Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blogówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Blogówka

    Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym pomysłem wrzucanie do Prasówki albo osobnego działu, ciekawszych albo mających potencjał, wpisów blogerów?

    Mimo, że zaklinałem się, ze nie będę tego czytał to jednak czasami ręka się omsknie i coś jednym okiem zobaczę. I wydaje mi się, że jednak kilka procent tych wpisów ma potencjał i coś wnoszą. Oczywiście tym potencjałem jest możliwość bicia piany
    Aż żal mi patrzeć jak dyskusje pod większością publikacji kończą się na 6...7 ...nastym wpisie.

    Od razu użyje argumentu na nie - szkoda promować te słabe teksty jakimi w większości raczą nas blogerzy

    Argument na tak - mnóstwo postów z b.bizu mogłoby być osobnymi wpisami na piwnych blogach.

    Za duży ze mnie leń czy nie da się tego zrealizować?
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Kombinujesz jak Kopyra przywrócić na łono bbizu? On robi vloga a linkowni ART nie pochwala
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      No wiem, że linkownia to zło. Ale prawdę mówiąc pomysł skrystalizował się po Twoim wpisie "a więc wojna", który uważam za dobry i o dużym potencjale. Tylko tam ewentualna dyskusja umrze przed sobotą a nawet jeśli ktoś przeczyta za tydzień to nie wpisze swojej opinii bo po co pisać pod "nieświeżym" tematem?

      A Kopyra mi szkoda, znaczy jego bojkotu b.bizu. W sprawach, które nie dotyczyły piwowarstwa sensu stricte, nie zgadzałem się z nim w wielu sprawach ale opinia człowieka potrafiącego argumentować jest zawsze wzbogaceniem dyskusji. I między innymi dlatego poniekąd zbojkotowałem vloga. Z obrazkiem nie pogadam
      Last edited by leona; 07-01-2013, 22:13. Powód: a więc wojna

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        To jest decyzja "polityczna" nad którą ART poważnie będzie musiał się zastanowić. Coraz więcej merytoryki pojawia się poza forum i jakoś to trzeba ogarnąć.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Internować.

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Oczywiście, że ciekawe teksty pojawiają się na vlogu kopyra, i na blogu docenta, i na lepszympiwie.

            Warto o takich wpisach dyskutować.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              On robi vloga a linkowni ART nie pochwala
              Nie pasuje mi idea słupa ogłoszeniowego w postaci:

              [początek wpisu]Napisałem o tym tu LINK. [/koniec wpisu]

              Ok, skomentujemy to sobie tu, a za miesiąc, rok, link będzie nieaktualny czyniąc tym samym całą dyskusję pozbawioną podstawy. Tak, w takim kontekście nie interesuje mnie linkownia. Ale nikt nie powiedział że nie można wymyślić sensowniejszego rozwiązania
              Last edited by ART; 07-01-2013, 23:06.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • Cez
                Senior
                • 01-2003
                • 1789

                #8
                Racja, trudno zacycować vloga, film etc.
                Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Jeszcze bardziej umacniam się w tym, że coś trzeba z blogami zrobić żeby je upowszechniać na forum.

                  Nie możemy tracić takich, wnoszących świeżość, jakość i merytoryczność do dyskusji piwnego świata, wpisów gwiazd blogosfery.
                  Cytat z recenzji piwa Cornelius Pszeniczne Banan:
                  Smak: Mózg rozjebany

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Wydaje mi się, że tu trudno będzie pogodzić oczekiwanie Arta trwałości informacji, z taką cechą informacji elektroniczniej, jak nietrwałość. Z kolei cytowanie całych wpisów nie ma większego sensu, zwłaszcza gdy większość z nich to recenzje jakichś piw. Sądzę, że wystarczy linkownia w postaci adresów blogów, sprawdzana co jakiś czas pod kątem aktualności, a jeśli się w którymś pojawi jakaś informacja godna dyskusji, wtedy można ją zamieścić w prasówce.

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Parę słów tytułem wstępu, żeby nie było, że to tylko linkownia.
                      Marek Puta trafnie moim zdaniem przeanalizował wiele bolączek trapiących naszą scenę rzemieślniczą i blogosferę i zapewne narazi się niektórym osobom. Też jednak nie pochwalam wielu wytkniętych przez niego zachowań i cenię te, które on chwali. Warto przeczytać i rozważyć, polecam - Etyka, etykieta i etykietka z butelki.

                      Comment

                      • docent
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 5205

                        #12
                        Szczególnie interesująca jest wymiana zdań między Kopyrem a M. Jakubiakiem. Dzieje się!
                        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                        Comment

                        • Absherr
                          Member
                          • 07-2010
                          • 89

                          #13
                          Pomysł z wpisami z blogów na forum jest dobrym pomysłem. Może niekoniecznie w dziale prasówka. No i trzeba by w miarę regularnie przeglądać blogi w poszukiwaniu naprawdę wartościowych wpisów.
                          http://piwosfera.x25.pl - wszystkie piwne blogi w jednym miejscu!

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                            Szczególnie interesująca jest wymiana zdań między Kopyrem a M. Jakubiakiem. Dzieje się!
                            A co z tego wyjdzie
                            Przecież sprzedawanie Lwówka/Ciechana w np. Tesco to jakieś nieporozumienie
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co z tego wyjdzie
                              Wojna każdego z każdym....
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎