Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Książki warte polecenia !!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • macas
    Senior
    • 02-2008
    • 680

    Książki warte polecenia !!!

    Ze względu na zbliżające sie Święta i inne okazję proponuję aby spośród mnogości pozycji książkowych Ci bardziej doświadczeni i oczytani pomogli np. mnie wybrać literaturę, mogącą wnieść coś do warzelnictwa i zbieractwa domowego.

    Właśnie jestem w sytuacji, że mam zaproponować książkę na prezent dla siebie i po przeglądnięciu tej części forum jestem totalnie skołowany

    Mam już parę pozycji książkowych i albumowych i nie wszystkie spełniły moje oczekiwania !!!

    Ten temat pomógłby pewnie sporej rzeszy poszukujących ciekawej i pożytecznej lektury.


    pozdrawiam Maciek
    Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
    Beniamin Franklin
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika macas Wyświetlenie odpowiedzi
    Ze względu na zbliżające sie Święta i inne okazję proponuję aby spośród mnogości pozycji książkowych
    Gdzie widzisz tę mnogość? Spośród polskiej literatury to ja w ogóle nic ciekawego nie widzę. Bo zakładam, że "Jak warzyć piwo" Fałata jest już dawno dla Ciebie zbyt prosta.
    Wbrew pozorom bardzo przydatną lekturą jest książka "Znakomite Piwa. Sprawdzone Receptury". A wbrew pozorom dlatego, że np. dział Browarnictwo Amatorskie na naszym forum zawiera tych receptur dużo więcej i co najlepsze często tych samych autorów. Mimo wszystko polecam. Sam wykonałem kilka przepisów często nieznacznie modyfikując przepis i zawsze byłem zadowolony.
    Z ciekawych zagranicznych pozycji to kupiłem sobie M.Jacksona "Good Beer Guide" i Great Beers of Belgium." Ta pierwsza bardziej do pooglądania, piękne zdjęcia, ta druga bardziej do poczytania. Mam jeszcze Designing Great beers oraz New Brewing Lager Beer, na pierwszy rzut oka są to świetne pozycje, aczkolwiek rzadko do nich sięgam. Generalnie wiele z tej wiedzy, która jest tam przekazana jest mi już znana dzięki forum. Po drugie nie są to pozycje, które można przeczytać od deski, do deski, z wypiekami na twarzy.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • macas
      Senior
      • 02-2008
      • 680

      #3
      Nie oczekuję pozycji do wypieków na twarzy ale właśnie takich jak piszesz ,
      A ponadto to co zaproponowałeś, zmusi mnie wreszcie do zabrania się poważnie za angielski.
      Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
      Beniamin Franklin

      Comment

      • artur2
        Senior
        • 02-2008
        • 535

        #4
        Ja ze swojej strony mogę polecić:

        - Przemysław Wiśniewski "Piwa historie niezwykłe"
        - Znakomite piwa - sprawdzone receptury - Browamator
        - Anselm Bilgri OSB, Birgit Adam, Peter Koehler "Piwo w kuchni i aptece".

        Pierwsza - fajny styl gawędziarski autora. Opowiada o całej historii piwowarstwa światowego, opisuje najważniejsze browary. Chociaż jest dość cienka, to trudno oderwać się od czytania. Książka tylko z drugiego obiegu.
        Druga - Uważam, że powinna być w bibliotece każdego piwowara. W każdej chwili można zajrzeć, żeby porównać lub sprawdzić przepisy na różne piwa. Opisane są też style piw.
        Trzecia - chociaż opisuje właściwie historię klasztoru w Andechs i warzone tam piwa, to jednak jest w niej dużo ciekawych informacji z historii piwowarstwa w ogóle oraz oczywiście przepisy na różne dania z piwem. Również płeć piękna może znaleźć coś ciekawego - jak na przykład przepisy na różne maseczki z dodatkiem piwa.
        Mniej alkoholu, więcej smaku !
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Wbrew pozorom bardzo przydatną lekturą jest książka "Znakomite Piwa. Sprawdzone Receptury".
          No, dokładnie, sama z niej często korzystam, czym jestem niepomiernie zdziwiona Po prostu zestawiam receptury różnych piwowarów i oczywiście i tak na ich bazie tworzę swoją, ale to bardzo przydatna, podręczna ściąga.

          Uważam, że Browamator koniecznie powinien zrobić drugą edycję, nowe przepisy, pojawili się przecież od tamtej pory kolejni znakomici piwowarzy, a i "starzy" nabrali nowych doświadczeń.

          Z innych pozycji: dość ciekawa jest "Clone Brews" Tess and Mark Szamatulski.
          Last edited by Marusia; 01-12-2008, 20:17.
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Uważam, że Browamator koniecznie powinien zrobić drugą edycję, nowe przepisy, pojawili się przecież od tamtej pory kolejni znakomici piwowarzy, a i "starzy" nabrali nowych doświadczeń.
            Też tak sądzę, zwłaszcza, że warto byłoby wydać choćby książkę z przepisami zwycięzców KPD. Tylko BA coś ostatnio w stronę winiarstwa dryfuje. No ale może na to jest większy popyt. By the way, nawet durnego Dziennika Piwowara nie ma w ofercie, a chętnie bym sobie kupił, bo się przyzwyczaiłem.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • twitt
              Junior
              • 01-2009
              • 28

              #7
              Cześć

              Czy pozycja "Znakomite piwa, sprawdzone receptury" jest jeszcze gdzieś do nabycia? Może być używana.

              Z góry dziękuję za podpowiedź
              tomek

              Comment

              • Qbric
                Senior
                • 04-2001
                • 427

                #8


                Dwa miesiące temu jeszcze mieli. Wyślij do nich zapytanie, może coś skombinują. Do BA pisałeś? Może coś jeszcze zalega?
                Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                Comment

                • twitt
                  Junior
                  • 01-2009
                  • 28

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qbric Wyświetlenie odpowiedzi
                  http://www.allegro.pl/item705736450_...tury_wawa.html

                  Dwa miesiące temu jeszcze mieli. Wyślij do nich zapytanie, może coś skombinują. Do BA pisałeś? Może coś jeszcze zalega?
                  Dzięki za podpowiedź z allegro.
                  Wygląda na to, że w sklepach już nic nie ma..
                  tomek

                  Comment

                  • CorvusCorax
                    Junior
                    • 03-2010
                    • 3

                    #10
                    witajcie!

                    jestem świeżakiem na tym forum, który poszukuje jakieś dobrej pozycji książkowej na temat domowej produkcji piwa. Najlepiej gdyby zawierała rzeczy jak najprostsze, podstawowe no i nie zrażała swoją nadmierną fachowością

                    oczywiście taka wiedzą znajdę bez probemu na forum, bo to prawdziwa skarbnica wiedzy żeby nie było
                    dzięki za odp

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #11
                      Czytałeś drugi post w tym temacie?
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • CorvusCorax
                        Junior
                        • 03-2010
                        • 3

                        #12
                        tak, tak rozumiem. odwieczny problem zaśmiecania forum. Liczyłem na większą liczbę pozycji niż tylko "Jak warzyć piwo". Niestety angielskiego nie znam, a druga pozycja po polsku jest trudno dostępna.

                        PS swoją drogą oprócz zwrócenia uwagi można też jako doświadczony forumowicz polecić jakąś pozycję mimo wszystko, licząc na wyrozumiałość, gorąco pozdrawiam
                        Last edited by CorvusCorax; 11-03-2010, 21:28.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #13
                          To nie jest kwestia zaśmiecania forum, tylko braku innych wydawnictw książkowych. Po prostu innych, dedykowanych piwowarom domowym NIE MA.

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #14
                            Masz jeszcze dwie pozycje:
                            Dave Miller - Domowy wyrób piwa
                            Wolfgang Vogel - Piwo warzone w domu

                            Ta druga jest bardziej dla początkujących, ale z czystym sercem nie mogę jej polecić.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CorvusCorax Wyświetlenie odpowiedzi
                              Liczyłem na większą liczbę pozycji niż tylko "Jak warzyć piwo".
                              Myślę, że dwu- lub trzykrotne przeczytanie tej książeczki na początek C w zupełnosci wystarczy. Resztę znajdziesz w necie.
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎