na sprzęcie i technologii browaru J. Saski. Niestety piwa nie można nabyć ( właściciel nie ma koncesji), ale podobno jak się pogada można dostać flaszkę. Całość mieści się w sklepie monopolowym na ul. Limanowskiego w Radomiu. Wielkość artykułu nie pozwala na zamieszczenie go na forum, zainteresowanym mogę przesłać skanik.
          To są jaja. Gośc ma sprzęt, kontynuuje tradycję, daje ludziom pracę, chce uzupełnić asortyment w sklepach o jeszcze jedno piwo, a tu nie ma koncesji. Ja rozumiem koncesja na wyrób wódy czy innego sznapsu. Coś w tym kraju trzeba ruszyć, aby piwo przestało być tkaktowane jako napój alkoholowy, a zaczęto je traktować, jak w cywilizowanym świecie, jako orzeźwiający.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Browar dorobił się własnej stronki .

            Comment

            • Krzysztof
              Senior
              • 04-2001
              • 1689

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gollum
              To są jaja. Gośc ma sprzęt, kontynuuje tradycję, daje ludziom pracę, chce uzupełnić asortyment w sklepach o jeszcze jedno piwo, a tu nie ma koncesji. Ja rozumiem koncesja na wyrób wódy czy innego sznapsu. Coś w tym kraju trzeba ruszyć, aby piwo przestało być tkaktowane jako napój alkoholowy, a zaczęto je traktować, jak w cywilizowanym świecie, jako orzeźwiający.
              Nie jesteś pierwszy który tak mówi. Weź pod uwagę że żyjemy w kraju w którym jeszcze 15 lat temu wszystko było kontrolowane przez państwo. Niby ustrój się zmienił ale prawodastwo pozostało a je tworzy sejm. Sejm jest taki jak widzimy....
              Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
              www.twojmalybrowar.pl

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gollum
                To są jaja...
                ...polegające na tym, że do domowej, amatorskiej produkcji piwa jest dosztukowana cała historia przemysłowego browaru Saskich w Radomiu.

                Siedem hektolitrów rocznie to ja warzę w kuchni sam osobiście, też bez koncesji i bez tworzenia miajsc pracy, a jak się do mnie trafi, to też można się na miejscu napić za darmo. Nie narzekajcie więc na państwo, że nie stwarza warunków, bo siedem hektolitrów rocznie to jest 2 litry piwa dziennie. Nie wiem, na co komu koncesja przy takiej skali produkcji.

                Comment

                • Alchemych
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 349

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                  ...polegające na tym, że do domowej, amatorskiej produkcji piwa jest dosztukowana cała historia przemysłowego browaru Saskich w Radomiu.

                  Siedem hektolitrów rocznie to ja warzę w kuchni sam osobiście, też bez koncesji i bez tworzenia miajsc pracy, a jak się do mnie trafi, to też można się na miejscu napić za darmo. Nie narzekajcie więc na państwo, że nie stwarza warunków, bo siedem hektolitrów rocznie to jest 2 litry piwa dziennie. Nie wiem, na co komu koncesja przy takiej skali produkcji.
                  No niby masz rację a propos wydajności browaru z tym że w browarze tym jak wynika ze stronki internetowej używane są profesjonalne urządzenia do warzenia piwa. Co prawda na miejscu nie byłem i nie widziałem.... Poza tym przymierzają się do rozlewu do kegów więc musi być ich stać na coś więcej.
                  W każdym razie popieram całym sercem i będę się cieszył kiedy browar Radomski zaistnieje choćby na lokalnym rynku piwnym. Za nowe inicjatywy

                  Comment

                  • Krzysztof
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 1689

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                    ...polegające na tym, że do domowej, amatorskiej produkcji piwa jest dosztukowana cała historia przemysłowego browaru Saskich w Radomiu.

                    Siedem hektolitrów rocznie to ja warzę w kuchni sam osobiście, też bez koncesji i bez tworzenia miajsc pracy, a jak się do mnie trafi, to też można się na miejscu napić za darmo. Nie narzekajcie więc na państwo, że nie stwarza warunków, bo siedem hektolitrów rocznie to jest 2 litry piwa dziennie. Nie wiem, na co komu koncesja przy takiej skali produkcji.
                    Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale o jaką koncesję chodzi? Może na handel alkoholem?
                    Z tego co wiem na produkcje piwa nie ma koncesji. Natomiast w zakładach produkujących alkohol funkcjonują tzw. składy podatkowe, które umożliwiają zawieszenie poboru akcyzy do czasu sprzedaży wyrobu.
                    Z tego co wiem produkcja piwa i wina na wlasne potrzeby nie wymaga płacenia akcyzy. W gruncie rzeczy poczęstowanie Kogoś piwem z wlasnej produkcji nie jest sprzedażą...
                    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                    www.twojmalybrowar.pl

                    Comment

                    • darek99
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 2147

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                      .
                      Nie narzekajcie więc na państwo, że nie stwarza warunków, bo siedem hektolitrów rocznie to jest 2 litry piwa dziennie. Nie wiem, na co komu koncesja przy takiej skali produkcji.
                      Myślę że koledze z Radomia nie zależy tak bardzo na koncesji jak na rozgłosie medialnym . Poznałem tego Pana osobiście , nie polecam.
                      Czymże jesteś śmierci ! Gdzie jest twój oścień?
                      Skoro my istniejemy, śmierć jest nieobecna,
                      skoro tylko śmierć się pojawi nas już nie ma.
                      Epikur z Samos.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        jako dobrze zaznajomiony z tymi sprawami - możesz nam ładnie wyłożyć teorię koncesji/składów żebyśmy nie musieli popełniać błędów
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
                          No niby masz rację a propos wydajności browaru z tym że w browarze tym jak wynika ze stronki internetowej używane są profesjonalne urządzenia do warzenia piwa. Co prawda na miejscu nie byłem i nie widziałem.... Poza tym przymierzają się do rozlewu do kegów więc musi być ich stać na coś więcej...
                          Z zamieszczonych zdjęć nie można jednoznacznie stwierdzić, czy to czynne urządzenia, czy modele. Szkoda, że nie da się zdjęć powiększyć, byłoby lepiej widać. A do kegów ja rozlewam piwo od dwóch lat, więc też trudno uznać to za wyznacznik nadzwyczajnego rozwoju.

                          Ciekaw jestem, czy właściciel jest spadkobiercą Saskich lub w jakiś inny sposób wszedł w posiadanie praw własności do nazwy i produktów.

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #14
                            Odświeżę trochę temat żeby go podrążyć. Na stronie browaru stoi:

                            "Piw warzonych w radomskim browarze można spróbować jedynie na miejscu. Dostają je nasi znajomi, jak też klienci sklepu DIONIZOS".

                            O ile wiem, nie tylko ja mam ochotę spróbować ciemnego "klasztornego" Bernarda czy bursztynowego Benedykta. Czy jest jakakolwiek szansa na jego zakup? Może ktoś z forumowiczów wie aktualnie coś więcej na temat Radomia. Z Łodzi nie mam daleko, ale nie chcę jechać na próżno. Maila wysłałem (na stronie brak nr tel.), ale odpowiedzi jeszcze nie mam.
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Ja najświeższych informacji nie posiadam, ale jakiś niecały rok temu pisałam do nich maila, że chcialabym odwiedzić browr z okazji wizyty w Radomiu, to do tej pory nie dostałam odpowiedzi.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎