Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przepis na porterówkę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka Wyświetlenie odpowiedzi
    Generalnie wszystkie wódki kolorowe są fantastyczne w trakcie picia, a wątroba nie potwierdza entuzjazmu (moja powypadkowa, szyta z 2 kawałków i serduszko budzone prądem trochę szybciej reagują obecnie, czasami dostaję zatrucia organizmu i idzie mi na głowę po kilku piwach, gadam i piszę niedorzecznie ponad miarę, za co mogę niektórych przeprosić (np. Cooper się kiedyś załapał bez sensu).
    Rób porterówkę z markowego portera, markowego spirytusu (drogi warszawski reaktyfikowany ze sklepu 96 %) i laski wanilii (n9e cukier wanilinowy), do tego daj cukier brązowy trzcinowy.
    Wódeczka będzie droższa, ale produkujemy to do smakowania chyba, a do powalenia połowy akademika należy użyć normalnych skladników
    Tym razem mam zamiar zrobić porterówkę z francuskiego spirytusu 96%. Spróbuję tak jak mówisz z cukrem trzcinowym oraz laskami wanilii. Zastanawiam się czy nie użyć portera z Ciechanowa. Mam jeszcze pytanie ile należy dodać tej laski wanilii?
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

    Comment

    • brzeczka
      Senior
      • 12-2003
      • 373

      Jak pamiętam to było jakieś 8-9 cm długości laski na 2 piwa i butelkę spirytu - ja nie chciałem źeby było zbyt waniliowo, myślę, źe cała laska (ok. 15-16 cm) to będzie za dużo. Musisz pociąć na drobne kawałki wanilię i ją rozgnieść - skórkę można po miesiącu, dwóch oddzielić przez sitko, jak komuś to przeszkadza.
      Po świętach zamierzam upichcić porterówkę na porterze witnickim, jest słodszy, więc chyba będzie trzeba użyć ciut mniej cukru, a cynamon chyba całkowicie wyeliminuję, rum zostaje, spirytus Koneser z Warszawy - wypróbowany wielokrotnie, także na paprykówce i orzechówce.
      opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        Jeśli chodzi o ten spirytus z Francji to też jest sprawdzony zarówno na orzechówce jak i paprykówce
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • nikita_banita
          Senior
          • 06-2003
          • 1363

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA Wyświetlenie odpowiedzi
          Zastanawiam się czy nie użyć portera z Ciechanowa.
          Ja staram się dodawać do porterówki porterów wyżej ekstraktywnych - ostatnio robiłem z Lwowskiego portera, ale wcześniej zawsze robiłem na łódzkim i jeśli masz do niego dostęp, to na nim bazuj.

          Comment

          • brzeczka
            Senior
            • 12-2003
            • 373

            Na łódzkim robiłem i było super, ale dawno go już nie widziałem w Szczecinie. Porter łódzki był u mnie w domu jak sięgnę pamięcią (jeżeli udało się go kupić) - ojciec pijał od czasu do czasu. Ogólnie dostępny jest tylko cieszyński i witnicki, a na witnickim jeszcze nie robiłem, jest "cieńszy", ale za to lżejszy dla organizmu, dam mniej spirytu i powinno być dobrze - zdam relację w maju.
            opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              Mega porterówka w Browarze Żywiec
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                W tym roku zrobiłem pierwszą swoją nalewkę, pigwówkę. Wyszła całkiem niezła, ale postanowiłem poeksperymentować z nią trochę. Z dodatkiem cynamonu jest super. Z ekstraktem słodowym barwiącym też jest bardzo fajna. No i teraz myślę o porterówce pigwowej. Może ktoś doświadczony miałby jakieś sugestie co do proporcji i dodatków? Ja myślałem klasycznie (0,5l pigwówki na litr portera, wanilia) ale bez cukru, bo nalewka jest słodka.
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • Doodeck
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1612

                  Do swojej wczorajszej porterówki dodałem jakieś 100 ml Amaretto. Warto było.
                  Dalekosiężny
                  Obserwator
                  Obiektów
                  Dynamicznie
                  Epatujących
                  Ciekawymi
                  Koncepcjami

                  Comment

                  • pierotez
                    Member
                    • 08-2008
                    • 46

                    Jakiego obecnie portera do porterówki użyć. Mam Ciechana - będzie dobry czy szukać innego?

                    Comment

                    • Sokół83
                      szynkarz
                      • 12-2004
                      • 1598

                      Robiłem z różnych i wiem, że efekt końcowy zależy głównie od proporcji innych składników. Większość porterów różni się niewiele od siebie (pomijam skrajne przypadki typu Cornelius czy Staropolski) więc i sama porterówka zależy w niewielkim stopniu od samego piwa.
                      Z INNEJ BECZKI

                      www.fotopolska.eu

                      Comment

                      • Doodeck
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1612

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pierotez Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jakiego obecnie portera do porterówki użyć. Mam Ciechana - będzie dobry czy szukać innego?
                        Jeżeli to ten czarny "limitowany" (22 Blg) to spokojnie.
                        Lepsze porterówki wychodzą z bardziej ekstraktywnych porterów.
                        Polecam też Żywiecki (cieszyński), Łódzki i Warmiński.
                        Dalekosiężny
                        Obserwator
                        Obiektów
                        Dynamicznie
                        Epatujących
                        Ciekawymi
                        Koncepcjami

                        Comment

                        • kunex
                          Junior
                          • 11-2011
                          • 1

                          Ja do porterówki używam żywieckiego , robię ją od jakiś 10lat i zawsze wychodzi pychaa .

                          [ciach]
                          Last edited by ART; 02-11-2011, 14:16.

                          Comment

                          • skitof
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 2478

                            Moja pierwsza porterówka to taka wersja testowa: 0,5l porteru Żywiec, 0,25l spirytusu, 120g cukru, 1 opakowanie cukru waniliowego (Kotanyi). Wrażenia z pierwszej degustacji bardzo dobre, choć następną połówkę zrobię mniej słodką - wolałbym bardziej wytrawną.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              Wczoraj nastawiłem swoją pierwszą w życiu porterówkę: 2 puszki Łódzkiego, 0,5 l spirytusu z białostockiego Polmosu, zmiażdżone w moździerzu (ale to brzmi! ) pół laski wanilii, 200 g cukru trzcinowego, kieliszek (nieco zbyt przeperfumowanego, moim zdaniem) rumu Havana Club. W domu pachniało pięknie, domownicy patrzyli na mnie, jak na czuba . Planuję próbną degustację około Święta Flagi, może już nie będzie śniegu... .

                              Comment

                              • Twilight_Alehouse
                                Chmielowisko.pl
                                • 06-2004
                                • 6310

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                                2 puszki Łódzkiego, 0,5 l spirytusu
                                Sugeruję raczej proporcje 3 portery na 0,5 l spirytusu, wtedy porterówka ma zgrabne 40% alkoholu.
                                Przy Twoich proporcjach w Święto Flagi nie będzie jeszcze zbyt ułożona.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎