Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pivara Skopje, Skopsko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Pivara Skopje, Skopsko

    "SKOPSKO. SVETLO PIVO" - browar Skopje. butelka 0.33, ekstrakt 11%, zawartości alkoholu nie stwierdzono. Typowe piwo południowe, lekkie, barwa jasno słomkowa, piana szybko znika, dobrze gazowane, w smaku nie rózniace sie od wielu podobnych piw, słabo wyczuwalna goryczka ale jak na tamtejszy klimat może być, nie wchodzi do głowy, a gasi pragnienie, ogólnie - 3, przepraszam za jakość skanu
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    W smaku najpierw wydało mi się słodkawe,po chwili dołączył wyrazny kwasek a po przełknięciu wyrażna,choć umiarkowanie silna goryczka.Przy kolejnych łykach goryczka była już stale obecna tłumiąc słodkawo-kwaskowe nuty,jednak stale były obecne.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      tym razem puszka 0.33l
      ekstr 11%, alk 4.9

      kolor - zlocisty, klarowne
      piana - biała, drobna, szybciutko opada, nie osadza się na szkle
      zapach - prawie niewyczuwalny, leciutko chmielowy
      smak - nieznacznie szczypie w język, wyczuwa sie dość mocną goryczkę połączoną z leciutkim metalicznym posmakiem
      gaz - jak dla mnie zbyt wiele
      opakowanie - puszeczka prezentuje sie nieźle, w wersji macedońskiej i angielskiej
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Bombadil13
        • 05-2005
        • 2479

        #4
        Mnie udało się zakupić to piwo na macedońskiej stacji benzynowej w litrowym PETie za cenę około 1,5 EURO

        piana: rzadka i nietrwała, pozostają delikatne kwiatuszki
        kolor: jasno złoto- żółty
        zapach: słabo wyczuwalny chmielowy
        smak: wodnisto słodki i ocno chmielony
        wysycenie CO2: nadmierne
        opakowanie: PET jak to PET na kolana nie rzuca, ale dość ciekawie się prezentuje, chyba dlatego, że dla mnie to kompletna piwna egzotyka
        Poszukuję

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Piwo:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Butla 0,33, inna etykieta i kapsel:
            Attached Files
            Last edited by sibarh; 10-09-2008, 15:00.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #7
              Prosto z Macedonii Piwo przypomina mi tanie Austriackie marketówki w puszkach. Pełne w smaku. Solidna dawka chmielowej goryczki. Zapach chmielowy. Piana średnio trwała. Nagazowanie raczej wysokie.

              Da się wypić. Choć dla większości forumowiczów nie byłaby to chyba gratka

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Parametry piwa bez zmian. Wersja puszkowa, poj. 0,5 l. Puszka w macedońską i angielską wersją tekstową. Wysoka, gęsta piana, opada po woli, pozostawia ślady na szkle. Barwa słomkowa. Zapach słabo wyczuwalny. W smaku lekka goryczka, brak innych walorów smakowych. Nagazowanie w porządku. Lekkie piwo, nic szczególnego, ale też nie jest tragiczne.
                Attached Files

                Comment

                • Carnifex
                  Member
                  • 10-2010
                  • 75

                  #9
                  Pozytywnie mnie zaskoczyło, że w ciepłym, południowym kraju (gdzie prym wiedzie wino) można zrobić przyzwoitego pilsa. Pełne w smaku, trochę żelaziste, optymalnie goryczkowe, mocno nagazowane. Pije się przyjemnie.

                  Comment

                  • ZKB
                    Senior
                    • 12-2009
                    • 172

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carnifex Wyświetlenie odpowiedzi
                    Pozytywnie mnie zaskoczyło, że w ciepłym, południowym kraju (gdzie prym wiedzie wino) można zrobić przyzwoitego pilsa. Pełne w smaku, trochę żelaziste, optymalnie goryczkowe, mocno nagazowane. Pije się przyjemnie.
                    Wypiłem tego piwa sporo będąc w Macedonii w czasie MŚ w piłce nożnej. Powiem tak: z braku laku może być i Skopsko ale nie odbiega ono smakiem od innych piw z byłej Jugosławii (Jelenie, Ozujska, Karlovacko, Niksicko i in.) Koncerniak z prawdziwego zdarzenia, bez głębszego smaku. Im cieplej tym lepsze - miałem pecha, bo było chłodnawo.
                    Beer is for life not just for christmas !

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Mozna spotkać i z takę etykietą:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh Wyświetlenie odpowiedzi
                        Mozna spotkać i z takę etykietą:
                        oraz taką:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • BDI
                          Junior
                          • 12-2014
                          • 2

                          #13
                          Skopsko

                          Witajcie, mam takie małe pytanie czy wie ktoś czy można to piwo zakupić gdzieś u nas bo mnie się nie udaje nigdzie go wyszukać. A pamiętam że w 2012 będąc nad Ohridem piłem je z zachwytem.

                          Comment

                          • sibarh
                            PremiumUżytkownik
                            • 01-2005
                            • 10384

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BDI Wyświetlenie odpowiedzi
                            Witajcie, mam takie małe pytanie czy wie ktoś czy można to piwo zakupić gdzieś u nas bo mnie się nie udaje nigdzie go wyszukać. A pamiętam że w 2012 będąc nad Ohridem piłem je z zachwytem.
                            W sklepie nigdy nie było i raczej nie bedzie.
                            Kolejna wersja etykiety:
                            Attached Files
                            2800 nowe piwa opisałem na forum
                            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Przeciętne piwo.
                              Dosyć spora jak na lagera goryczka z niezłą podbudową słodową. Po ogrzaniu wychodzi lekka chlebowość. Nawet smaczne.
                              Zapach niestety nieprzyjemny, metaliczny z dodatkiem skarpety. Później pojawiają się poziomki i siarka.
                              Piana bardzo szybko opadła, wysycenie średnie.

                              U mnie jeszcze inna etykieta
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎