Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ser świeży, twarogowy "Podlaski"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • may
    Senior
    • 01-2002
    • 1508

    Ser świeży, twarogowy "Podlaski"

    Marusia napisał(a)
    Inna pychotka dla zjadaczy zgnilaków - serek Lazur kremowy, mniam, do smarowania chlebka, zgniłosmak w pełni w formie masełka
    Zgnilaki też świetne ale mam lepszy pomysł w formie przepisu:

    Ser świeży, twarogowy "Podlaski"

    Co nam potrzeba:
    ----------------
    - 1 ltr.mleka 2%;
    - 2 łyżki octu jabłkowego;
    - 5 łyżki soli.

    Czynności:
    ----------
    Litr mleka zagotowujemy w garnuszku, dodajemy 2 łyżki octu - mleko ścina się (powstaje twaróg i serwatka). Dodajemy dwie łyżki soli i tak gotujemy przez 5 min. Później zawartość garnuszka przelewamy do pieluszki bądź innego materiału i odciskamy serwatkę. W pieluszcze pozostaje zwarta konsystencja serowa. Taki serek zawinięty w szmatkę umieszczamy pod czymś ciężkim i trzymamy przez 2 godz. Po tym czasie wyciągamy serek ze szmatki i wkładamy go do naczynia z solanką (3 łyżki soli+ 0,5 ltr. wody) na 12 godz. Po upływie tego czasu serek jest gotowy do spożycia. Najlepszy do piw mocnych. Smacznego
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    May, to powinno figurować jako osobny temat w nowym dziale, napiszę do Arta z prośbą o przeniesienie
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • may
      Senior
      • 01-2002
      • 1508

      #3
      Marusia napisał(a)
      May, to powinno figurować jako osobny temat w nowym dziale, napiszę do Arta z prośbą o przeniesienie
      O tak! Ponownie wpisałem się tam gdzie nie trzeba.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Nie mogłem się powstrzymać i jeszcze wczoraj wykonałem ten serek. Do dzisiaj pomoczył się porządnie w solance i jest pycha! Zaraz przetestuję jak sprawdza się przy piwie

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          A mnie od dawna chodzi po głowie domowy wyrób sera, ale takiego prawdziwego, na podpuszczce. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia? Moim problemem jest sama podpuszczka - trzeba kupić kosmiczną ilość, nikt tym w Polsce detalicznie nie handluje. Natomiast w USA można kupić w tabletkach. Jeśli kogoś zainteresowałem, zajrzyjcie tutaj:

          Find home cheese making supplies, recipes, articles and more. We're here to help you make cheese and have fun along the whey. Learn more about making cheese!



          Jakby znalazło się więcej chętnych, to moglibyśmy nabyć hurtową ilość podpuszczki i podzielić się nią.

          Comment

          • may
            Senior
            • 01-2002
            • 1508

            #6
            Twilight_Alehouse napisał(a)
            Nie mogłem się powstrzymać i jeszcze wczoraj wykonałem ten serek. Do dzisiaj pomoczył się porządnie w solance i jest pycha! Zaraz przetestuję jak sprawdza się przy piwie
            To jest dopiero szybkość - teoria w praktykę. Smacznego!

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              may napisał(a)
              To jest dopiero szybkość - teoria w praktykę. Smacznego!
              A co mam się ociągać... Jak widzę obiecujacy przepis to wypróbowuję! Serek wyszedł wyśmienity, już zdązyłem go nawet powtórzyć. Trzecia "warka" po świętach. Dzięki za przepis!

              Comment

              • Borysko
                Senior
                • 02-2004
                • 1144

                #8
                Ja również wcieliłem przepis w życie. Smaczny, łatwy do zrobienia. Zyskuje po kilku dniach leżenia w solance (zaostrza się wtedy). Próbowałeś go może osuszyć i przetrzymywać bez solanki?

                Comment

                • may
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 1508

                  #9
                  Borysko napisał(a)
                  Próbowałeś go może osuszyć i przetrzymywać bez solanki?
                  Nie. Za to próbowałem wędzić. To dopiero rarytas!

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎