Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • COOLman
    Member
    • 12-2005
    • 83

    #76
    Click image for larger version

Name:	DSCF0566.jpg
Views:	1
Size:	57,9 KB
ID:	2019493

    Jestem z Wielkopolski, więc po drodze do Karpacza...


    Comment

    • COOLman
      Member
      • 12-2005
      • 83

      #77
      Click image for larger version

Name:	DSCF0586.jpg
Views:	1
Size:	43,4 KB
ID:	2019494

      Po drodze na Śnieżkę.


      Comment

      • COOLman
        Member
        • 12-2005
        • 83

        #78
        Widok prawie ze śnieżki (kierunek wschodni)

        Click image for larger version

Name:	DSCF0623.jpg
Views:	1
Size:	36,5 KB
ID:	2019495

        W dolinie widać Kowary


        Comment

        • COOLman
          Member
          • 12-2005
          • 83

          #79
          Lech

          Click image for larger version

Name:	DSCF0633.jpg
Views:	1
Size:	65,9 KB
ID:	2019496

          Takie piwo nie podoba mi się Nienawidzę śmieci na szlaku.


          Comment

          • COOLman
            Member
            • 12-2005
            • 83

            #80
            Śnieżne kotły

            Click image for larger version

Name:	DSCF0682.jpg
Views:	1
Size:	42,9 KB
ID:	2019497

            Na żywo jest to wielgachna dziura. Na skale stoją ludzie.


            Comment

            • COOLman
              Member
              • 12-2005
              • 83

              #81
              Samotnia

              Click image for larger version

Name:	DSCF0731.jpg
Views:	1
Size:	61,0 KB
ID:	2019498

              "Samotnia" - wg mnie najpiękniejsze i najpiękniej położone schronisko w Polsce. Wiem, wielu się ze mną nie zgodzi


              Comment

              • COOLman
                Member
                • 12-2005
                • 83

                #82
                Harrachov

                Click image for larger version

Name:	DSCF0754.jpg
Views:	1
Size:	47,1 KB
ID:	2019499

                Skocznia "mamucia" (K185) w Harrachovie. Stałem na jej progu - podziwiam skoczków narciarskich.


                Comment

                • COOLman
                  Member
                  • 12-2005
                  • 83

                  #83
                  Zdjęcia

                  Fotek mam dużo, wybrałem tylko kilka. Mam nadzieję, że się podobają. Może inni forumowicze-piechurzy zamieszczą swoje zdjęcia? Może wyjść z tego całkiem ciekawy album. Co Wy na to? A teraz i spać.


                  Comment

                  • rychur
                    Senior
                    • 12-2002
                    • 151

                    #84
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika COOLman
                    [ATTACH]21600[/ATTACH]

                    "Samotnia" - wg mnie najpiękniejsze i najpiękniej położone schronisko w Polsce. Wiem, wielu się ze mną nie zgodzi
                    Trzymam Twoją stronę. Jak sięktoś nie zgodzi to stanę z mieczem dla obrony jedynie słusznej prawdy.

                    Comment

                    • rychur
                      Senior
                      • 12-2002
                      • 151

                      #85
                      Karkonosze

                      Historia o tym jak dwaj młodzieńcy na wojaka w górach nasikali.
                      Koniec lat osiemdziesiątych, dziwaczna sytuacja w Karkonoszach kiedy to wszyscy, oprócz Polaków, swobodnie mogli poruszać się w strefie przygranicznej. Wielka radość dla ówczesnego 12- latka, który z niewyczerpaną energią biegając po drodze przekraczał skocznie granicę Polsko- Czechosłowacką, a Wojska Ochrony Pogranicza z wrzaskiem upominały mojego ojca (kerownika rodzinnej wycieczki) że zkaz, że kara że ... . Umęczony wlazłem w kosówkę (ukrywając się przed czujnym okiem zielonych wojaków)
                      i sikam na zielony głaz. A ten głaz nagle obudził się, zaczął wrzeszczeć, bluźnić i jaja były jak cholera bo okazało się, że to skacowany pogranicznik odsypiał noc zakrapianą Beherowką. Wówczas byłem przerażony ale dziś miło to wspominam.
                      Last edited by rychur; 18-01-2006, 11:30.

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #86
                        MIałem podobną sytuację będąc na nartach w Andrzejówce koło Wałbrzycha. Jedna z tras wiedzie obok samej granicy i w miejscu w którym praktycznie się z nią styka w latach 80 zawsze byli poukrywani strażnicy. JAko mały chłopak wszedłem w krzaki i też prawie osikałem siedzących obok zamaskowanej ziemianki WOPistów. Zapewne kiedy zauważyli co się święci zaczęli głośno rozmawiać bym ich nie olał. Wystraszyłem się trochę i uciekłem
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • COOLman
                          Member
                          • 12-2005
                          • 83

                          #87
                          Noclegi

                          A może w tym temacie moglibyśmy wymieniać się adresami noclegów. Sądzę, że każdy ma swoje ulubione "legowisko", gdzie zawsze wraca, jest przystępna cena i godziwe warunki Ja na przykład wszystko zniosę oprócz osra... znaczy brudnych toalet W tym roku pojechałem w Bieszczady "w ciemno" bez załatwionego noclegu i to był błąd. Miałem dużo szczęścia, że udało mi się zanocować. Fakt, było miejsce w schronisku PTTK w Ustrzykach Grn. , ale delikatnie mówiąc (pisząc) były one (te toalety) drugiej czystości. Oczywiście każdy ma swój gust, ale oprócz adresu można w kilku zaniach napisać jak tam wygląda, cenę, możliwość negocjacji , opisać współmieszkańców (byle nie trafić na kolonie itp.) Jestem ciekaw, co o tym sądzą Szanowni Forumowicze.


                          Comment

                          • ZIOMEK2
                            Gość
                            • 09-2004
                            • 2523

                            #88
                            grudzień / styczeń '06

                            Po drugiej stronie Tatr, czyli na Słowacji, rzadzą biało-czerwoni, szczególnie na trasach narciarskich i przy wodach termalnych ( Besenova, Tatralandia ... ).
                            Resztę tego społeczeństwa stanowili przybysze zza wschodniej granicy jak i Węgrzy oraz tamtejsi ( było też trochę innych nacji ).
                            Ci ze wschodu byli podobno bogaci ale do portfela nie zaglądałem, za to na stoku byli bardzo biedni, zamiast na nartach po dwóch piwach jeździli na butach.
                            Z Lukowej ( Jasna na Chopok ), przy dobrej pogodzie można zobaczyć prawie cały rdzeń Tatr, widać od Gerlacha po Rogacze - iście alpejskie widoki, a dalej na lewo widać nawet Babią Górę i Pilsko !

                            Liptov - ubytovanie a dovolenka na Liptove, Slovensku. Informácie o kúpaliskách, lyžiarskych strediskách, jaskyniach, kultúrnych pamiatkach, múzeách, galériách.

                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #89
                              Pare to już dni temu było. Niewiele o tym było słychać bo Polska była pochłonięta katastrofą w Katowicach. Otóż 29 I umarł jeden z najsławniejszych wspinaczy świata. Henrich Harrer-pierwszy zdobywca słynnej morderczej północnej ściany Eigeru i bohater "7 lat w Tybecie" (którą sam zreszta napisał-jakby ktoś nie wiedział opartą na faktach). Ale sławe i możliwość wyjazdu na Nanga Parbat i w konsekwencji siedmioletni pobyt w Tybecie umożliwiło mu zdobycie północnej ściany Eigeru. W dniach 21-24 VII 1938r wraz z Andreasem Heckmairem, Ludwigiem Vorgiem i Fritzem Kasparkiem (Vorg poległ na wojnie w 1941, a Kasparekw 54 na Salcantay) przeszli ściane która wydawała się do tej pory niemożliwa do zdobycia i od 35r pochłoneła życie 8 wspinaczy. Długo by tu opowiadać historie ściany, żarłocznego Białego Pająka z którego nie było odwrotu w dół, jak ktoś chce przeczytać dobrą książke sensacyjną która napisało życie to polecam "Białego Pająka-Historie Północnej Ściany Eigeru" autorstwa właśnie Harrera. To co chłopaki robili wtedy na ścianach, z ówczesnym wyposażeniem było niesamowite. Harrer umierając miał 94 lata, Hackmaier umarł rok temu-miał 96 lat. Ich zdrowie!

                              Comment

                              • ZIOMEK2
                                Gość
                                • 09-2004
                                • 2523

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZIOMEK2
                                Po drugiej stronie Tatr, czyli na Słowacji, rzadzą biało-czerwoni, szczególnie na trasach narciarskich i przy wodach termalnych ( Besenova, Tatralandia ... ).
                                Resztę tego społeczeństwa stanowili przybysze zza wschodniej granicy jak i Węgrzy oraz tamtejsi ( było też trochę innych nacji ).
                                Ci ze wschodu byli podobno bogaci ale do portfela nie zaglądałem, za to na stoku byli bardzo biedni, zamiast na nartach po dwóch piwach jeździli na butach.
                                Z Lukowej ( Jasna na Chopok ), przy dobrej pogodzie można zobaczyć prawie cały rdzeń Tatr, widać od Gerlacha po Rogacze - iście alpejskie widoki, a dalej na lewo widać nawet Babią Górę i Pilsko !

                                Liptov - ubytovanie a dovolenka na Liptove, Slovensku. Informácie o kúpaliskách, lyžiarskych strediskách, jaskyniach, kultúrnych pamiatkach, múzeách, galériách.

                                www.holidayinfo.sk
                                Ja jednak za tem będę.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎