Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Widzew - Lech 0:1
    Mecz zakończony przed chwilą, oglądany z doskoku.
    Bramka dla Lecha padła wg mnie po faulu na bramkarzu - miał piłkę w rękach ponad murawą i mu ją wykopnięto z rąk.
    Inna sprawa że w amatorskiej lidze w której broniłem na Wyspie sędzia by raczej nie odgwizdał faulu na mnie w takiej sytuacji (wiele razy tak broniłem sam na sam i dostawałem kopa w różne części ciała), ale to nie zmienia sytuacji że wg przepisów faul był.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
      ... ale to nie zmienia sytuacji że wg przepisów faul był.
      Faul (bramka, spalony, aut, koniec meczu) jest wówczas, gdy odgwiżdże to sędzia. Przyjęcie do wiadomości tej prostej prawdy bardzo ułatwia bezstresowe oglądanie współzawodnictwa.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Rozegrałem setki meczów na podwórku i wychodzi na to, że nie padł w nich żaden gol. Naprawdę nie musiałeś mi przypominac, że zmarnowałem młodość...

        Comment

        • Cez
          Senior
          • 01-2003
          • 1789

          Żą myślę, że nie jesteś sam.
          Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            Ale to nie pomaga.

            Comment

            • zipkeczup
              Senior
              • 07-2008
              • 215

              Pieczarku! Pyszna rada! Uwierzę we własną śmierć, jak mi pokażą mój akt zgonu, bo inaczej dalej będę łaził i zatruwał wszystkim życie
              Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami.

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                Nie przypominam sobie takiej sytuacji a parę lat żyję, żeby po sześciu meczach kolejki były tylko zwycięstwa gości
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                  Rozegrałem setki meczów na podwórku i wychodzi na to, że nie padł w nich żaden gol. ...
                  Żą, naprawdę sądzisz, że to, czym się zajmowałeś na podwórku, było piłką nożną? Przemyśl to spokojnie. Zanim udzielisz sobie odpowiedzi, przeczytaj artykuł 5 przepisów FIFA. Wystarczy kilka pierwszych słów.
                  Od razu napiszę, że wiem, że istnieją inne organizacje poza FIFA, a zatem inne regulaminy. Nie sądzę jednak, aby akurat w tym zakresie miały inne postanowienia.

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    Nie wiem tego, co mówi art. 5 przepisów FIFA, ale piłka nożna to: http://sjp.pwn.pl/slownik/2500431/pi%C5%82ka_no%C5%BCna oraz http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3957288
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • zipkeczup
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 215

                      Zawsze grałem w piłkę, gram i będę grać, bez względu na to, co mówią o tym przepisy FIFA. Jem również marchewkę, która jest dla mnie warzywem, wbrew temu co mówi Unia Europejska. Ślimak będzie dla mnie mięczakiem, a nie rybą, a mój ojciec zawsze będzie dla mnie ojcem, nawet jak ktoś kiedyś ubierze w paragraf to, że jest moją matką.
                      Miłego studiowania paragrafów. Hahahaha
                      Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami.

                      Comment

                      • pieczarek
                        zwykle cham i prostak
                        • 06-2001
                        • 5011

                        Cez, nie miałeś czasu na wyszukanie przepisów gry w piłkę nożną, ale nie szkoda Ci go było na odnalezienie bardzo uproszczonych (i nieprecyzyjnych - np. (dwie jedenastoosobowe drużyny) definicji słownikowych?
                        Ale skoro Ci się nie chciało, to pomogę Ci:

                        Przeczytaj ze zrozumieniem początek art. 5. Naprawdę warto.

                        Dziewczynki w piaskownicy bawią się w sklep. Sprzedają liście, patyki, piórka, a płacić można kamykami, kapslami. Ale nawet one zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa. Chłopcy na podwórku też powinni mieć świadomość, że tylko się bawią w piłkę nożną.

                        Comment

                        • zipkeczup
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 215

                          Uważaj, bo kiedyś w przepisach wyczytasz, że jesteś koalą. A wtedy polecisz do Australii, wleziesz na drzewo, i będziesz żarł eukaliptus. I chyba tak będzie lepiej dla wszystkich.
                          Ja podpisałem umowę na gajowego z wąsami.

                          Comment

                          • Cez
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1789

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Cez, nie miałeś czasu na wyszukanie przepisów gry w piłkę nożną, ale nie szkoda Ci go było na odnalezienie bardzo uproszczonych (i nieprecyzyjnych - np. (dwie jedenastoosobowe drużyny) definicji słownikowych?
                            Ale skoro Ci się nie chciało, [...]

                            Dziewczynki w piaskownicy bawią się w sklep. Sprzedają liście, patyki, piórka, a płacić można kamykami, kapslami. Ale nawet one zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa. Chłopcy na podwórku też powinni mieć świadomość, że tylko się bawią w piłkę nożną.
                            Pieczarku, celowo nie szukałem!
                            Milionowe rzesze obu płci biegają za piłką, faulują i strzelają gole nie czekając na gwizdek sędziego oraz na zapisy artykułu 5 przepisów gry FIFA. Kiedy Żą chciał zagrać w gałę na podwórku, to kompletował drużyny, a nie szukał sędziego. Nie zważał także na wymiary pola do gry, rozmiar piłki czy ubiór zawodników.
                            Kiedy z kolegami z pracy idę grać w piłkę (teraz nie wiem czy mogę napisać nożną, bo gramy bez sędziego ), to nie mogę po meczu powiedzieć, że graliśmy w piłkę nożną?
                            Przepisy FIFA są szczególne wobec definicji słownikowych, ale te są pierwotne i narzędne dla większości.
                            Last edited by Cez; 11-11-2012, 19:30.
                            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              Cez, cieszę się, że używasz sformułowań bieganie za piłką, gra w gałę. Bo to tylko zabawa, a nie gra w piłkę nożną.
                              Dziwię się, że brniesz w upieranie się przy definicji słownikowej. Bo ta w obu przytoczonych brzmieniach zakłada składy jedenastoosobowe. FIFA jest elastyczniejsza - nie mniej niż 7, nie więcej niż 11 zawodników.

                              Nie ma zawodów sportowych bez sędziego. W jakiejkolwiek dyscyplinie. Zastanów się nad tym spokojnie.

                              Comment

                              • Cez
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 1789

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Cez, cieszę się, że używasz sformułowań bieganie za piłką, gra w gałę. Bo to tylko zabawa, a nie gra w piłkę nożną.
                                Dziwię się, że brniesz w upieranie się przy definicji słownikowej. Bo ta w obu przytoczonych brzmieniach zakłada składy jedenastoosobowe. FIFA jest elastyczniejsza - nie mniej niż 7, nie więcej niż 11 zawodników.

                                Nie ma zawodów sportowych bez sędziego. W jakiejkolwiek dyscyplinie. Zastanów się nad tym spokojnie.
                                Jestem bardzo spokojny.
                                Nie ma zawodów sportowych bez zawodników, pieczarku.
                                Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎