Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Namysłów Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Namysłów, Namysłów Pils

    Zakupione w sklepie na Mariackiej 3 w Katowicach.
    Alkohol 6 %, ekstrakt 12 %

    Kolor: Ciemnosłomkowy, klarowny.
    Piana: dość mizerna, gruba i nietrwała
    Zapach: Nieco rozmyty, dominują słodkawe nuty słodowe
    Smak: Tu również słodowość, goryczka wycofana plus nieco denerwujący blaszany posmak.
    Wysycenie: Raczej słba - nieliczne grube bąble.
    Opakowanie: Najmocniejsza strona piwa - w namysłowskiej konwencji, biało-zielone, dedykowany kapsel

    Za piwko dałem 3 złote i stwierdzam, że pijałem już lepsze produkty z Namysłowe. Ogólnie - takie sobie.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    Świetne piwo, korelacja 12% ex do 6% alc robi wrażenie Szkoda że zapomniano zacierać mniej wytrawnie i dorzucić choć trochę chmielu... marketingowo fajnie wykorzystany potencjał otwartych kadzi. Smakowo marnie. Po co robić kolejny bezsmakowy klon?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, ciemny, klarowny. Ładny. [5]
      Piana: Biała, pęcherze od małych po ogromne. Znika błyskawicznie pozostawiając tylko wysepki na lustrze piwa. [2.5]
      Zapach: Słodowy, w oddali jakby popiół, i ciut chmielu, żadnych innych wtrąceń nie czuję, mdławy. [3.5]
      Smak: Słodowy, ziarnisty, goryczki jak na lekarstwo, delikatny kwasek. Pod koniec picia robi się bardzo mdłe. [2.5]
      Wysycenie: Średnie a następnie niskie utrzymujące się jednak bardzo długo. [4]
      Opakowanie: Zielona butelka bezzwrotna, ładna etykietka i kapsel. Nawet ładnie to wszystko wygląda. [4.5]
      Uwagi: Liczyłem na to że Namysłów będzie chciał trochę rozróżnić się od produktów wielkiej trójki. Niestety przypomina piwa typowo koncernowe. Nadal dla mnie numerem jeden w stosunku ceny (okolice 3zł) do jakości pozostaje Brackie.

      Moja ocena: [3.15]

      Comment

      • Gringo
        Senior
        • 07-2007
        • 2151

        #4
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          Po co robić kolejny bezsmakowy klon?
          Namysłów perfekcyjnie opanował zainteresowanie klientów wszelkimi nowościami.
          Te piwa IMO są właściwie takie same, różnią się tylko zawartością "wody"

          Pamiętasz jak chwilowo robili ciemniaka? Żeby choć do tego wrócili.

          Comment

          • Kwadri
            Senior
            • 10-2009
            • 1216

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
            Piana: Niezbyt wysoka, średniopęcherzykowa. W miarę szybko opada do cienkiej warstwy, lekko brudząc ścianki. [3.5]
            Zapach: Słodowy, średniointensywny. W tle lekka ziołowość. Po ogrzaniu robi się trochę ścierowaty, ale także nieco słodszy. [3]
            Smak: Słodowo-ścierowaty początek, powoli dociera delikatna, nieco ziołowa goryczka, ale nie do końca przyjemna. Finisz lekko goryczkowy. Momentami, lekko metaliczny posmak. Nie czuję większych różnic między Zamkowym, a tym piwem. [3.5]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
            Opakowanie: Bezzwrotna, zielona butla z wytłoczonym logo browaru. Na niej ładna etykieta z wizerunkiem namysłowskiego zamku. Kapsel dedykowany, na kontrze podane parametry. [4]
            Uwagi: Z datą do 27.04.13

            Moja ocena: [3.45]
            Last edited by Kwadri; 19-08-2012, 18:56.
            www.lkschmielowice.futbolowo.pl

            Comment

            • Myszon007
              Senior
              • 02-2007
              • 1208

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Głębokie złoto, idealnie klarowne. [4.5]
              Piana: Wysoka, dość gęsta, opada powoli. [4]
              Zapach: Typowy, słodowy, lekko piwniczny. W tle delikatny chmiel. [3.5]
              Smak: Lekkie, słodowe, pozostawia słodkawy posmak, leciutka goryczka, pod koniec degustacji praktycznie nieobecna. [3.5]
              Wysycenie: Średniowysokie, wystarczające. [4]
              Opakowanie: Bardzo ładna etykietka, dedykowany kapsel, szkoda, że butla zielona i bezzwrotna. [4]
              Uwagi: Nawet niezłe, za cenę 2,60.

              Moja ocena: [3.65]
              ♪♫

              Comment

              • Rzeszowiak
                Piwny Radykał
                • 04-2009
                • 1596

                #8
                I co to ma wspólnego z pilsem?

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19159

                  #9
                  Cenę?

                  Comment

                  • Myszon007
                    Senior
                    • 02-2007
                    • 1208

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                    I co to ma wspólnego z pilsem?
                    W warunkach polskich - zieloną butelkę
                    ♪♫

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
                      I co to ma wspólnego z pilsem?
                      Kiedyś jak przeglądałem jakieś zagraniczne piwne forum to wpadł mi w oko temat o pilsach. I właśnie wypowiadał sie tam jakiś Czech, który stwierdził że dziwnym krajem jest Polska bo tu pilsem nazywane jest każde piwo jasne, bez względu na to jak pachnie czy smakuje. I takiego folkloru mamy trochę więcej, poza jałowymi pilsami mamy jesczcze słodkie i mocne "lagery irlandzkie" oraz słodko-karmelowe koźlaki o ekst. 14%. I jedyne co mnie ciekawi to to, czy producenci takich tworów nie mają pojęcia jak wyglądają gatunki do których aspirują czy po prostu mają to wszystko głęboko w poważaniu?

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Właśnie piję.Alkohol 6%.I już wiadomo,że to nie pils nawet bez względu na smak.Dobrze,że Lidl blisko a w nim Konig Pilsener i Veltins.Dobre i tanie pilsy.Butelka z Namysłowa jest jednak naprawdę ładna.

                        Comment

                        • wasyll
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 1823

                          #13
                          Pierwsze co mi się nasunęło na myśl to skojarzenie go z zielonym Namysłowem, którego można było dostać w Żabkach jakieś 5 lat temu. A patrząc przez pryzmat tego, kiedy dodano etykietę do kolecjonerstwa to 7 lat wstecz:

                          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, głęboki. Szkoda, że bez iskry, sprawia wrażenie jakby przytłumionego [4]
                            Piana: Biała, drobna, niewysoka ale odpowiednio długo utrzymuje się cienką warstewką [4]
                            Zapach: Słodowy, lekko chmielowy z kwiatowym profilem. Taki trochę koelschowy, jakby temperatura fermentacji byłą za wysoka. Ale w sumie dość sympatyczny [3.5]
                            Smak: Chmiel dość wyraźny ale przykryty przez jeszcze mocniejszą słodkawą słodowość, niezbyt przyjemną, nieco piwniczną. Goryczka szczątkowa, prawie brak [3.5]
                            Wysycenie: Średniowysokie, dobre [4]
                            Opakowanie: Etykieta niby klasyczna i nudna ale ta odsłona mnie przekonuje. Kapsel dedykowany, pełne info [4]
                            Uwagi: Niespecjalne piwo, nawet do gaszenia pragnienia wybrałbym inne bo 6% alkoholu to horrendum. O dziwo wyjdzie mu solidna nota

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #15
                              Dla mnie duże rozczarowanie. We Wrocławiu co rusz natykam się na billboardy Namysłowa, kapsel jest ujmujący, ale piwo po prostu słodkie, bez chmielu, bez pomysłu, bez odwagi.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎