Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, [Dionizos] Czarny Kot

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, [Dionizos] Czarny Kot

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brązowy, lekko opalizujące [5]
    Piana: wysoka, średnio trwała ale zostawia dywanik prawie do końca picia [3]
    Zapach: ciemnosłodowy, leciutko owocowy, przyjemny ale niezbyt intensywny [3.5]
    Smak: też ciemnosłodowy, karmelowy, słodkawy, solidny i treściwy ale praktycznie bez goryczki, niepotrzebny ten cukier w składzie, dopiero w dalekim posmaku trochę wytrawnego, prawie chlebowego słodu [3.5]
    Wysycenie: niewielkie [4.5]
    Opakowanie: bączek 0.33 l, graficznie proste i z pomysłem, w mikrobrowarowym stylu, tylko ekstrakt nie podany [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.6]
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: brunatno-wiśniowe pod światło, czarne z... [4]
      Piana: beżowa, zwarta, drobno pęcherzykowa, opada powoli ale zauważalnie [3.5]
      Zapach: sfermentowanego soku owocowego, minimalnie palone akcenty [3]
      Smak: do treściwości trochę mu brakuje, lekka wytrawność, palona niestety zbyt mocna przygaszona typowymi dla Krajana słodkawych akcentów [3.5]
      Wysycenie: trochę za duże [4]
      Opakowanie: gdy był dedykowany kapsel byłoby super, sama etykieta mi się bardzo podoba, kotom też [4.5]
      Uwagi: ogólnie wypite bez większych problemów ale znam lepsze ciemniaczki po które sięgnę zamiast tego piwa

      Moja ocena: [3.425]
      Attached Files
      Last edited by becik; 25-02-2012, 15:52.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • TraczJanusz
        Member
        • 04-2011
        • 74

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny kawowy, mój ulubiony kolor jeśli chodzi o piwko. [5]
        Piana: Dość gęsta i obfita pianka, ale nie przesadzona! Utrzymuję się średnio długo, trochę za wcześnie znika. [4]
        Zapach: Przyjemny karmelowo-piwny zapach, wpływa pozytywnie i zachęcająco do spożycia. [4.5]
        Smak: Przyjemne ciemne i dość słodkie piwo. Może troszkę zbyt wodniste i za mało kawowego posmaku. Można za to wyczuć karmel i bardzo delikatną goryczkę. [4]
        Wysycenie: Minimalnie za bardzo wysycone, ale naprawdę minimalnie. Z czasem wysycenie maleje i jest idealne. [4]
        Opakowanie: Super opakowanie! Piękny kot, bardzo mistyczna i czarodziejska etykieta. Fajny pomysł z nazwą i etykietką. [5]
        Uwagi: Fajne ciemne piwko od Dionizosa , polecam na chłodne dni. Dobre piwko na spotkania towarzyskie.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • canigggia
          Senior
          • 10-2009
          • 451

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny burgund, klarowny [4]
          Piana: kremowo-beżowa, gęsta, średnio wysoka, mocno pęcherzykowa, dość szybko opada do centymetra [4]
          Zapach: leciutko palony, karmelowy, delikatne nuty winne [3.5]
          Smak: dość słodki, leciutko palony, karmelowy, w tle tępa bardzo delikatna goryczka [3.5]
          Wysycenie: troszkę za słabe moim zdaniem [3.5]
          Opakowanie: piwo ozdobione jest sympatyczną, może niezbyt graficznie wyszukaną, etykietą, ale mi się podoba. Etykieta jest po prostu inna niż wszystkie, na pewno Czarny Kot będzie się wyróżniał na półkach sklepowych [3.5]
          Uwagi: Chyba najlepsze piwo z ostatnio wyprodukowanych przez Krajana, ale niestety troszkę drogie ... 4 PeeLeNy!!!!

          Moja ocena: [3.575]
          Browarnik Tomek
          TomCani

          Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, pod światło ładny czerwono-brązowy. [4.5]
            Piana: Średnio wysoka, średnio trwała. [3.5]
            Zapach: Silny, karmelowo-owocowy z odrobiną orzechów. Sympatyczny. [4.5]
            Smak: Z początku piwo wydaje się dość treściwe, ale to wrażenie szybko ucieka, choć pewne aksamitność pozostaje. Samego smaku jest jednak niewiele - czuć trochę karmelu i odrobinę słodyczy, goryczki zero. [2.5]
            Wysycenie: W sam raz. [5]
            Opakowanie: Absolutnie genialne! Nawet czarny kapsel nie zmniejszy oceny. [5]
            Uwagi: Pite 22 marca 2012.
            Da się wypić, ale piwo zupełnie nijakie.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnorubinowy. [4.5]
              Piana: Średniowysoka, beżowa. Szybko się dziurawi i opada do cienkiej warstwy. Później pierścień, ale po kilku minutach znika do zera. [3]
              Zapach: Słodki, mocno owocowy. W tle karmel, lekka paloność i delikatna metaliczność, która psuje całościowy odbiór. [3.5]
              Smak: Słodki, a zarazem lekko palony początek. Paloność powoli coraz większa i dominuje w finiszu. Goryczka delikatna, zostawia nieco kawowe posmaczki. [4]
              Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
              Opakowanie: Bączek z prostą etykietą z koteczkiem. Całkiem fajnie to wyszło, jak napisał lzkamil w mikrobrowarowym stylu. Minus za brak podanego ekstraktu. [4]
              Uwagi: Z datą 02.10.2012.

              Moja ocena: [3.775]
              Last edited by Kwadri; 03-04-2012, 18:50.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brązoworubinowy, chyba lekko mętny... [4]
                Piana: Centymetrowa, beżowa, dość drobna, w sumie nietrwała, niestety. [3]
                Zapach: Winno-orzechowy z akcentem karmelu i powiewem słodów palonych . [4]
                Smak: Karmel, tło kawowo-palone, wyczuwalne akcenty alkoholowo-winne. Szkoda, że zbyt słodkie... [3.5]
                Wysycenie: Niewysokie - nieco wyższe pomogłoby łatwiej przebrnąć przez słodycz. [3.5]
                Opakowanie: Bardzo fajne, proste, nie przekombinowane i oryginalne. Trochę oceniam na wyrost, ale to "na zachętę" . [4.5]
                Uwagi: Można się było spodziewać typowo krajanowskiej dominacji słodyczy, dla mnie trochę zbyt silnej jednak.
                Chociaż piwo generalnie smaczne, zwłaszcza na "długie, zimowe wieczory"...

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  #9
                  Ja mam z datą 22.11.2012, jakaś fatalna warka lub fatalna butelka.
                  Piany zero, wysycenie zero, nieprzyjemny posmak chemiczny z tępą goryczką.

                  Last edited by Gringo; 13-05-2012, 18:31.

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Rozwodniony ciemny, trochę podchodzi pod colę. [3]
                    Piana: Wysoka, ale sycząca, wodnista i niezbyt trwała. Znika szybko, praktycznie nie pozostawiając śladów. [2.5]
                    Zapach: Całkiem przyjemny. Czuć palone słody i karmel. Jest też odrobina warzyw, ale do przyjęcia. [3.5]
                    Smak: Bardzo słodki, ulepkowaty wręcz. Ta cecha dominuje i bardzo przeszkadza. Czuć również warzywa i z początku alkohol. Przez ścianę karmelu i cukru próbują przebić się nuty palone, kawowe, goryczkowe, ale nie dają rady. Piwo jednostronne, nudne i zalepiające. [2]
                    Wysycenie: Z początku bardzo wysokie, ale bardzo szybko opada i staje się strasznie niskie, co potęguje słodycz i jeszcze bardziej utrudnia picie. [2.5]
                    Opakowanie: Chyba jedyna pozytywna cecha poza niezłym zapachem. Fajny, prosty, oryginalny design, kapsel niestety goły, na kontrze brak informacji o ekstrakcie oraz miejscu produkcji. [3.5]
                    Uwagi: Kolejne straszne piwo z Krajana. Unikać, chyba że ktoś uwielbia watę cukrową w piwie.

                    Moja ocena: [2.725]
                    Last edited by wrednyhawran; 09-08-2012, 21:31.
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz.Pod światło wyraźne prześwity. [4]
                      Piana: Centymetrowa,szybko opadająca.Praktycznie nie pozostawia śladów na szkle. [2.5]
                      Zapach: Owocowy,głownie śliwkowy,trochę orzechów.Lekkie palone akcenty. [4.5]
                      Smak: Za słodkie,wyraźnie karmelowe z niepotrzebnie dodanym cukrem.Wszystkie inne akcenty przykryte,nawet paloność wyczuwalna w zapachu. [3]
                      Wysycenie: Za duże. [3]
                      Opakowanie: Etykieta naklejona niechlujnie,jakby ktoś je warzył w piwnicy przy świeczce.No a koty(czarne szczególnie) to moje ulubione zwierzątka to i ocena jest zawyżona. [3.5]
                      Uwagi: To moje drugie podejście do Czarnego Kota.Chyba bym się nie skusił po raz trzeci ale,że mam w domu czarnego kota,to może kiedyś spróbuję.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • sasser
                        Senior
                        • 07-2012
                        • 107

                        #12
                        Kolor piwa ciemny, połączenie brązowego z rubinowym. Piana opadła dość szybko, pozostała tylko taka otoczka dookoła. Zapach ładny, podoba mi się, czuć paloność, wydaje się zapowiadać coś słodkiego. I w smaku rzeczywiście czuć słodycz, ale mogłoby być jej mniej. Czuć delikatnie aromaty palone i minimalną goryczkę. Wysycenie mogłoby być większe. Piwo dość smaczne, aczkolwiek cena (5,49 zł) raczej nie spowoduje, że będę je kupował regularnie.

                        Comment

                        • Brat_Piwny
                          Senior
                          • 01-2009
                          • 685

                          #13
                          Kotek nieco bardziej "wyrośnięty" ... czyli w butelce 0,5 l
                          Attached Files

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Brązowy. Pod światło rubinowy. Raczej klarowne, ale słabo przejrzyste.
                            Piana: Jasnobeżowa, średnio gęsta, średnio trwała. Opada do kożucha.
                            Zapach: Mało intensywny. Lekkie orzechy, karmel i kawa zbożowa.
                            Smak: Karmelowa słodycz i... właściwie nic więcej. Wszystkie aromaty z zapachu zapowiadające coś ciekawego tutaj kompletnie przepadły. Żadnej paloności, goryczka niska a do tego całość dosyć wodnista.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Nijakie, wodniste, lekka słodycz i nic więcej.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • gitban
                              Junior
                              • 08-2014
                              • 16

                              #15
                              Wygląd 7,5/10 - kolor wiśniowy, klarowne, piana średnia i drobna, kilka dużych pęcherzyków
                              Aromat 7.5/10 - karmelowy, lekko palony
                              Smak 7/10 - głównie karmelowa słodycz, brak nut palonych
                              Uczucie w ustach 6.5/10 - niska goryczka, sycące
                              Średnia 7.1/10
                              http://smakujpiwo.blogspot.com - historie z piwa wzięte!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎