Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ten pan chyba przesadził...z cukrem-I Brewkit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • titobanditoo
    Junior
    • 12-2011
    • 21

    Ten pan chyba przesadził...z cukrem-I Brewkit

    Witam.
    Mój sprzęt z BA dopiero został wysłany. Dużo już czytałem na temat robienia z puszki ale jedno mnie zastanawia...
    Na tym filmie:

    http://www.birminghampl.co.uk Jak robić piwo w domu, które będzie 110% lepsze od tego które możemy kupić w sklepie z wielkich koncernów, które próbują nabi...


    Ów pan wlewa puszkę do wiadra...dodaje 1kg cukru oraz dodaje EKSTRAKT SŁODOWY 1kg.

    Nigdzie w żadnej instrukcji nie widziałem aby mieszać ze sobą cukier z ekstraktem w proszku.
    Wszędzie jest napisane że trzeba dać 1kg cukru LUB 1kg ekstraktu słodowego...
    Mało tego...Na innym filmie ten sam pan podczas rozlewania gotowego już piwa dodaje łyżeczkę cukru do każdej z butelek.

    Czyli podsumujmy: 1,7kg puszka + 1kg cukier + 1kg ekstrakt słodowy nachmielony + łyżeczka cukru do każdej z butelek.

    Nie za dużo tego jak do jednej puszki? I co w ogóle da taki zabieg?

    Przepraszam jeśli napisałem coś co już jest ale sami widzicie że tego wszystkiego jest już tak dużo że nie sposób jest wychaczyć satysfakcjonującą odpowiedź.
    Wy też się tak stresowaliście przed pierwszą warką? (eh)
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Dodatkowy 1kg cukru gość dodaje, żeby bardziej waliło w dekiel - podniesie zawartość alkoholu o ok 2,5%. Łyżeczką do butelek - dla refermentacji - bez tego nie będzie gazu.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • zgoda
      Senior
      • 05-2005
      • 3516

      #3
      Będzie miał mocniejsze piwo. Może lubi mózgotrzepy?
      Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

      Comment

      • tmspoko
        Senior
        • 09-2009
        • 207

        #4
        Widocznie ten pan lubi mocne, alkoholowe piwo .
        Last edited by tmspoko; 19-12-2011, 14:54.
        TMspoko

        Comment

        • Gabe
          Senior
          • 03-2010
          • 405

          #5
          Poza tym to naprawdę nie trzeba oglądać 15-minutowego filmu, bo cały proces robienia piwa z brewkita sprowadza się do:
          1) dezynfekcji sprzętu
          2) zagrzania puszki z ekstraktem, wlaniu zawartości do fermentora i uzupełnienia wodą (+ekstrakt/cukier)
          3) zadanie drożdży w odpowiedniej temperaturze

          Przy czym najważniejsze jest zachowanie czystości i pilnowanie dezynfekcji.

          Lepiej w trakcie oczekiwania na przesyłkę poczytaj o zacieraniu

          Comment

          • titobanditoo
            Junior
            • 12-2011
            • 21

            #6
            No dobra... ale czy to że piwo będzie miało dużo % to jaki z tego wyjdzie smak?

            Jeżeli paczkę z zestawem otrzymam jutro to mam zamiar zrobić właśnie takie mocniejsze piwko ponieważ jak wszystko pójdzie ok to pierwszą butelkę otworzę w połowie lutego na moje 27 urodziny.
            Poczęstuję ludzi moim piwkiem przy którym nikt nie będzie się nudzić.

            Razem z zestawem idzie do mnie Brewkit Brewmaker Lager Eseential 1,5kg,
            1kg BA Brew-kit plus oraz
            Ekstrakt słodowy w proszku - Muntons Spraymalt - Light (Jasny) - 1 kg.

            Czy mogę dodać to wszystko razem? Wiem że BA Brew-kit plus jest tym samym co ten Muntonus Spraymalt...różnią się tylko jakością. (tak w ogóle to ten cały zestaw zamówiła mi żona..tzn mikołaj i stąd nie wiedza w sprawie doboru składników)

            Może lepiej do Brewmakera 1,5kg dodać 1kg cukru oraz 1kg ekstraktu słodowego Muntons Spraymalt?...
            a BA Brew-kit plus zostawię np. do następnej warki ale przy użyciu lepszej puszki - jakiejś z gramaturą 1,7-1,8kg

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Muntons spray malt to sproszkowany ekstrakt słodowy,

              Brewkit-Plus z BA to "mieszanka suchego ekstraktu słodowego i glukozy.".

              Jako baza do pierwszego piwa się nada.
              Last edited by ART; 19-12-2011, 16:10.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • titobanditoo
                Junior
                • 12-2011
                • 21

                #8
                Czyli mogę śmiało zrobić taki myk?

                Puszka BREWMAKER Lager Eseential 1,5 kg + 1kg cukru + 1kg Muntons Spraymalt Light + łyżeczka glukozy do każdej z butelek? (tak jak pan z filmu...patrz pierwszy post)

                Czy może lepiej:

                Puszka BREWMAKER Lager Eseential 1,5 kg + 1kg BA Brew-kit PLUS + 1kg Muntons Spraymalt Light + łyżeczka glukozy do każdej z butelek?

                Czy może normalnie...puszka + Brew-kit PLUS LUB Muntons Spraymalt Light + łyżeczka glukozy do każdej z butelek?

                Może ktoś tak robił i wie mniej więcej co z tego wyjdzie? Smak? Aromat? Mocne czy słabe?

                Którą opcję wybrać?
                Last edited by titobanditoo; 19-12-2011, 18:48.

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Wsio ryba, różnice będą niezauważalne.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • kromka83
                    Junior
                    • 03-2012
                    • 1

                    #10
                    Witam
                    Do butelek proszę nie dodawać więcej niż 4g/butelkę 0,5l bo ją po prostu rozsadzi.
                    Przestrzegam również przed butelkami po whisky-chyba nie są przygotowane do przechowywania napojów gazowanych.
                    Zakorkowane butelki po winie jeszcze się trzymają

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kromka83 Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...
                      Przestrzegam również przed butelkami po whisky-chyba nie są przygotowane do przechowywania napojów gazowanych...
                      Chyba nie są. Ja nie widziałem jeszcze gazowanej whisky.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎