Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakąska do piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    Parę dni temu byłem na Ukrainie i przywiozłem z tamtąd między innymi paluszki krabowe. Bardzo fajna sprawa jako zakąska do piwa lub czegoś nawet mocniejszego. A kosztuje to śmieszne pieniądze bo za paczkę mieszczącą około 20 paluszków zapłaciłem coś ze 6 hrywni (hrywna = 0,60 zł).
    Innym i bardziej kontrowersyjnym wynalazkiem ukraińskim są suszone rybki, które można kupić luzem na wagę bądź pakowane firmowo. Śmierdzą niesamowicie niczym dość długo niemyte pewne partie ciała ale jako zakąska do piwka sprawdzają się niesamowicie.
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

    Comment

    • wiozgier
      Junior
      • 02-2005
      • 10

      paluszki krabowe. Bardzo fajna sprawa jako zakąska do piwa lub czegoś nawet mocniejszego. A kosztuje to śmieszne pieniądze bo za paczkę mieszczącą około 20 paluszków zapłaciłem coś ze 6 hrywni (hrywna = 0,60 zł).

      To sięzastanów nad możliwościami importu, bop u nas to ponad 10 zł za ok. 10 sztuk trzeba zapłacić

      Paluszki - bardzo dobre, ale ja do piwka wolę potrawy i przystawki z dużą ilością czosnku, celubki, z wołowiną. Idealne potrawy kuchnii włoskiej w postaci pizzy, spagetti z sosem bolońskim (lub inny "czerwony"), klasycznej lazanii; poza tym lżejsze - oscypki, ostre sery, cebularze...

      Mniam mniam

      Ech rozmarzyłam się - idę coś przekąsić i

      Comment

      • peter_1000
        Senior
        • 05-2003
        • 583

        Hehe. Pizzę, spagetti i lasagnię jako zakąskę ciężko potraktować. Tu bardziej piwo będzie popitką
        Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

        Comment

        • wiozgier
          Junior
          • 02-2005
          • 10

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter_1000
          Hehe. Pizzę, spagetti i lasagnię jako zakąskę ciężko potraktować. Tu bardziej piwo będzie popitką
          Oj PETER PETER, jakis niejadek z Ciebie
          przecież te 3 kawałki dużej pizzy to będzie idealna zakąska Mniam mniam
          i

          Comment

          • Pablo_k
            Junior
            • 12-2002
            • 19

            Proponuje
            sery: plesniowe np. bree, niebieskie np. (coraz lepszy) lazur ze Skalmierzyc, ew. pikantne żółte
            kiełbaski suche (ale rzeczywiście suche) np. kabanosik, mysliwska, polska, ew. salami, bolońska
            szyneczki: koniecznie surowe i dojrzewające
            sałatki:
            szczególnie pikantaną, podaję skład:
            sos seczuański konorra + krojona papryka konserw., mini korniszony, czosnek konserw.,mini kolby kukurydzy z puszki, oliwki, mini cebulkę konserw. np złotą, pokrojone w plasterki kabanosy ew. wędzony indyk,
            oraz sałatkę meksykańską
            z puszki czerwona fasola, kukurydza, ziel. groszek + świeża czerw. papryka w kostkę, cebula drobno krojona + sos: majonez 4 łyżki (ja używam babuni), 1 kubek jogurtu łagodnego (ja używam danona), 1 łyżeczka zmielonego zielonego pieprzu, 1 łyzeczka cukru; można dodać wędzonego indyka lub żółty ser, albo i jedno i drugie
            konieczne sa bardzo pikantne sosy, grzanki ( w tym z serem), tosty ale przede wszystkim tortilla
            POWIADAM WAM - PIWO WLEWA SIĘ SAMO !!!!!!
            "Piwo zawsze łagodzi obyczaje." - Pablo

            Comment

            • CarlBerg
              Senior
              • 09-2003
              • 968

              Bardzo dobra warzywna zakąska piwna "na słono" - robi się to to kilka minut, kosztowała parę złotych na 6 osób - a przy tym niezwykle wyśmienita i wszyscy bardzo zadowoleni

              - 2-3 sztuki brokuła
              - 2 jajka
              - przyprawy

              Nieduże kawałki brokuła parzymy 2 minuty w posolonym wrzatku - odcedzamy.
              Maczamy w jajku z ulubionymi przyprawami i podsmażamy na oliwie.
              Kuniec - po chwili zajadamy i głośno chwalimy
              Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
              Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

              Comment

              • arcy
                Senior
                • 07-2002
                • 7538

                Ostatnio posmakowało mi takie o to połącznie - Noteckie + wędzona słoninka, dobrze posolona

                Comment

                • Hannibal
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1426

                  Ja ostatnio zasmakowałem w kanapce z wątrobianką i pokrojonym czosnkiem. Genialne w smaku, genialne do piwa. A, że wątrobianka jest dosyć słona, to wzmaga dotatkowo pragnienie. A o to przecież w tym chodzi.
                  "All the good things for those who wait"

                  Comment

                  • peter007
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 2820

                    Ja przy piwku lubię sobie dziamać kabanoska. W jednym ręku kufel w drugim długi kabanoch a przede mną tv (najczęściej jakiś meczyk).
                    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                    Comment

                    • zAjkA
                      Senior
                      • 12-2004
                      • 1089

                      Od czasu do czasu podczas popijania piwa lubie jesc przy tym slone paluszki . Jak dla mnie pasuja one idealnie do piwa a zwlaszcza mocnego. Do pilsów natomiast uwielbiam zajadac kielbaske z grilla
                      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                      Comment

                      • annd
                        Junior
                        • 08-2005
                        • 16

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peter007
                        Ja przy piwku lubię sobie dziamać kabanoska. W jednym ręku kufel w drugim długi kabanoch a przede mną tv (najczęściej jakiś meczyk).

                        Ojjj wy chłopaki z tymi meczami.....

                        Na przekąskę polecam faruki serowe

                        Na Ukrainie maja też świetne przekąski - takie "rybne chipsy" - w sencie że suszone kawałki ryb i owoców morza (jeśli te drugie ktoś radę dałby przełknąć)

                        Comment

                        • mark33
                          Idę po piwo do piwnicy.
                          • 04-2005
                          • 3283

                          Do piwka, paluszki a do jakiegoś czasu domowy popcorn ( taki jeszcze ciepły z dużą ilościa soli) . Zaraz zostane zjedzony - jaki domowy? Więc od razu wyjaśniam , kupuje się paczuszkę za 0,60 gr wsypuje do gara na łyżkę oleju i jak przestanie strzelać to mamy gotowy "domowy" popcorn, zostaje posolić i wtryniać.

                          Comment

                          • ultra_brutal_baran
                            Junior
                            • 08-2005
                            • 26

                            Paluszki, chipsy, frytki, albo kabanosik, zależy od tego co akurat jest pod reką ;]

                            Comment

                            • gulinek
                              Junior
                              • 08-2005
                              • 7

                              Ja polecam paluszki lub coś słonego ale nie chipsy-ble

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                Krakersy sezamowe - do piwa idealne, a do kupienia w Lider Szajsie. POLECAM.
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎