Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepis na porterówkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • Misiekk
    replied
    Złoty środek na porterówkę???

    Poszukuję sprawdonego przepisu na porterówkę. Kręci się ich po świecie wiele, mam zamiar sporządzić sobie ten trunek na sylwka ...
    Co proponujecie dodać, oprócz podstawowych składników. Wiadomo mi że można użyć m.in. cukru waniliowego, miodu, cynamonu, goździków, rodzynek, ale nie chciałbym przedobrzyć. Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie?

    Leave a comment:


  • mjp
    replied
    Odp: Porterówka "atrakcją turystyczną"

    Mistrzu napisał(a)
    Przeglądam właśnie przewodnik po Warszawie "Wiedzy i Życie" i czytam, że wśród spirytualii polskich warta spróbowania jest właśnie Porterówka. Czy ktoś wie kto to produkuje i czy w ogóle jest jeszcze w sprzedaży?
    Wyprodukowałem tego onegdaj ok 1.5 litra... Jeszcze trochę na dnie karafki zostało. Smakuje to jak cukierki kukułkami zwane. Tylko trzeba to wypić albo do trzech dni po zrobienu, albo odstawić na trzy tygodnie i dopiero pić. Pomiędzy jest ciężko pijalna... Tak naprawdę najlepsza jest trzy dni po zrobieniu.
    Miłęgo eksperymentowania.

    Leave a comment:


  • kiszot
    replied
    Wujcio_Shaggy napisał(a)
    Może i ktoś gdzieś produkuje, ale w żadnym sklepie nie widziałem. Na rynku "wódczanym" zresztą króluje masówka (czyli czyściocha); wódek smakowych jest niewiele i jakby coraz mniej (co najwyżej czysta barwiona karmelem)...
    Ostatnio piłem dobrą wódkę Pomorski Specjał.Coś ala żołądkowa tylko bardziej słodka.

    Leave a comment:


  • Wujcio_Shaggy
    replied
    Może i ktoś gdzieś produkuje, ale w żadnym sklepie nie widziałem. Na rynku "wódczanym" zresztą króluje masówka (czyli czyściocha); wódek smakowych jest niewiele i jakby coraz mniej (co najwyżej czysta barwiona karmelem)...

    Leave a comment:


  • Mistrzu
    replied
    Porterówka "atrakcją turystyczną"

    Przeglądam właśnie przewodnik po Warszawie "Wiedzy i Życie" i czytam, że wśród spirytualii polskich warta spróbowania jest właśnie Porterówka. Czy ktoś wie kto to produkuje i czy w ogóle jest jeszcze w sprzedaży?
    Last edited by Mistrzu; 24-08-2004, 14:01.

    Leave a comment:


  • Morbital
    replied
    Przepis Anrewbrw sprawdzony został przeze mnie kilkakrotnie. Jest to robione na szybkiego ale dobrze schłodzone i z sokiem jabłkowym w roli popychadła smakuje przyzwoicie. Z tym że raczej w niewielkich ilościach.

    Leave a comment:


  • leswodzu
    replied
    re portterówka

    ja zastosowałem ten przepis podany przez Becika, tylko zamiast spirytu wziąlem bimberek, i jak podano w przepisie porterek Boss-a i wyszło supeeeeeer i jeszcze jedna zaleta że szybko to się robi

    pozdro
    LeS

    Leave a comment:


  • symela1
    replied
    przepis na porterówkę z książki kuchnia polska:
    0,5 l ciemnego piwa, 1/3 l porteru, 3/4 l spirytusu (95%), 2 łyżeczki cukru

    zmieszać piwo z porterem i rozpuścić cukier, do mieszaniny (lecz nie odwrotnie) wlac powoli spirytus mieszając. Pozostawić wódkę na 3-4 dni aż wytworzony osad całkowicie opadnie na dno i przelac do butelek przez lejek z watą. Wódka zyskuje na smaku przez dłuższe stanie. na zdrowie
    Last edited by symela1; 19-05-2004, 12:22.

    Leave a comment:


  • ART
    replied
    Odp: porterówka

    symela1 napisał(a)
    bardzo dobry przepis jest w kuchni polskiej
    warto podać o co dokładniej Ci chodzi...

    Leave a comment:


  • Andrewbrw
    replied
    [QUOTE]cielak napisał(a)
    [B]
    cielak napisał(a)
    Mój znajomy grzeje "karmi" 2*0,5 litra, lekko słodzi i miesza z 0,5 litra...




    chodzi o spirytus
    no i chyba (co podstawa) o PORTERA!!! -a nie karmi?!

    Leave a comment:


  • symela1
    replied
    porterówka

    bardzo dobry przepis jest w kuchni polskiej

    Leave a comment:


  • cielak
    replied
    [QUOTE]cielak napisał(a)
    [B]Mój znajomy grzeje "karmi" 2*0,5 litra, lekko słodzi i miesza z 0,5 litra...




    chodzi o spirytus

    Leave a comment:


  • cielak
    replied
    Mój znajomy grzeje "karmi" 2*0,5 litra, lekko słodzi i miesza z 0,5 litra. Chłodzi i następnie spożywa. Bardzo dobre. Polecam

    Leave a comment:


  • mjp
    replied
    W długi weekend próbowałem porterówkę, która smakowała jak cukierki, kukułki. Przepis od autora trunku:
    2 półlitrowe portery, pół litra spirytusu, 2 szklanki cukru, wymieszać razem. Pić po kilku dniach. Ta weekendowa miała jeszcze w celach eksperymentalnych odrobinę imbiru, ale raczej nie dało się go wyczuć.
    Miłego degustowania.

    Leave a comment:


  • Pinio74
    replied
    Ja też słyszałem taki przepis, jak Andrewbrw, tylko na koniec, gdy cały napój solidnie paruje trzeba napój w garnku podpalić i zakryć przykrywką. Ja jeszcze nie próbowałem tego robić, ale ma to podobno nadać specyficznego, przypalankowego smaku.

    Leave a comment:

Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎