Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

ZAIKS - płacić czy nie płacić?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • druhboruch
    Junior
    • 03-2003
    • 24

    #31
    No coż...dużo by gadać, ale tak sobie myślę, że po próżnicy byłoby to gadanie. O jedno chcę prosić. Nie mieszajcie Ich Troje z zacnymi dźwiękami. Diękuję.

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #32
      "Wspólne kontrole ZAIKS i policji na balach

      "Gazeta Wrocławska - Słowo Polskie": ZAiKS na zapowiedział wspólne kontrole z policją i wyłączanie muzyki na imprezach i balach sylwestrowych jeśli organizatorzy zabaw nie zapłacą tantiem.

      "Dolnośląscy restauratorzy załamują ręce. Nie dość, że przez cały rok płacą Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS tantiemy za odtwarzanie muzyki w lokalach, to jeszcze ekstra dopłacają za sylwestra" - czytamy w gazecie.

      "Takie jest prawo i dotyczy nie tylko muzyki odgrywanej z płyt, ale i zespołów. Grają one utwory znanych wykonawców, więc ich autorom należy się wynagrodzenie" - twierdzi Irena Rumińska, szefowa Dyrekcji Okręgowej Stowarzyszenia Autorów ZAiKS we Wrocławiu.

      Jacek Kwiatkowski, menadżer wrocławskiego "Radio Baru" przewiduje, że za organizację zabawy sylwestrowej przyjdzie mu dopłacić tysiąc złotych. "Miesięcznie płacimy 1300 zł tantiem, więc myślę, że mogliby sobie odpuścić sylwestra" - mówi. Opłaty na ZAiKS nie ominą również organizatorów darmowych imprez pod gołym niebem. Z wyliczeń stowarzyszenia wynika, że za każdego uczestnika organizator musi zapłacić średnio 5 złotych. Przy kilku tysiącach uczestników uzbiera się sporo.

      Rzecznik dolnośląskiej policji twierdzi, że nie ma odgórnego nakazu sprawdzania, czy organizatorzy imprez legalnie odtwarzają muzykę i czy zapłacili za to ZAiKS-owi. "Skupiamy się przede wszystkim na bezpieczeństwie uczestników zabaw i pilnowaniu porządku. Dlatego np. 400 policjantów będzie strzegło uczestników sylwestrowej zabawy na wrocławskim Rynku" - przekonuje Ryszard Zaremba z KWP.

      Na co jeszcze zwrócą uwagę policjanci, zdecydują komendanci powiatowi i miejscy. Specjalnych działań nie będą organizowały legnicka i jeleniogórska policja, ale np. w powiecie dzierżoniowskim rusza wspólna akcja z przedstawicielami ZAiKS. "Organizatorzy zabaw powinni się spodziewać kontroli" - ostrzega nadkomisarz Krzysztof Lamorski. Restauratorów przestrzega również wałbrzyska policja, która ma prawo w trakcie imprezy zarekwirować sprzęt muzyczny. "Nie powiem jak, ale funkcjonariusze ujawnią organizatorów zabaw, którzy nielegalnie odtwarzają muzykę i ich ukarzą" - zapowiada nadkomisarz Zenon Pałyska.

      Stowarzyszenie Autorów ZAiKS nie ujawnia, ilu kontrolerów będzie sprawdzało dolnośląskie bale. Na pewno policjanci i kontrolerzy nie będą zaglądać na prywatki."

      [źródło: ONET]

      Ręce opadają ...

      Comment

      • arzy
        Senior
        • 06-2002
        • 2814

        #33
        Czy ZAIKS odwiedził kogoś na balu ???
        "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        Bractwo Piwne
        Skład Piwa
        Piszę poprawnie po polsku!

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #34
          arzy napisał(a)
          Czy ZAIKS odwiedził kogoś na balu ???
          Raczej kolejna próba słownego zastraszenia.

          Comment

          • ANDRO
            Senior
            • 10-2001
            • 640

            #35
            Ja w mojej taksówce będę śpiewał sam. I wystawię puszkę na tantiemy.
            A tak poważnie - nic nie jest mnie w stanie zdziwić w tym kraju cudów.
            Chociaż... może nie doceniam pomysłowości przeróżnych aparatów władzy i inwigilacji. Niektóre umysły działają jak błyskawice - jeden błysk.... i tyle.
            Andro z wyspy jednej takiej.
            http://www.bahama.uznam.net.pl/

            Comment

            • CarlBerg
              Senior
              • 09-2003
              • 968

              #36
              A ja odświeżę temat trochę z innej perspektywy ... Własnie jako muzyk/autor ( dodam - aktualnie bezrobotny ) otrzymałem przelew z ZAiKS-u. Cieszę się bardzo, gdyż suma jest 4 x większa niż rok temu. Dzięki niej mogę zainwestować kolejny szmal w rozwój swojego Domowego Browaru. I tyle na ten temat.
              Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
              Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎