Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2011 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • misha22
    Senior
    • 12-2008
    • 128

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grzela67 Wyświetlenie odpowiedzi
    to jakiś nonsens....
    nie mogę głosować jak nic nie komentowałem!!!!
    Jakieś Piwko ocenić czasem wypada po degustacji - Można wtedy użyć pochwał albo ulżyć sobie trochę... i już aktywność zapisana
    M
    Last edited by ART; 02-02-2012, 21:07. Powód: cyt.

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      A co to za wysyp śpiochów w tym roku? I bardzo dobrze, że nie możecie głosować.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • Mason
        Senior
        • 02-2010
        • 3280

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grzela67 Wyświetlenie odpowiedzi
        Ja lubię czytać, ale swoje zdanie mam!
        2,5 roku na forum i nie doczytałeś jakie warunki trzeba spełnić, żeby brać udział w głosowaniu. Toż to nie jest jakaś wiedza tajemna...

        Debeściarskie forum....
        Wiemy, wiemy. Browar.biz rulez!
        JEDNO PIVKO NEVADI!

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grzela67 Wyświetlenie odpowiedzi
          to jakiś nonsens....
          nie mogę głosować jak nic nie komentowałem!!!!
          Niczym w sejmie! Nie ważne czy mają coś do powiedzenia, ale są aktywni.
          Ja lubię czytać, ale swoje zdanie mam!
          Gratulacje!!!
          Debeściarskie forum....
          W zeszłym roku i dwa lata temu też byłeś taki oburzony?
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • Kiwny
            Junior
            • 08-2005
            • 4

            Jako jeden z rekordowych "śpiochów" poczułem się wywołany do odpowiedzi

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Grzela67 Wyświetlenie odpowiedzi
            to jakiś nonsens....
            nie mogę głosować jak nic nie komentowałem!!!!
            Niczym w sejmie! Nie ważne czy mają coś do powiedzenia, ale są aktywni.
            Ja lubię czytać, ale swoje zdanie mam!
            Gratulacje!!!
            Debeściarskie forum....
            Wolałbyś najazd nowych "użytkowników", którzy podbijaliby piwa jakiegoś konkretnego producenta? Wygranie w tym plebiscycie to jest coś czym się producenci chwalą, więc trzeba dbać o poziom i nie można dopuścić do manipulacji. Wydaje mi się, że te wymagania są i tak łagodne. Chcesz wybrać najlepsze piwo, a przecież mogłeś cały czas oceniać, żeby nagradzać swoich faworytów wysokimi ocenami.

            Co do plebiscytu to z przerażeniem zauważyłem w ilu gatunkach nie piłem 3 piw na które mógłbym z czystym sumieniem zagłosować.
            Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że PINTa wcale nie musi wygrać (jeśli ludzie głosują tylko na to co pili). Jest mało dostępna, więc ilość osób, które mogą ocenić jest mniejsza. No i przecież nie wszystkim musiała smakować.

            Comment

            • Mason
              Senior
              • 02-2010
              • 3280

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kiwny Wyświetlenie odpowiedzi
              Co do plebiscytu to z przerażeniem zauważyłem w ilu gatunkach nie piłem 3 piw na które mógłbym z czystym sumieniem zagłosować.
              Kategoriach, nie gatunkach. Piwa jasne/ciemne górnej fermentacji to pojemne kategorie, np. do ciemnych zaliczałyby się takie gatunki jak: dry stout, sweet stout, oatmeal stout, milk stout, oyster stout, herring stout, imperial stout, brown porter, robust porter, imperial porter, brown ale. Ale są zebrane razem, żeby było na co głosować.

              Na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że PINTa wcale nie musi wygrać (jeśli ludzie głosują tylko na to co pili). Jest mało dostępna, więc ilość osób, które mogą ocenić jest mniejsza. No i przecież nie wszystkim musiała smakować.
              Wiesz, najlepiej dostępne są piwa z koncernów, ale jakoś nie wygrywają. Wielu z nas forumowiczów zaopatruje się w piwa w "specjalistycznych" sklepach, nierzadko jadąc do nich kawałek drogi i robiąc zakupy na zapas. Tak więc dostępność PINTY nie jest czynnikiem mocno limitującym w tym plebiscycie.
              JEDNO PIVKO NEVADI!

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                Ogólnie to podział na jasne/ciemne jest trochę niebezpieczny. Co np z kolorem herbacianym. Wee-heavy jest jasne czy ciemne? NA RAZIE takich piw w Polsce nie ma, ale warto się zastanowić na przyszłość. Określić graniczne EBC? Nie wiem.
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  To dotyczy też czeskich polotmavych - ciężko je jednoznacznie przypisać. Póki co obecny podział jest i tak najlepszy z możliwych bo nie mamy dość piw by stworzyć dobrze obsadzone kategorie typu: marcowe, ciemne, koźlak, inne...

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co np z kolorem herbacianym.
                    Zależy, jaką herbatę parzysz... . Podobnie z kolorem bursztynowym, rozpiętość jest ogromna.
                    Ale, tak sobie myślę, że zbytnie przerzeźbienie parametrów i kategorii potrafiłoby świetnie zamordować ten plebiscyt. A tak? A tak jest fun, i o tto chozzziii...

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      No właśnie żeby przesadnie nie rozdrabniać kategorii można przyjąć, że np poniżej 30 EBC to jasne, a powyżej ciemne.
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23782

                        Producenci wstydzą się podawać skład wychodzący ponad "zawiera słód jęczmienny" a będą podawać barwę w EBC, he he
                        Last edited by ART; 03-02-2012, 11:54.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Mason
                          Senior
                          • 02-2010
                          • 3280

                          Podawanie barwy w EBC to w ogóle wielka rzadkość, nie tylko w Polsce. Ale przecież można samemu to określić, mniej-więcej.
                          JEDNO PIVKO NEVADI!

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Nie no chodzi mi o "pomiar na oko". I o umówienie się teraz - jeśli na rynku pojawi się szkot, alt lub czerwony irlandczyk, to w jakiej kategorii się znajdzie?
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie no chodzi mi o "pomiar na oko". I o umówienie się teraz - jeśli na rynku pojawi się szkot, alt lub czerwony irlandczyk, to w jakiej kategorii się znajdzie?
                              Seta, takie dylematy to nam prędko nie grożą Lepiej się martw czy miodowe podzielić na jasne/ciemne czy też ze względu na rodzaj miodu (gryczany, akacjowy). No i jak zakwalifikowac Walentynkowe piwo z miodem i lubczykiem

                              Comment

                              • Komar_Pafnucy
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 1114

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie no chodzi mi o "pomiar na oko". I o umówienie się teraz - jeśli na rynku pojawi się szkot, alt lub czerwony irlandczyk, to w jakiej kategorii się znajdzie?
                                Co do alta to niebawem się przekonamy.

                                Multitap Crawl
                                Multitap Crawl na Facebook

                                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎