Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa piją forumowicze - na podst. Dziennika Piwnego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #46
    W mnie za zeszły rok wyglądało następujaco:
    1 Fortuna
    2 Jurand
    3 Namysłow
    4 Zagranica
    5 Grudziądz
    a w tym roku jak narazie jest....Żywiec - bo nie miałem w kolekcji takich etykiet. Mam nadzieję ze się poprawię - chyba ze giganci będą co miesiąc zmieniać szatę graficzną swoich produktów.

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #47
      crizz napisał(a)
      wśród Forumowiczów dziennikujących. Drugie tyle ma pewno Pogoniarz... Zythum, co jest?

      Zythum w zimę odcięty jest od Czarnkowa A i w tym roku latem nie pojadę w tereny Noteckim płynące Pozistaje tylko mieć nadzieję, że Marekmali będzie często jeździł w delegacje gdzie piwo to jest dostępne albo Andrzej zacznie sprowadzać do sklepu w co jednak wątpię - zbyt daleko a piwo ma krótki termin przydatności.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #48
        W zeszłym roku Zythum był wysyłany na szkolenia w okolice Poznania lub je organizował - w tym roku oszczędności i już tylko panowie i panie główni specjaliści wiodący jeżdżą na szkolenia. Stąd spożywał Noteckie w Poznaniu czasami a potem spędził urlop w okolicach Wałcza - gdzie Noteckie leje się strumieniami. W tym roku zythum czarno to widzi.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • crizz
          ...
          • 02-2003
          • 1255

          #49
          crizz rozumie i ubolewa nad losem Zythuma .

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #50
            Pogoniarz również
            U mnie po powbijaniu kilku piwek pierwsza trójka:
            Lwówek 21.27 %
            Boss 18.25%
            Czarnków 10.22%
            Na razie(mam nadzieję)piłem piwko z 23 browarów(niestety nie wiem czemu ale Żywca ,Leszka i Tychacza nie ma w spisie )


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Maremali
              Senior
              • 05-2002
              • 1953

              #51
              U mnie za ten miesiąc statystyka wygląda następująco:
              1. Czarnków
              2. Fortuna
              3. EB
              Widać, że sporo czasu spędziłem w delegacji w okolicach Poznania.
              Piw wypitych mam z 21 browarów, też nam nadzieję niedługo to poprawić.
              http://maremali.web-album.org/

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #52
                Odp: Jakie piwa piją forumowicze - na podst. Dziennika Piwnego

                Marusia napisał(a)
                Drodzy Państwo,
                tak tu większość kadzi małym browarom tudzież domowym, a tu w Dzienniku Piwnym w statystykach globalnych (dostępne tylko dla Premium Memberów, kto jeszcze nim nie jest - marsz zgłosić się do Arta!) króluje Tyskie! Żywiec też w pierwszej trójce.

                Na szczęście bardziej świadomi forumowicze ruszyli na front i walczą dzielnie z gigantami windując Szwejka i Lwówek - jakoś chyba znowu Zdolnośląska aktywność się tu kłania Czekamy na odzew - Warszawa nam dotrzymuje - niemal - kroku z Jabłonowem, trochę dalej Zamkowy, potem Amber. Do roboty, ludziska, walczcie o swoje regionalne piwo!!
                Czyli powinienem wlewać w siebie ostro Bosmana... Jest jeszcze Chociwel,ale strasznie cieżko dostać Nie dość,że same puchy i Pety to jeszcze nie ma.
                Boss to już raczej nie mój region.
                Niedługo wyjdzie pierwsza warka z mojego domowego to się statystyki wydajnie poprawią


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • jerzy
                  piwoholik
                  • 10-2001
                  • 4705

                  #53
                  A u mnie pierwsza trójka to rzeczywiście zDolny Śląsk, Opolskie oraz znowu Śląsk (ale ten górny), a po małej przerwie zagranicznej na piątym znów zDolny Śląsk!
                  Last edited by jerzy; 30-01-2004, 12:12.
                  browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                  Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                  Comment

                  • maryhh
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 1895

                    #54
                    i mnie z dostępnością piw ciekawych jest różnie, tak więc najczęściej pijam: bojanowską Szwejkę (tylko to leją u nas w knajpach), dojlidowego Clasika, Książa. Kolejność przypadkowa.
                    Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                    "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                    do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                    Comment

                    • jester_
                      Member
                      • 10-2003
                      • 88

                      #55
                      Z pewną taką nieśmiałością zapytam sie szczęsliwców zamieszkujących Śląsk (ten zDolny i ten mniej), Wielkopolskę, Warszawę i kilka innych "krain wybranych":
                      Fortuna, Lwówek, Boss, Czarnków, Noteckie, Namysłów, Jabłonowo, Zwierzyniec, Szwejk, Góra, Gambrynus - a CO TO jest??

                      Oczywiście żartuję - znam te marki/piwa... z niniejszego forum i nabytego niedawno "Przewodnika Piwosza". Ale konia z rzędem temu, kto znajdzie w moim mieście i najbliższych okolicach choć jedno z tych piw. A gdybym spróbował zapytać o nie w knajpie, to zdezorientowany barman, nie wiedząc o co chodzi, pewno wyrzuciłby mnie z lokalu za używanie obraźliwych słów...

                      A z lokalnych (w miarę) browarów mam do wyboru: Jurand - dostępny w b. nielicznych sklepach, i w zasadzie tylko pils (Dublin zdarza się trafić raz na miesiąc, koźlak pojawił się ostatnio raz); Amber - jak wyżej, na koźlaka trzeba polować i mieć szczęście; Gościszewo - nie ma nawet w oddalonym od browaru o parę km Malborku, nie mam pojęcia gdzie oni to sprzedają...

                      O ile wiem, niewiele lepiej wygląda sytuacja w Trójmieście. I jak my, Ludzie Północy mamy wspierać małe/lokalne browary? Pozostaje chyba mi tylko zwiększyć skalę produkcji domowej i wspierać browar najbardziej lokalny z możliwych - kuchenny .

                      Comment

                      • marcopolok
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2334

                        #56
                        jester_ napisał(a)
                        Z pewną taką nieśmiałością zapytam sie szczęsliwców zamieszkujących Śląsk (ten zDolny i ten mniej), Wielkopolskę, Warszawę i kilka innych "krain wybranych":
                        Fortuna, Lwówek, Boss, Czarnków, Noteckie, Namysłów, Jabłonowo, Zwierzyniec, Szwejk, Góra, Gambrynus - a CO TO jest??
                        Chłopie !!nie masz co narzekać.

                        przynajmniej widziałeś koźlaczka





                        ----------------------
                        administracyjny hanys ale juz niedługo
                        bez brody...

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10836

                          #57
                          .....

                          Oczywiście żartuję - znam te marki/piwa... z niniejszego forum i nabytego niedawno "Przewodnika Piwosza". Ale konia z rzędem temu, kto znajdzie w moim mieście i najbliższych okolicach choć jedno z tych piw. A gdybym spróbował zapytać o nie w knajpie, to zdezorientowany barman, nie wiedząc o co chodzi, pewno wyrzuciłby mnie z lokalu za używanie obraźliwych słów...
                          ....

                          O ile wiem, niewiele lepiej wygląda sytuacja w Trójmieście. I jak my, Ludzie Północy mamy wspierać małe/lokalne browary? Pozostaje chyba mi tylko zwiększyć skalę produkcji domowej i wspierać browar najbardziej lokalny z możliwych - kuchenny . [/B][/QUOTE]

                          Chyba troszkę przesadzasz nie jest może tak różowo ale w 3mieście bez problemu mozna zakupić browarki :Grudziądz, Jabłonowo, Namysłów. Co do innych typu: Zwierzyniec, Gosciszewo, Łomża trzeba troszkę się nachodzić ale jest to do znaleźienia.
                          A co do Elbląga to ostatnio włąśnie tam raczyłem się piwkiem właśnie z Jabłonowa /adresu sklepu ci niepodam ponieważ nie jestem z tamtych okolic ale było to w okolicach ul.Saperów/.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • jester_
                            Member
                            • 10-2003
                            • 88

                            #58
                            abernacka napisał(a)

                            Chyba troszkę przesadzasz nie jest może tak różowo ale w 3mieście bez problemu mozna zakupić browarki :Grudziądz, Jabłonowo, Namysłów. Co do innych typu: Zwierzyniec, Gosciszewo, Łomża trzeba troszkę się nachodzić ale jest to do znaleźienia.
                            A co do Elbląga to ostatnio włąśnie tam raczyłem się piwkiem właśnie z Jabłonowa /adresu sklepu ci niepodam ponieważ nie jestem z tamtych okolic ale było to w okolicach ul.Saperów/.
                            No dobra, z Trójmiastem może trochę przesadziłem, bo sytuacji tam dokładnie nie znam - tu mała uwaga pod adresem forumowiczów-trójmieszczan, że raczej skąpo dzielą się swoją wiedzą na temat tamtejszych piwnych źródełek (poza wątkiem o sklepach BOMI nic nie znalazłem), a jeśli się w Trójmieście nie mieszka, tylko "bywa", nie jest łatwo coś znaleźć. Chyba że nie bardzo jest czym się dzielić - wówczas jednak potwierdza się moje zdanie w poście powyżej...

                            Co do Jabłonowa w Elblągu, to autentycznie mnie zaskoczyłeś. Sprawdzę - jeśli się potwierdzi, zaraz szykuję zgodnie z obietnicą rząd i konia .

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10836

                              #59
                              Jeśli masz ochotę mogę ci coś dostarczyć np.Gościszewo, Grudziądz. W Elblągu będę 14.II.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              • Audi
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 1682

                                #60
                                Oj to z przykrośćia stwierdzam że umnie to wyszło bardzo źle

                                1. Żywiec
                                2. Żywiec
                                3. Warka Jasna Pełna.

                                Widząc Wasze wypite rodzaje piw moja pozycja jest na ostatnim miejscu.
                                Oj trzeba się poprawić od lutego i ściągać z półki inne piwka

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎