Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zakąska do piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • esmeralda098
    Junior
    • 07-2014
    • 2

    Do piwa najlepiej smakuje dobra samorobna kiełbasa, tatar ogólnie mięso jakie by nie było z grilla czy na zimno zawsze będzie odpowiednie.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      A jak to jest w Niemczech? Co podają jako zakąski do piwa? Pamiętam z czasów Domu Norymberskiego w Krakowie precel piwny i bradwursty (?)
      Last edited by e-prezes; 12-08-2014, 20:12.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
        A jak to jest w Niemczech? Co podają jako zakąski do piwa? Pamiętam z czasów Domu Norymberskiego w Krakowie precel piwny i bradwursty (?)
        Brat..., brat-wursty... . W Niemczech do piwa podają... ...różnie.
        Na południu (Frankonia, Bawaria) rzeczywiście często jako zakąski/przekąski stosowane są precle (czasem w rozmiarze XXL ), do nich tzw. Obazda, czasem rzodkiewki...
        Poza tym, teraz Niemcy to nie tylko kolesie w kapelusikach i skórzanych majtkach z klapą, jest coraz więcej lokali "nowomodnych", gdzie tradycyjnego żarcia (i przekąszania) nie uświadczysz...
        A Niemcy, mający takie typowo germańskie imiona, jak "Mehmet, Hassan i Burak" najpewniej i tak zakąszą kebabem...

        Comment

        • mariolko
          Junior
          • 08-2014
          • 6

          Na majówkę byłam ze znajomi na Łotwie, gdzie zakąską do piwka były smażone świńskie uszy pokrojone w małe kawałeczki. Trochę było to gumowate, ale wynalazek niezły!
          Bo wszechświat zawsze pomaga nam spełniać marzenia.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mariolko Wyświetlenie odpowiedzi
            Na majówkę byłam ze znajomi na Łotwie, gdzie zakąską do piwka były smażone świńskie uszy pokrojone w małe kawałeczki. Trochę było to gumowate, ale wynalazek niezły!
            Też miałem okazję to jeść, dla mnie paskudztwo.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎