Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa piją forumowicze - na podst. Dziennika Piwnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Prusak
    replied
    Ja się zbytnio nie przejmuję lojalnością, tylko szukam takich piw, które bez bólu i bez pretensji do wymlaskiwania i cmokania mogę spożywać, kiedy nie mam ochoty na degustacyjne orgazmy. Czyli mam coś w rodzaju listy polskich browarów, które warzą piwa przyzwoite albo bardzo dobre w klasycznych stylach plus zawsze staram się w miarę dostępności spróbować wypustów z nowych browarów. Mniej więcej raz na pól roku daję szansę powtórną piwom, które niezbyt przypadły mi do gustu.
    Reszta, to znaczy zagranica, jest wtedy, kiedy wyjeżdżam i staram się poznać w miarę wszechstronnie miejscową ofertę plus różne prezenty i "przywózki".
    I wysokość spożycia corocznie utrzymuje się na tym samym miniej więcej poziomie, bo nie gonię za nowościami, badam tylko będące w moim zasięgu nowe browary.

    Leave a comment:


  • kosher
    replied
    Jak ktoś prowadzi co najmniej kilka lat Dziennik Piwny łatwo zobaczy jak działa piwna rewolucja.
    Widzę po sobie, że kilka lat temu piłem miesiąc w miesiąc po kilka litrów regionalnych marek typu Ciechan, Fortuna, Kormoran czy Zamkowy, a teraz jest taka różnorodność na rynku, że liczba browarów z których pije miesięcznie wychodzi lekko ponad 20 i z każdego po jednym, maks dwa piwa.
    Nie ma już takiego przywiązania do ulubionych browarów jak kiedyś, nowości wychodzi tyle, że człowiek skubnie coś tu, coś tam a wszystko z różnych źródeł.
    Spożycie utrzymuje na jednakowym poziomie, także dobrze to oddają moje statystyki.
    Wniosek: te browary regionalne, które nie odświeżają swojej oferty i nie robią konktraktów mogą mieć coraz trudniejsze czasy na rynku.
    Chyba, że stałem się po prostu mało lojalnym piwoszem
    Nie wiem jak to u Was wygląda.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
    Pierwszy miesiąc:
    72 litry
    31 browarów: pierwsza trójka: Zamkowy, Kasztelan, Beskidzki
    85% w lokalu
    67% z beczki
    85% Polska, reszta Czechy
    46% lager
    19% Pale ale
    12% Porter
    53% mały browar
    23% średni
    19% duży
    6% restauracyjny
    (nie sumuje się do 100% - zaokrąglenia).
    W lutym
    46 litrów a więc znacznie mniej
    Pierwsza piątka: Zamkowy, Kasztelan, Beskidzki, Green Head, Racibórz
    80% w lokalu więc stała tendencja
    68% z beczki - jak wyżej
    81% Polska, reszta Czechy, z niewielkim dodatkiem Niemiec i Irlandii
    44% lager, 20% pale ale, 11% porter, 7% stout
    60% mały browar (cieszy wzrost), 20% duży (konsekwencje szalonych cen piw rzemieślniczych i tego, że najfajniejsze lokale leją tylko koncerny), 16% średni, 4% restauracyjny

    Leave a comment:


  • woosaa
    replied
    Dwa miesiące 2019r. Szybkie podsumowanie.
    47.23 l, z tego 34.69 l(73.45%) to piwa niepasteryzowane.
    Polskich browarów 47 i 27.77l. Pierwsza trójka to Tyskie,Incognito i Czarna Owca.
    Zagranica to 11.33 l i trzy kraje.Czechy (8 browarów),Niemcy i Białoruś.
    Domowe to 8.13 l.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Pierwszy miesiąc:
    72 litry
    31 browarów: pierwsza trójka: Zamkowy, Kasztelan, Beskidzki
    85% w lokalu
    67% z beczki
    85% Polska, reszta Czechy
    46% lager
    19% Pale ale
    12% Porter
    53% mały browar
    23% średni
    19% duży
    6% restauracyjny
    (nie sumuje się do 100% - zaokrąglenia).

    Leave a comment:


  • dadek
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi

    Największy problem mam z Funky Fluid, Langier czy Szalami i Olimpem (jedno mało butelkuje, a drugi nie zawsze pisze gdzie warzy, a warzy w Zodiaku, który chyba podupadł i Bytowie)
    Nie czytałeś. Widuję się dość często z Michałem Langierem i wszystko "wyprostował". Tu masz mój wpis o Funky Fluid i Langier Beer (zgłosiłem Art'owi do poprawki).
    W razie pytań czy problemów w tym dziale, zostaw tu wiadomość. Lista Piw


    Tu zgłosiłem piwa Michała i Karola do dodania, robota dla Ciebie lub Dyczkina to też się coś wyjaśni.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Dziękować

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    Karuzela obecnie tylko w Janie warzy, a Skrzat widzę w Socho ale nie wiem czy wszystko.

    Największy problem mam z Funky Fluid, Langier czy Szalami i Olimpem (jedno mało butelkuje, a drugi nie zawsze pisze gdzie warzy, a warzy w Zodiaku, który chyba podupadł i Bytowie)

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Last edited by kaczka116; 17-01-2019, 18:36.

    Leave a comment:


  • jacekwerner
    replied
    Ignis - Marysia, Gryf

    Leave a comment:


  • jacekwerner
    replied
    Chomiczówka Karuzeli to raczej w Palatum nie inaczej

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
    Idea browar nieznany przy dzisiejszej skali kraftu i ciągłych zmian miejsca warzenia jest jedyną słuszną.

    Browar Skrzat, Browar Ignis, gdzie warzy Karuzela piwo Chomiczówka to tak na początek
    Karuzela w Janie tak swoją drogą.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Idea browar nieznany przy dzisiejszej skali kraftu i ciągłych zmian miejsca warzenia jest jedyną słuszną.
    Browar Skrzat, Browar Ignis, gdzie warzy Karuzela piwo Chomiczówka to tak na początek

    Leave a comment:


  • kaczka116
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
    A tendencja jest na "może" czy "uda się", bo zaczyna być to męczące i odstręczające od kraftu.
    zalezy, tutaj pretensje do browarow, ktore warza w roznych browarach (czesto te same piwa w kilku) i nie napisza miejsca warzenia. Dlatego warto stworzyc wirtualny browar nieznany, do ktorego takie twory bedzie sie wrzucac, a w razie wiekszej ilosci informacji przenosic do browarow macierzystych.

    Warzywo podaj, serio poszperam w mojej "wiedzy" i zobaczymy co da sie zrobic, jak nie no to trzeba odezwe do Arta, niech taki wirtualny browar stworzy i tam wszystko bedzie zglaszane, gdzie na etykietach nie ma podanego miejsca warzenia a browar warzy w kilku roznych
    Last edited by kaczka116; 16-01-2019, 16:02.

    Leave a comment:


  • e-prezes
    replied
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kaczka116 Wyświetlenie odpowiedzi
    Wymień te których nie wiesz. Może mi się coś uda wyszpiegowac
    A tendencja jest na "może" czy "uda się", bo zaczyna być to męczące i odstręczające od kraftu.

    Leave a comment:


  • Warzywo
    replied
    Właśnie nie chodzi o to żeby za każdym razem prowadzić śledztwo, angażować ludzi, ich czas i energię. To o czym pisze Latarnik byłoby idealne. Tam gdzie wiadomo i łatwo dotrzeć do tego gdzie piwo jest warzone wpisywać ale tam gdzie jest to niepewne lub nieznane w danej chwili wpisywać browar nieznany (i potem ewentualnie uzupełniać).

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎