Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Albumy i książki, historie browarów

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    " Browary w Polsce " w poznańskim Carrefoure cena 49,90 ( cena rzeczywiście trochę wysoka, ale za to książka bardzo ładnie wydana ). Sama książka to rodzaj przewodnika, trochę opisów miast i okolic połączonych z opisami browarów które znajdują się w danym regionie. Ja mimo wszystko nie żałuję zakupu.
    Attached Files
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Pankracy
      Senior
      • 10-2007
      • 2768

      Znalazłem w końcu w Warszawie książkę "Browary w Polsce".

      Ładnie wydane, dużo zdjęć (w tym fotografie wnętrz niektórych browarów).

      Po przejrzeniu podzielam zdanie Pendragona, że mogłaby ona być zrobiona w nieco innej formie. Bardziej merytorycznej, zgodnej z tytułem. Ale cóż alstro pisał ją chyba przede wszystkim ku oświeceniu mas, pod mało obeznanego w temacie piwnym czytelnika i w związku z tym zapewne przyjął taką formę jaka jest.

      Szkoda, że zabrakło opisu Broka a jest na przykład opis nieczynnego Zwierzyńca (i chyba jeszcze z jednego "trupa"). Szkoda też, że w przewodniku nie poświęcono większej uwagi miejscom gdzie można napić się/kupić piwa z prezentowanych małych i średnich browarów, a za to zaserwowano opisy zabytków nie związanych zbytnio z piwowarstwem i okolicom miejscowości w których są browary (przecież można na takie informacje poświęcić inny przewodnik krajoznawczy).

      Podziękowania autorowi należą się jednak za to, że podjął się trudu napisania tej książki. Brakowało takiej publikacji na polskim rynku. Przydałoby się wydawanie i aktualizowanie tego przewodnika co rok.

      Comment

      • silvian
        Senior
        • 08-2008
        • 727

        Mam pytanko, czy wydanie z 2009 roku zgadza się ze stanem faktycznym polskiego piwowarstwa na dzień dzisiejszy, czy sporo wiadomości jest już nieaktualnych?
        "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

        Comment

        • Pankracy
          Senior
          • 10-2007
          • 2768

          Niestety nie.
          Opisanych zostało 55 browarów (w tym przynajmniej dwa nieczynne).

          Comment

          • Pankracy
            Senior
            • 10-2007
            • 2768

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy
            Niestety nie.
            Opisanych zostało 55 browarów (w tym przynajmniej dwa nieczynne).
            Podjąłem się trudu i przekartkowałem książkę. Jest jednak trochę więcej browarów niż podałem.

            Żeby było więc dokładniej. Opisane są następujące browary: Ciechan, Konstancin, Koreb, Łódzki, Cornelius, Tumski, w Hotelu Płock, Pivovaria, Browar Zamkowy w Radomiu (jako ciekawostka krajoznawcza, ale wydzielony), Kasztelan, Warka, BrowArmia, Bierhalle Arkadia, Jabłonowo, Staropolski, Dojlidy, Elbląg, Łomża, Kormoran, Amber, Brovarnia, Gościszewo, Grudziądz, Kowal, Fuhrmann (opisany jako Brewer Polska), Bosman, Krajan, Czarnków, Bartek, Złoty Róg, Zodiak, Fortuna, Lech, Stary Browar w Poznaniu, Brovaria, Boss, Edi, Haust, Bracki, Głubczyce, Imielin, Spiż Katowice, Bierhalle Silesia City Center, GAB, Namysłów, Racibórz, Książęcy (oddzielnie opisano Tyskie Muzeum Piwowarstwa), Spiż Wrocław, Górnośląski, na Jurze, Żywiec, Okocim (nie wiedzieć czemu opis jest podwójny, podzielono opis na Browar Goetza i Okocim), Janów Lubelski, Jędrzejów, Kielce, C.K., Leżajsk, Perła, Jagiełło, Van Pur, Zwierzyniec.

            Poza tym jako dygresje w opisach niektórych miast i browarów zostały wplecione informacje o innych browarach. I tak czytając o Browarach Łódzkich natrafiamy nagle na wzmiankę o tym, że jest w Łodzi Bierhalle Manufaktura.

            Co do merytoryczności podanych informacji. W książce gdzieniegdzie są kwiatki na które trzeba być czujnym. Na przykład w opisie Browaru Łomża przeczytać można, że:
            Piwo kozicowe zaliczyć należy razem z takimi wyrobami, jak kwas chlebowy i podpiwek, raczej do wyrobów piwowarstwa domowego, w Łomży jednak warzy się także ten trunek na skalę przemysłową. Działa tu bowiem jeden z najciekawszych średnich zakładów piwowarskich w Polsce...
            Po takim babolu nieznający się na tematyce piwnej czytelnik, może pomyśleć sobie, że Łomża Export to piwo robione z jałowca i miodu.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
              Niestety nie.
              Opisanych zostało 55 browarów (w tym przynajmniej dwa nieczynne).
              Zasugerowałes zapewne tekstem z okładki książki. Powinno być opisanych jest 55 miejscowośći gdzie warzy sie piwo.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • silvian
                Senior
                • 08-2008
                • 727

                Dzięki za informację. Trzeba będzie chyba zakupić.
                "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                Comment

                • Pankracy
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2768

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zasugerowałes zapewne tekstem z okładki książki. Powinno być opisanych jest 55 miejscowośći gdzie warzy sie piwo.
                  Tak zasugerowałem się okładką (a właściwie kolorową mapką "pod skrzydełkiem").
                  Last edited by Pankracy; 15-07-2009, 12:10.

                  Comment

                  • danio_145
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 723

                    Spędziłem dziś godzinkę w Empiku i przeczytałem prawie całą. Myślę, że dla laików tematu piwnego książka jest bardzo przystępna. Napisana prostym, zrozumiałym językiem. Brakło mi tam opisu browaru grybowskiego.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      Brauereien Tschechische Republik

                      Dzisiaj za pośrednictwem Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego otrzymałem publikacje/mapę "Brauereien Tschechische Republik" wydaną w 2009 roku. Mapa jest w skali 1:500 000. Naniesione są punkty z ważnymi dla piwosza miastami (jest ich 116). Na odwrocie karty są zamieszczone najważniejsze informacje dotyczące działających tam browarów, krótkie notki historyczne, adresy browarów oraz nazwy piw, które są warzone przez te browary. Mapę można otrzymać, wysyłając prośbę do CzechTourismu na adres e-mailowy: info-pl@czechtourism.com
                      Attached Files
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • beny
                        Senior
                        • 03-2001
                        • 984

                        no to mamy prawdziwą bombę aczkolwiek będziemy mogli się tylko przykleić do szyby i popatrzeć przez chwilę.

                        Kolekcja piwnej literatury Randy Carlsona chce zmienić właściciela za drobną opłatą około 150.000$. Właściciel prze 25 lat zgromadził 2577 różnych publikacji związanych z piwowarstwem i tematami około piwnymi od magazynów, książek poprzez periodyki i artykuły z prasy codziennej z lat 1760-1996.

                        Zapraszam do zakupu a przynajmniej do zapoznania się z ciekawą stroną utworzoną na potrzeby sprzedaży kolekcji.

                        Z piwnym pozdrowieniem
                        Radosław Kwiecień

                        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23794

                          BARDZO proszę zakładać nowy wątek dla każdej nowej pozycji książkowej.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • pivaria
                            Senior
                            • 03-2001
                            • 1538

                            ZAJRZYJ NA FEJSA

                            Książki o piwie i piwowarstwie - teraz także na FB.
                            Zapraszamy do współtworzenia!
                            PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                            www.pivaria.pl
                            https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                            Comment

                            • Pankracy
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2768

                              Browar Bojanowo

                              Ukazała się praca na temat browaru w Bojanowie.

                              Autor:
                              Witold Mikołajczyk
                              Tytuł:
                              Szkice Bojanowskie. Zeszyt VI.
                              "Żądajcie piwa z Bojanowa! Jest ono dobre, pełne w smaku, a słynie z jednolitej zawsze dobroci. Ponadwiekowa historia browaru w Bojanowie od Junkego do Jakubiaka"

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ukazała się praca na temat browaru w Bojanowie.

                                Autor:
                                Witold Mikołajczyk
                                Tytuł:
                                Szkice Bojanowskie. Zeszyt VI.
                                "Żądajcie piwa z Bojanowa! Jest ono dobre, pełne w smaku, a słynie z jednolitej zawsze dobroci. Ponadwiekowa historia browaru w Bojanowie od Junkego do Jakubiaka"
                                Kto to wydał ?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎